Odwrotny skutek zazdrości

Ludzie zazwyczaj dobierają się do siebie tak, aby być na tym samym poziomie atrakcyjności, reprezentować podobne poglądy czy wywodzić się z podobnych środowisk. Bajka o kopciuszku jest wzruszająca, jednak w rzeczywistości takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, a jeśli już, to nie należą do najłatwiejszych relacji. Bez względu na wszystko, sami jesteśmy odpowiedzialni za to, czy każdego dnia zyskujemy w oczach partnera czy tracimy. A stracić można łatwiej niż nam się to wydaję.

Pewność siebie. 

Pisałem już o tym, że jedną z najważniejszych rzeczy jest praca nad sobą. To ona daje nam podstawy do wszystkiego. Ona odpowiada za to, że jesteśmy szczęśliwi oraz spełnieni, nie tylko ze sobą, ale również w związku. Tak samo ważna jest pewność siebie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni szukają pewnych siebie partnerów. To z czułymi, stabilnymi mężczyznami kobiety chcą mieć dzieci, aby później zdradzić ich z pewnymi siebie i pociągającymi kochankami. Jeśli nie chcesz aby druga osoba to zrobiła, musisz zachowywać się w odpowiedni sposób.

Odwrotny skutek zazdrości. 

Musisz zrozumieć jedno. Każdy, zbyt wyolbrzymiony przejaw Twojej zazdrości w stosunku do partnera, powoduje odwrotny skutek, niż tego oczekujesz. Zazdrość odbiera Ci pewność siebie. Bez niej, stajesz się mniej atrakcyjny dla drugiej osoby. Nikt nie będzie chciał być z kimś kto nie jest pewny siebie. Jeśli wiesz, że dajesz partnerowi wszystkiego czego potrzebuje, to dlaczego miałbyś bać się zdrady. Musisz być pewny tego co dajesz, tego co otrzymujesz i tego, że oboje jesteście szczęśliwi. Oboje. Nie tylko Ty.

W zasadzie, nie jestem nigdy zazdrosny, bo wiem co to przynosi. Oczywiście, nie byłem taki od zawsze. To przychodzi z czasem, kiedy zrozumie się ten mechanizm. Nie tylko nie jestem zazdrosny, ale nie mam nic przeciwko temu, aby kobieta z którą jestem wykorzystywała swoją seksualność. My mamy siłę, one seksualność. Jestem pewny tego, co daję drugiej osobie. Jeśli natomiast, zdarzyłoby się, że ktoś mnie zdradzi to wyświadczyłby mi tylko przysługę. Odszedłbym bez słowa, bo nie chciałbym być z taką osobą.

Dlaczego zdradzamy.

Zdradza się wtedy, kiedy nie jest dobrze w związku tylko kiedy drugiej osobie czegoś brakuje. I to Ty jesteś za to odpowiedzialny. Doprowadzając do sytuacji w której partner szuka czegoś w ramionach drugiej osoby, to Ty zjebałeś. Bez względu na to, czy chodzi wyłącznie o seks, bliskość, akceptację czy to, że w końcu druga osoba niczego od Ciebie nie oczekuje, nie ocenia Cię i nie dopierdala się o byle gówno. Twoje życie zależy od Twoich decyzji i tego jaką jesteś osobą. Musisz brać za to odpowiedzialność.

Zdradzając zazwyczaj tracisz. 

Nie jest trudno o dobry romans. Osób, które boją się odpowiedzialności i nie są w stanie zbudować silnego i szczęśliwego związku jest mnóstwo. No właśnie. Dobry związek to coś o wiele cenniejszego niż namiętny seks z przypadkowo spotkaną osobą. Nawet, jeśli spotykasz się z nią regularnie. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaryzykuje utraty szczęśliwego związku dla tych paru chwil.

Powtarzam, bycie zazdrosnym, powoduje, że tracisz w oczach partnera. Musisz być pewny siebie, bo inaczej druga osoba pomyśli, że coś jest nie tak. Nikt nie chce być z niepewną siebie osobą. Im bardziej zazdrosny jesteś, tym bardziej odpychasz od siebie partnera.

Jeśli pracujesz nad sobą i dajesz drugiej osobie wszystko co najlepsze, nie masz powodu do strachu. To od Ciebie zależy, czy druga osoba Cię zdradzi. Nie od jej charakteru, nie od jej przeszłości, ani tym bardziej, od przypadkowo spotkanej osoby. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej