Odwrotny skutek zazdrości

Ludzie zazwyczaj dobierają się do siebie tak, aby być na tym samym poziomie atrakcyjności, reprezentować podobne poglądy czy wywodzić się z podobnych środowisk. Bajka o kopciuszku jest wzruszająca, jednak w rzeczywistości takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, a jeśli już, to nie należą do najłatwiejszych relacji. Bez względu na wszystko, sami jesteśmy odpowiedzialni za to, czy każdego dnia zyskujemy w oczach partnera czy tracimy. A stracić można łatwiej niż nam się to wydaję.

Pewność siebie. 

Pisałem już o tym, że jedną z najważniejszych rzeczy jest praca nad sobą. To ona daje nam podstawy do wszystkiego. Ona odpowiada za to, że jesteśmy szczęśliwi oraz spełnieni, nie tylko ze sobą, ale również w związku. Tak samo ważna jest pewność siebie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni szukają pewnych siebie partnerów. To z czułymi, stabilnymi mężczyznami kobiety chcą mieć dzieci, aby później zdradzić ich z pewnymi siebie i pociągającymi kochankami. Jeśli nie chcesz aby druga osoba to zrobiła, musisz zachowywać się w odpowiedni sposób.

Odwrotny skutek zazdrości. 

Musisz zrozumieć jedno. Każdy, zbyt wyolbrzymiony przejaw Twojej zazdrości w stosunku do partnera, powoduje odwrotny skutek, niż tego oczekujesz. Zazdrość odbiera Ci pewność siebie. Bez niej, stajesz się mniej atrakcyjny dla drugiej osoby. Nikt nie będzie chciał być z kimś kto nie jest pewny siebie. Jeśli wiesz, że dajesz partnerowi wszystkiego czego potrzebuje, to dlaczego miałbyś bać się zdrady. Musisz być pewny tego co dajesz, tego co otrzymujesz i tego, że oboje jesteście szczęśliwi. Oboje. Nie tylko Ty.

W zasadzie, nie jestem nigdy zazdrosny, bo wiem co to przynosi. Oczywiście, nie byłem taki od zawsze. To przychodzi z czasem, kiedy zrozumie się ten mechanizm. Nie tylko nie jestem zazdrosny, ale nie mam nic przeciwko temu, aby kobieta z którą jestem wykorzystywała swoją seksualność. My mamy siłę, one seksualność. Jestem pewny tego, co daję drugiej osobie. Jeśli natomiast, zdarzyłoby się, że ktoś mnie zdradzi to wyświadczyłby mi tylko przysługę. Odszedłbym bez słowa, bo nie chciałbym być z taką osobą.

Dlaczego zdradzamy.

Zdradza się wtedy, kiedy nie jest dobrze w związku tylko kiedy drugiej osobie czegoś brakuje. I to Ty jesteś za to odpowiedzialny. Doprowadzając do sytuacji w której partner szuka czegoś w ramionach drugiej osoby, to Ty zjebałeś. Bez względu na to, czy chodzi wyłącznie o seks, bliskość, akceptację czy to, że w końcu druga osoba niczego od Ciebie nie oczekuje, nie ocenia Cię i nie dopierdala się o byle gówno. Twoje życie zależy od Twoich decyzji i tego jaką jesteś osobą. Musisz brać za to odpowiedzialność.

Zdradzając zazwyczaj tracisz. 

Nie jest trudno o dobry romans. Osób, które boją się odpowiedzialności i nie są w stanie zbudować silnego i szczęśliwego związku jest mnóstwo. No właśnie. Dobry związek to coś o wiele cenniejszego niż namiętny seks z przypadkowo spotkaną osobą. Nawet, jeśli spotykasz się z nią regularnie. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaryzykuje utraty szczęśliwego związku dla tych paru chwil.

Powtarzam, bycie zazdrosnym, powoduje, że tracisz w oczach partnera. Musisz być pewny siebie, bo inaczej druga osoba pomyśli, że coś jest nie tak. Nikt nie chce być z niepewną siebie osobą. Im bardziej zazdrosny jesteś, tym bardziej odpychasz od siebie partnera.

Jeśli pracujesz nad sobą i dajesz drugiej osobie wszystko co najlepsze, nie masz powodu do strachu. To od Ciebie zależy, czy druga osoba Cię zdradzi. Nie od jej charakteru, nie od jej przeszłości, ani tym bardziej, od przypadkowo spotkanej osoby. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej