Jak odnaleźć miłość?

Już na samym początku napiszę, że temat czasem mnie wkurwia. Gdy widzisz kogoś, kto chce usilnie osiągnąć pewien rezultat, ale wiesz, że robi wszystko dokładnie na odwrót niż trzeba, każdy może się zdenerwować. Nie zacząłbym prowadzić tego bloga, gdybym chciał abyście spuszczali się nad każdym moim tekstem od ozdobników, anegdot i błyskotliwych porównań. Chodzi mi o coś zupełnie innego.

Chce pisać wprost i wywoływać pewien efekt. Możesz mi wierzyć lub nie, jakie są moje intencje. I tak mam to gdzieś. Gdy po dwóch pierwszych wpisach na blogu, dostaję wiadomość od kogoś, kto dzięki nim, podejmuje decyzję o przejechaniu pół Polski, aby powiedzieć komuś jak bardzo jej na nim zależy i że popełniła błąd, to nie potrzebuję żadnej innej motywacji. Powodzenia dziewczyno. Już wygrałaś, bo robisz to co czujesz, a nie to co powinnaś.

Każdy dąży do miłości. 

Pisałem już o tym, że trzeba być szczęśliwym samemu aby dać szczęście komuś innemu. Ktoś inny również nie warunkuje tego, że będziemy czuć się dobrze. Musimy się tak czuć z sami ze sobą. Jeśli mamy jakiś problem, to w związku również go będziemy mieć, tylko dodatkowo będziemy musieli obarczać nim drugą osobę. Dlatego właśnie druga osoba to nie gwarant szczęścia. Jednak bez względu na to, każdy z nas dąży do tego aby z kimś być. Tak po prostu jesteśmy skonstruowani. Jeśli ktoś mówi inaczej to albo nie ma jaj aby się do tego przyznać albo jeszcze nie jest na etapie, na którym może dzielić się swoim szczęściem. Tylko dlaczego jednym miłość przychodzi bardzo łatwo, a inni latami są samotni, z zazdrością patrząc na osoby w szczęśliwych związkach.

Sposób jest tylko jeden. 

I dotyczy on tego co napisałem wyżej. Jeśli chcesz odnaleźć prawdziwą miłość, nie masz jej szukać. Masz zacząć pracować nad sobą. Jeśli sam ze sobą nie jesteś szczęśliwy lub szczęśliwa to jak ktoś może chcieć być z Tobą. Nie zagłębiając się w energię jaką wtedy emanujesz, musisz zdać sobie sprawę z tego, że wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, kim jesteś. Patrząc na osobę w związku, która jest szczęśliwa, Twoim celem nie ma być znalezienie takiej osoby. Wtedy miłości nie zaznasz. Twoim zadaniem, jest być taka jak ta osoba. Wtedy zaczniesz do siebie przyciągać innych. Ile razy usłyszałeś: “Myślałam, że nie ma już takich facetów” lub “Myślałem, że takie kobiety nie istnieją”. No właśnie. Pracuj nad sobą i zabrzmi to szlagierowo, ale bądź najlepszą wersją samego siebie. Wtedy przyciągniesz do siebie taką samą wersję, tylko w roli swojego partnera.

Dojrzejesz, gdy przestaniesz oczekiwać. 

Jestem w związku, którego podstawą jest brak oczekiwań. Niby proste, jednak wcale nie jest o to tak łatwo. Cieszę się, że druga osoba ode mnie niczego nie oczekuje. Wystarczy, że jestem. Niczego ode mnie nie potrzebuję, nie wymaga, nie chce żebym się zmienił, nie chce żebym robił rzeczy których do tej pory nie robiłem, nie chce żebym przestał robić to co do tej pory robiłem. Nie oczekuje. W drugą stronę działa to dokładnie tak samo. Ja również niczego nie oczekuję. Akceptujemy się takimi jakimi jesteśmy i nic w sobie nie chcemy zmienić. Poznaliśmy się gdy oboje byliśmy szczęśliwi sami ze sobą. Dajemy sobie przestrzeń do tego aby realizować to o czym marzymy. Nie musimy tych marzeń zmieniać dla drugiej osoby. Jeśli przestaniesz oczekiwać czegokolwiek od drugiej osoby, dopiero wtedy ona poczuję, że potrzebujesz wyłącznie jej obecności. Nie tego co ma, nie tego co potrafi. Trzeba być samowystarczalnym i nie warunkować swojej osobowości innymi. Jeśli będziesz pełnowartościową, spełnioną osobą, dopiero wtedy będziesz gotów dzielić z kimś życie. I będzie to  ktoś równie zajebisty.

Zapotrzebowanie na fajnych facetów i super dziewczyny. 

Facet, który jest szarmancki, pewny siebie, wie czego chce od życia to towar deficytowy. Jeśli kobieta pyta go o zdanie, nie odpowiada “Nieeee wieeem”, tylko podejmuje decyzję. Ma zaplanowane cele w życiu i do nich dąży. Wie, że dbanie o swoje zdrowie, to nie tylko podstawa lepszego samopoczucia i wyglądu, ale również bezpieczeństwo dla kobiety. Silny, wysportowany facet jest pewniejszym oparciem niż ktoś kto w każdej chwili może jebnąć na zawał. Dba o siebie i o to czego chce od życia. Oczywiście bez przesady, bo jeśli ona czeka na niego gdy gdzieś razem wychodzą, to coś się chyba tu pojebało. Można być stanowczym i troskliwym jednocześnie. Jedno nie wyklucza drugiego, a praca nad sobą jako facetem, przy wszechogarniającej nas dookoła pizdowatości jest teraz naprawdę nie taka trudna. I nie chodzi tu o wygląd, ale o pizdowatość w głowie.

Z drugiej strony, kobieta, która nie ma ciągłych pretensji o wszystko, to też towar deficytowy. Również musi wiedzieć czego chce i najlepiej, żeby nie potrzebowała do tego faceta. Jeśli jej celem życiowym jest znalezienie odpowiedniego modelu faceta, który spełni jej wszystkie marzenia to wracamy do poprzedniego punktu i na pewno prawdziwej miłości z tego nie będzie. Ze świeczką szukać takiej, która jest pewna siebie i nie zmienia dziesięć razy decyzji zanim cokolwiek zrobi. Takiej która jest świadoma swojego ciała i jego seksualności. Nie potrzebuje nikogo do tego, aby jej mówił jak ciało kobiety ma wyglądać. Wie, że seksapil to zachowanie, ruchy, to w jaki sposób nawiązuje relacje i to jaka jest pewna siebie, a nie liczba na wadze i centymetry w obwodach. Nie spina się, gdy nie oddzwonisz, bo prostu możesz być zajęty. Ze spokojem przyjmie, że tego wieczoru idziesz chlać z kumplami, bo dogadaliście się, że w takim razie kolejny spędzicie już razem. Nie denerwuje się, gdy rozmawiasz z inną atrakcyjną kobietą bo wie, że dostajesz wszystko czego chcesz. Im więcej luzu połączanego z kobiecością i humorem ma kobieta, tym łatwiej przyciągnie do siebie faceta.

Dlatego właśnie, zarówno w jednym jak i drugim przypadku, wcale nie tak trudno się wyróżnić i być najlepszą wersją siebie jaką możemy być. Tylko, że to również sprowadza się wyłącznie do jednego. Do pracy nad sobą.

Wszystko zależy od Ciebie. 

Jeśli nie możesz odnaleźć swojej miłości, nie zwalaj winy na cały wszechświat, nie mów, że Ci to pisane i nie jojcz przy winie do koleżanek, że chciałbyś w końcu wypić je u boku jakiegoś faceta. Takim zachowaniem odstraszasz każdego ogarniętego chłopa, ponieważ desperację można wyczuć na odległość, jak i sporo Twoich oczekiwań w tym temacie. Najpierw ogarnij siebie i swój łeb. Jeśli z nim będzie wszystko w porządku na pewno drugi ogarnięty łeb znajdzie się szybciej niż możesz sobie to wymarzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej