Jak być lepszym partnerem

Zacznijmy od tego, że relacje są bardzo ważne. Z tego właśnie względu powstał ten blog. Jeśli ktoś ma poukładane życie prywatne to najprawdopodobniej życie zawodowe również idzie mu dobrze. Zaznaczam, że nie trzeba być w związku, żeby być szczęśliwym i mieć to poukładane życie. Nie można oceniać swojej wartości poprzez to czy z kimś jesteśmy. Jednak prędzej czy później, każdy z nas do tego dąży, bo tak jesteśmy skonstruowani. Osoby samotne całe życie, ciężko nazwać szczęśliwymi. Każda silna osoba, która jest szczęśliwa sama ze sobą, na pewno szybko przyciągnie do siebie drugą osobę. Bardzo dużo wymagamy. Chcielibyśmy aby nasz partner był doskonały. Czasem mamy w głowie mechanizm (sam go miałem

Czytaj więcej

Jak przetrwać rozstanie – poradnik dla rzucających

Tak jak w tytule, nie jest to poradnik dla rzuconych. Jeśli ktoś z Tobą zerwał, to pewnie masz nieposkromione poczucie żalu, pretensji, zaskoczenia i uważasz, że druga osoba wyrządziła Ci krzywdę, na jaką nie zasługujesz. Jedyne co mogę Ci przekazać, to to, że wyświadczyła Ci przysługę, a jeśli ona zakończyła związek to po prostu miała większe jaja, a Ty byłaś lub byłeś ślepy. Jeśli coś nie działa to po prostu tu kurwa nie działa. Nie wiem ile razy będę jeszcze to tutaj pisał, ale jeśli choć jedna osoba to zrozumie i wyjdzie ze swojego durnego przeświadczenia, że “wszystko można naprawić” to odniosę sukces. Więcej na ten temat pisałem tutaj. Jeśli

Czytaj więcej

Czy zasługujesz na kogoś lepszego

Biorąc pod uwagę to co określa związki, ludzie dzielą się na dwa typy. Jedni uważają, że związek to sztuka kompromisu, mnóstwo wyrzeczeń i obowiązków. Drudzy natomiast, spotykając odpowiednią osobę na swojej drodze, wiedzą, że związek to dopełnienie, wsparcie oraz jeszcze większa samorealizacja. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, nie wierzą w istnienie idealnych partnerów. Kobiety w męskich, wysportowanych, silnych facetów, którzy potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji, pomagając nawet w domu i naprawiając co trzeba oraz potrafiących gotować. Mężczyźni natomiast nie wierzą w istnienie niezależnych, silnych, kochających kobiet, które nie mają żadnego problemu, są normalne i potrafią, gdy trzeba dać mu święty spokój, wieczorem natomiast zamieniają się w idealną kochankę. Ja

Czytaj więcej

Jak Twoje tchórzostwo krzywdzi innych

Na wstępie chciałbym napisać, że jak coś nie działa, to to kurwa nie działa i nic z tym nie zrobisz. Jeśli od samego początku wszystko nie wygląda tak jak powinno. Jeśli zaczęło się bez motyli w brzuchu, tylko jakoś tak wyszło. Jeśli wmawiasz sobie, że ta druga osoba się zmieni. Jeśli myślisz, że coś się zmieni, jeśli coś się wydarzy. To po prostu się oszukujesz. Nie mogę patrzeć na to, jak ludzie się oszukują. Tną się między sobą na noże. Regularnie się rozstają lub robią sobie jakieś kurewsko durne przerwy. I nic. Nie wyciągają z tego żadnych wniosków, myśląc, że teraz to na pewno będzie inaczej. Jestem ostatnią osobą, która

Czytaj więcej

Jak żyć, żeby nie żałować

Wiecie jakie jest najgorsze z możliwych uczuć? Takie, z którym już nic nie można zrobić? Żal. Żal, że się czegoś w życiu nie spróbowało. Żal, że nie poświęciliśmy komuś więcej czasu. Żal, że nie było nas przy kimś, kiedy powinniśmy być. Żal, że coś było dla nas ważniejsze, po czym już nie ma śladu. Można to zobaczyć w oczach 80, 90 letnich osób. Chcieli coś zrobić, ale już nie mają na to czasu i zdrowia. To jedno z najstraszniejszych uczuć. Koniec. Nie zrobisz już nic. Chcesz to poczuć? Zastanawiałem się dziś, jakby to wyglądało, gdyby żył. Czy dalej spędzalibyśmy ze sobą tyle czasu. Czy miałby partnerkę i jaka by była.

Czytaj więcej

Masz to na co się godzisz

Ile razy słyszałaś “Dlaczego faceci są tacy pojebani?” albo ile razy słyszałeś “Czy nie ma już normalnych lasek?”. Dlaczego tak się dzieje, że spotykamy na swojej drodze osoby, w których coś nam nie pasuje, a jednak chcemy z nimi być? Bez wstępów i ozdobników, uderzę prosto z mostu: Bo im na to pozwalacie!   Życie to sztuka wyborów.  Nic nie spada z nieba. Wszystko co dzieje się w naszym życiu to nasze wybory. Do momentu jak sobie tego nie uświadomimy i odpowiedzialność za nasze chujowe życie będziemy zwalać na innych, zawsze będziemy niezadowoleni i nigdy nie będziemy mieć kontroli nad naszym życiem. Owszem, można pomyśleć, że ten jedyny i jedyna

Czytaj więcej

Co zrobić, żeby było Ci lepiej

  Zastanów się o co dbasz. Życie składa się z różnych rzeczy. W większości przypadków dzielimy swój czas na pracę, czas wolny oraz sen. Idealnie kiedy te proporcje są równe, jednak nie zawsze tak się udaje. Praca daje nam możliwość wykorzystywania czasu wolnego tak jak chcemy. Dlatego o nią dbamy, staramy się dać z siebie wszystko, przykładamy się i często stawiamy ją na pierwszym miejscu. W czasie wolnym, aby dać odpocząć ciału i głowie skupiamy się na swoich pasjach, rozwoju osobistym i wszystkim co pozwala nam zachować równowagę. Sen jest też ważny. Każdy chciałby spać po osiem godzin, jednak często musi wystarczyć nam sześć. Tak naprawdę, trend pracy za wszelką

Czytaj więcej

Bez seksu związek nie istnieje

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że prawdziwa relacja, między dwoma dorosłymi ludźmi zaczyna się wtedy, kiedy odpowiednio się do siebie zbliżą. Bez względu na to, czy stanie się to na pierwszej randce czy po pół roku spotykania. Poważnie zaczyna robić się wtedy, kiedy wylądujemy w łóżku. Jeśli spotkamy odpowiednią osobą, to uwierzcie mi, że nie będziecie się zastanawiać kiedy to powinno się stać. To po prostu stanie się samo. Jak mocno jesteście połączeni. Według seksuologów, oddalamy się od drugiej osoby, jeśli brak kontaktu fizycznego (czytaj seksu), trwa dłużej niż 14 dni. Po dwóch tygodniach, zaczynamy łapać dystans i wasz związek, nie będzie taki jaki mógłby być. Rozumiem, że istnieją

Czytaj więcej

Jak nie zjebać sobie związku

Ania, spotyka się, ze starszym od siebie o kilka lat facetem. Na początku było cudownie. Jednak od kilku miesięcy żar, jakby ostygł. On już nie ma ochoty na seks tak jak wcześniej. Jest inaczej. Ania, poznała również młodszego, atrakcyjnego faceta, z którym rozmawia tylko na facebooku. W zasadzie nic nie robi, ale rozmowy są coraz bardziej odważne. Ze względu na to, że jest w stałym związku nie ma mowy o spotkaniu czy czymś więcej. Ania, zastanawia się co zrobić. Czy warto ryzykować i stracić stały związek dla czegoś nowego i bardziej ekscytującego? Czy warto ryzykować trzy lata ze swoim obecnym partnerem. A jeśli się okaże, że nic z tego nie

Czytaj więcej

To nie szczęśliwe chwile są najważniejsze

Psychologowie wyróżniają trzy etapy związku. Pierwszy to faza zauroczenia, kiedy kierują nami hormony. Zazwyczaj trwa kilka miesięcy do roku czasu. Drugi etap, to faza oddalenia. W niej zaczynamy zauważać wady partnera i to jak bardzo różni się od nas. Teraz najważniejsze. Ta faza może trwać rok, a może trwać 10 lat. Wszystko zależy od nas. Najczęstszym błędem w tej fazie jest chęć powrotu do fazy pierwszej, czyli zauroczenia. Niestety, w dojrzałym związku nie będziemy czuć tego, co czuliśmy na samym początku. To pragnienie ponownego zauroczenia prowadzi do popełniania błędów. Pierwsze kryzysy w fazie oddalenia chce się naprawiać sytuacjami, a nie zrozumieniem siebie. Ostatnią trzecią fazę, czyli związek dojrzały, można osiągnąć

Czytaj więcej

Odwrotny skutek zazdrości

Ludzie zazwyczaj dobierają się do siebie tak, aby być na tym samym poziomie atrakcyjności, reprezentować podobne poglądy czy wywodzić się z podobnych środowisk. Bajka o kopciuszku jest wzruszająca, jednak w rzeczywistości takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, a jeśli już, to nie należą do najłatwiejszych relacji. Bez względu na wszystko, sami jesteśmy odpowiedzialni za to, czy każdego dnia zyskujemy w oczach partnera czy tracimy. A stracić można łatwiej niż nam się to wydaję. Pewność siebie.  Pisałem już o tym, że jedną z najważniejszych rzeczy jest praca nad sobą. To ona daje nam podstawy do wszystkiego. Ona odpowiada za to, że jesteśmy szczęśliwi oraz spełnieni, nie tylko ze sobą, ale również

Czytaj więcej

Jak odnaleźć miłość?

Już na samym początku napiszę, że temat czasem mnie wkurwia. Gdy widzisz kogoś, kto chce usilnie osiągnąć pewien rezultat, ale wiesz, że robi wszystko dokładnie na odwrót niż trzeba, każdy może się zdenerwować. Nie zacząłbym prowadzić tego bloga, gdybym chciał abyście spuszczali się nad każdym moim tekstem od ozdobników, anegdot i błyskotliwych porównań. Chodzi mi o coś zupełnie innego. Chce pisać wprost i wywoływać pewien efekt. Możesz mi wierzyć lub nie, jakie są moje intencje. I tak mam to gdzieś. Gdy po dwóch pierwszych wpisach na blogu, dostaję wiadomość od kogoś, kto dzięki nim, podejmuje decyzję o przejechaniu pół Polski, aby powiedzieć komuś jak bardzo jej na nim zależy i że popełniła

Czytaj więcej