Bez seksu związek nie istnieje

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że prawdziwa relacja, między dwoma dorosłymi ludźmi zaczyna się wtedy, kiedy odpowiednio się do siebie zbliżą. Bez względu na to, czy stanie się to na pierwszej randce czy po pół roku spotykania. Poważnie zaczyna robić się wtedy, kiedy wylądujemy w łóżku. Jeśli spotkamy odpowiednią osobą, to uwierzcie mi, że nie będziecie się zastanawiać kiedy to powinno się stać. To po prostu stanie się samo.

Jak mocno jesteście połączeni.

Według seksuologów, oddalamy się od drugiej osoby, jeśli brak kontaktu fizycznego (czytaj seksu), trwa dłużej niż 14 dni. Po dwóch tygodniach, zaczynamy łapać dystans i wasz związek, nie będzie taki jaki mógłby być. Rozumiem, że istnieją różne sytuacje w życiu. Praca na odległość, częste wyjazdy, dzieci i inne przeszkody. Jednak bez względu na to czy macie na to wpływ czy nie, tak po prostu się dzieje.

Zastanówcie się, jak się czujecie po. Jak wygląda wasz dzień, jeśli kochaliście się rano, lub jaki jest dzień następny, jeśli kochaliście się wieczorem. Nie chodzi mi o samo rozluźnienie i hormony. Chodzi mi o podejście do waszego partnera. Nie jest wam łatwiej się porozumieć? Nie jest wam łatwiej pójść na kompromis? Nie myślicie o sobie nawzajem częściej?

Seks jest kurewsko ważny. Jeśli myślicie inaczej to po prostu jesteście w błędzie lub odrzucacie tą myśl bo nie dostajecie tego czego chcecie. Jak mówi myśl przewodnia tego bloga, możecie mieć wszystko czego chcecie.

Temperament.

Nie od dziś wiadomo, że istnieją osoby o różnym temperamencie. Stereotyp, że tylko facet myśli bez przerwy o seksie jest tak samo prawdziwy jak ten, że dobry seks jest tylko na początku związku. Znam tak samo dużo kobiet narzekających na słaby temperament faceta, co mężczyzn narzekających na swoje kobiety. To naprawdę nie ma znaczenia. Istnieją zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy posiadają niski lub wysoki temperament.

Jak sobie z tym poradzić? Idealnie jest wtedy, kiedy zgramy się ze swoim partnerem i odnajdziemy takiego, który ma taki sam temperament, lubi to samo i jest tak samo otwarty na seks. To jest jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko się odważyć i nie poprzestawać na byle jakich relacjach. Jeśli chcecie mieć wszystko. To również możecie mieć zajebisty seks, nie tylko na początku, ale przez cały związek.

Druga sytuacja – temperamenty się rozmywają. On chce seksu dwa razy dziennie, a ona tylko kilka razy w tygodniu. Jak najbardziej jest to sytuacja do rozwiązania. W takim przypadku obie strony muszą pójść na kompromis i spotkać się po środku. Masturbacja również jest dobrym sposobem na zaspokojenie i pozbycie się napięcia. Trzeba tylko być wyrozumiałym i w obydwie strony muszą zrozumieć, że nasz partner lub partnerka tego potrzebuje i nie w tym nic złego. Osoby, które to robią, są o wiele lepszymi kochankami, lepiej kontrolują się w łóżku, wiedzą czego chcą i znają swoje ciało. Zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn.

Trzecia sytuacja, ma miejsce wtedy, kiedy nasze temperamenty rozmijają się całkowicie. W takim przypadku, jednym z rozwiązań jest dostrajanie partnera. Jeśli nie ma ochoty na seks, to po prostu starasz się w nim rozbudzić tą ochotę. Osobiście, nie widzę dla takiego związku przyszłości, a nawet jeśli, to nie będzie on szczęśliwy i wypełniony spełnieniem. W seksie chodzi o to, żeby obie strony chciały tego tak samo bardzo.

Ostatnia, czwarta sytuacja jest najcięższa. Ma ona miejsce, kiedy nasz partner jest aseksualny. Na pocieszenie napiszę, że aseksualizm występuję u około 1% społeczeństwa. Jest to bardzo mały procent, jednak nadal, może was spotkać. Osoba z małym temperamentem, może być z aseksulaną osobą, która aby zaspokoić partnera będzie uprawiać seks. Jednak osoba, dla której seks jest bardzo ważny i potrzebuje go codziennie, związek taki ma małe szanse na przetrwanie.

Seks jest kurewsko ważny. 

Każdy z nas stara się dbać o ważne dla nas w życiu rzeczy. Dbamy o naszą pracę, o relację z rodziną, dzieci, o naszych przyjaciół. Dbamy o nasze ciała i o to, żeby iść do przodu. Dlaczego więc, tak samo nie zadbamy o nasz związek, którego seks jest jedną z najistotniejszych części. Bez względu na to, czy dopiero się poznajemy czy jesteśmy ze sobą od 10 lat. Seks powinien być dla nas tak samo ważny. Dla jednych może bardziej, dla innych mniej. Jednak oboje w związku powinniśmy dbać o niego na tym samym poziomie i starać się dać partnerowi to czego potrzebuje. Nie tylko i wyłącznie poświęcając się, ale dostając również to czego my oczekujemy. Osiągniemy to jedynie poprzez otwartość, szczerość i rozmowę. Nie rozmawiając o seksie i naszych fantazjach, zawsze będziemy nie spełnieni. Nie bójcie się mówić o nim otwarcie. Najgorsze co może się stać to to, że poznacie się jeszcze lepiej.

Jeśli od ponad dwóch tygodni nie dochodziło między wami do zbliżenia, to warto się zastanowić dlaczego tak się dzieje. Lepiej to zrobić teraz, niż w sytuacji, kiedy będzie już za późno, a nasz partner będzie w całkowicie innym miejscu. Nowym i bardziej ekscytującym, niż ten, w jego związku. Chcecie podejmować takie ryzyko? 

Zdjęcie tutułowe: Jake Davies

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Nikt Ci nigdy nie złamał serca, ani nie zawiódł

Nikt nie złamał Twojego serca ani Cię nie zawiódł. Bez względu na to, czy ktoś się z Tobą rozstał, zdradził, porzucił czy nie reagował na Twoje zaloty – nie zawiódł Cię. Zawiódł tak naprawdę Twoje OCZEKIWANIA. Złamał serce Twoim OCZEKIWANIOM. To one spowodowały, że rzeczywistość nie była taka jaka miała być. Oczekiwania wobec drugiej osoby, były ważniejsze od tego co tak naprawdę się działo. Ty chciałeś aby ta osoba była i zachowywała się w określony sposób. Oczekiwałaś, że Twój facet będzie taki i taki. Oczekiwałeś, że Twoja kobieta będzie przy Tobie bez względu na poziom Twojego zaangażowania. Zamiast oczekiwać, żyj teraźniejszością. Jest jeden sposób na to aby nie doprowadzić do…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej