Bez seksu związek nie istnieje

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że prawdziwa relacja, między dwoma dorosłymi ludźmi zaczyna się wtedy, kiedy odpowiednio się do siebie zbliżą. Bez względu na to, czy stanie się to na pierwszej randce czy po pół roku spotykania. Poważnie zaczyna robić się wtedy, kiedy wylądujemy w łóżku. Jeśli spotkamy odpowiednią osobą, to uwierzcie mi, że nie będziecie się zastanawiać kiedy to powinno się stać. To po prostu stanie się samo.

Jak mocno jesteście połączeni.

Według seksuologów, oddalamy się od drugiej osoby, jeśli brak kontaktu fizycznego (czytaj seksu), trwa dłużej niż 14 dni. Po dwóch tygodniach, zaczynamy łapać dystans i wasz związek, nie będzie taki jaki mógłby być. Rozumiem, że istnieją różne sytuacje w życiu. Praca na odległość, częste wyjazdy, dzieci i inne przeszkody. Jednak bez względu na to czy macie na to wpływ czy nie, tak po prostu się dzieje.

Zastanówcie się, jak się czujecie po. Jak wygląda wasz dzień, jeśli kochaliście się rano, lub jaki jest dzień następny, jeśli kochaliście się wieczorem. Nie chodzi mi o samo rozluźnienie i hormony. Chodzi mi o podejście do waszego partnera. Nie jest wam łatwiej się porozumieć? Nie jest wam łatwiej pójść na kompromis? Nie myślicie o sobie nawzajem częściej?

Seks jest kurewsko ważny. Jeśli myślicie inaczej to po prostu jesteście w błędzie lub odrzucacie tą myśl bo nie dostajecie tego czego chcecie. Jak mówi myśl przewodnia tego bloga, możecie mieć wszystko czego chcecie.

Temperament.

Nie od dziś wiadomo, że istnieją osoby o różnym temperamencie. Stereotyp, że tylko facet myśli bez przerwy o seksie jest tak samo prawdziwy jak ten, że dobry seks jest tylko na początku związku. Znam tak samo dużo kobiet narzekających na słaby temperament faceta, co mężczyzn narzekających na swoje kobiety. To naprawdę nie ma znaczenia. Istnieją zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy posiadają niski lub wysoki temperament.

Jak sobie z tym poradzić? Idealnie jest wtedy, kiedy zgramy się ze swoim partnerem i odnajdziemy takiego, który ma taki sam temperament, lubi to samo i jest tak samo otwarty na seks. To jest jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko się odważyć i nie poprzestawać na byle jakich relacjach. Jeśli chcecie mieć wszystko. To również możecie mieć zajebisty seks, nie tylko na początku, ale przez cały związek.

Druga sytuacja – temperamenty się rozmywają. On chce seksu dwa razy dziennie, a ona tylko kilka razy w tygodniu. Jak najbardziej jest to sytuacja do rozwiązania. W takim przypadku obie strony muszą pójść na kompromis i spotkać się po środku. Masturbacja również jest dobrym sposobem na zaspokojenie i pozbycie się napięcia. Trzeba tylko być wyrozumiałym i w obydwie strony muszą zrozumieć, że nasz partner lub partnerka tego potrzebuje i nie w tym nic złego. Osoby, które to robią, są o wiele lepszymi kochankami, lepiej kontrolują się w łóżku, wiedzą czego chcą i znają swoje ciało. Zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn.

Trzecia sytuacja, ma miejsce wtedy, kiedy nasze temperamenty rozmijają się całkowicie. W takim przypadku, jednym z rozwiązań jest dostrajanie partnera. Jeśli nie ma ochoty na seks, to po prostu starasz się w nim rozbudzić tą ochotę. Osobiście, nie widzę dla takiego związku przyszłości, a nawet jeśli, to nie będzie on szczęśliwy i wypełniony spełnieniem. W seksie chodzi o to, żeby obie strony chciały tego tak samo bardzo.

Ostatnia, czwarta sytuacja jest najcięższa. Ma ona miejsce, kiedy nasz partner jest aseksualny. Na pocieszenie napiszę, że aseksualizm występuję u około 1% społeczeństwa. Jest to bardzo mały procent, jednak nadal, może was spotkać. Osoba z małym temperamentem, może być z aseksulaną osobą, która aby zaspokoić partnera będzie uprawiać seks. Jednak osoba, dla której seks jest bardzo ważny i potrzebuje go codziennie, związek taki ma małe szanse na przetrwanie.

Seks jest kurewsko ważny. 

Każdy z nas stara się dbać o ważne dla nas w życiu rzeczy. Dbamy o naszą pracę, o relację z rodziną, dzieci, o naszych przyjaciół. Dbamy o nasze ciała i o to, żeby iść do przodu. Dlaczego więc, tak samo nie zadbamy o nasz związek, którego seks jest jedną z najistotniejszych części. Bez względu na to, czy dopiero się poznajemy czy jesteśmy ze sobą od 10 lat. Seks powinien być dla nas tak samo ważny. Dla jednych może bardziej, dla innych mniej. Jednak oboje w związku powinniśmy dbać o niego na tym samym poziomie i starać się dać partnerowi to czego potrzebuje. Nie tylko i wyłącznie poświęcając się, ale dostając również to czego my oczekujemy. Osiągniemy to jedynie poprzez otwartość, szczerość i rozmowę. Nie rozmawiając o seksie i naszych fantazjach, zawsze będziemy nie spełnieni. Nie bójcie się mówić o nim otwarcie. Najgorsze co może się stać to to, że poznacie się jeszcze lepiej.

Jeśli od ponad dwóch tygodni nie dochodziło między wami do zbliżenia, to warto się zastanowić dlaczego tak się dzieje. Lepiej to zrobić teraz, niż w sytuacji, kiedy będzie już za późno, a nasz partner będzie w całkowicie innym miejscu. Nowym i bardziej ekscytującym, niż ten, w jego związku. Chcecie podejmować takie ryzyko? 

Zdjęcie tutułowe: Jake Davies

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej