Co zrobić, żeby było Ci lepiej

 

Zastanów się o co dbasz.

Życie składa się z różnych rzeczy. W większości przypadków dzielimy swój czas na pracę, czas wolny oraz sen. Idealnie kiedy te proporcje są równe, jednak nie zawsze tak się udaje. Praca daje nam możliwość wykorzystywania czasu wolnego tak jak chcemy. Dlatego o nią dbamy, staramy się dać z siebie wszystko, przykładamy się i często stawiamy ją na pierwszym miejscu. W czasie wolnym, aby dać odpocząć ciału i głowie skupiamy się na swoich pasjach, rozwoju osobistym i wszystkim co pozwala nam zachować równowagę. Sen jest też ważny. Każdy chciałby spać po osiem godzin, jednak często musi wystarczyć nam sześć. Tak naprawdę, trend pracy za wszelką cenę i nie spania po nocach, trochę zaczyna podupadać. Ci, którzy chcą odnieść sukces, zdają sobie sprawę z tego, że gdy będą wypoczęci mają na to większe szanse. Zrobisz więcej i w krótszym czasie, jeśli jesteś wyspany. Po prostu.

Wszystko pięknie. Pracujemy nad swoją pracą, nad czasem wolnym. Jesteśmy zaangażowani jeśli chodzi o naszych przyjaciół, bo wiemy, że gdy będą mogli na nas liczyć, my będziemy mogli liczyć na nich. Rodzina zawsze jest dla nas ważna i ten kto ma dzieci, zawsze stawia je na pierwszym miejscu. Mając dzieci, po prostu zmieniają się priorytety w życiu, bo wiesz, że bierzesz za kogoś odpowiedzialność i chcesz to zrobić jak najlepiej.

 

Związek. Po prostu jest.

A co ze związkiem? Skoro tyle pracy i wysiłku wkładamy we wszystkie aspekty naszego życia, to co z naszym związkiem? Czy gdy już z kimś jesteśmy, przeszliśmy okres zakochania i motyli w brzuchu nie musimy nic więcej robić? Dlaczego tak dużo osób, bierze związek za coś gwarantowanego. Jeszcze jeśli jest ślub i dzieci. Partner związany na zawsze. Nie musimy wkładać w związek żadnego wysiłku i żadnej pracy. Może oprócz kilku świąt/okazji w ciągu roku. Jednak wtedy kupi się jakiś prezent i problem z głowy.

Życie mija. Praca się zmienia. Dzieci dorastają i odchodzą na swoje. Wiecie co wtedy zostaje? Ty i twój związek. Jeśli przez całe życie był dla Ciebie na ostatnim miejscu, bo było więcej na głowie, nie dziw się, że budząc się rano, nie cieszysz się na widok tej drugiej osoby.

Wszystko jest dla Ciebie ważne, a związek po prostu jest. Nic nie trzeba robić. Nie prawda. Chcesz mieć byle jakie życie to traktuj związek byle jak. Jeśli interesuje Cię dostawanie od życia wszystkiego, musisz dbać o związek.

 

Pracujesz nad innymi rzeczami, pracuj nad związkiem.

Tak samo jak w przypadku innych rzeczy, aby coś było dobre, trzeba nad tym pracować. Dlatego właśnie, nad związkiem trzeba pracować, a jeśli chcesz być z kimś całe życie, to ta praca zaczyna się w dniu kiedy się poznaliście i trwa do końca. Pociesze Cię. Masz do wykonania tylko połowę roboty, drugą powinien wykonać Twój partner.

To, że tylko facet się powinien starać to gówno prawda. Związek składa się z dwójki ludzi i nikt nie powinien brać za niego większej odpowiedzialności. Zarówno mężczyzna jak i kobieta powinni dbać o związek tak samo.

Pamiętaj.

Wiemy, że do szczegółów większą uwagę przykuwają kobiety niż mężczyźni, jednak tą pracę trzeba wykonywać tak samo po obu stronach. Kobiety są wyczulone na tym względzie, ale tylko dlatego, że zapominanie o tym co mówiły odbierają tak, jakbyśmy ich wcale i nigdy nie słuchali. Nie daj jej do tego powodów. Pamiętaj o tym co ważne i zwracaj uwagę na szczegóły. Ona też powinna pamiętać i wykazywać takie samo zainteresowanie jego rzeczami, jakie sama oczekuje.

Zaskakuj.

To nie jest takie trudne. Kobiety uwielbiają, jak facet przejmuje inicjatywę. Dlatego właśnie, dobrze żebyś od czasu do czasu zrobił coś, co ją zaskoczy. Czasem wystarczy mała rzecz. Przed pracą, przygotuj jej śniadanie. Wyprasuj koszulę do pracy. W środku dnia podjedź do niej do pracy i powiedz, że chciałeś ją tylko zobaczyć. Kobieta również może zaskoczyć faceta. Zrobi to, jeśli nie będzie tylko oczekiwać na ruch z jego strony, tylko sama przejmie czasem inicjatywę. Może to być wyjście bez bielizny na miasto lub zaaranżowanie jakieś sytuacji. Jednak każdy facet jest inny i powinnaś wiedzieć co sprawi przyjemność twojemu.

Planuj.

Planować można wszystko. Dzięki temu nie obudzisz się w ostatniej chwili w sytuacji w której wymyślisz coś na szybko i byle jak. Jeśli będziesz planować, będziesz pokazywać partnerowi zaangażowanie. Wiesz, kiedy są urodziny twojego partnera, wiesz kiedy zbliża się rocznica, wiesz kiedy nadchodzi moment w którym potrzebujecie wspólnego wyjazdu aby odpocząć. Planowanie da ci czas na zrobienie czegoś lepiej bo w tym czasie dowiesz się co możesz zrobić. W ostatniej chwili, nie przypomnisz sobie wspólnej rozmowy na temat tego co sprawiłoby wam radość. Jeśli zaczniesz myśleć o tych rzeczach wcześniej, będziesz mieć czas na zorganizowanie przemyślanego prezentu czy ekscytującego wyjazdu.

Idź na kompromis.

Pisałem o tym w poprzednim wpisie, w którym chodziło o seks. Oczywiście wszystko wywodzi się z rozmowy. Jeśli w ten weekend chcesz spędzić czas ze swoimi kumplami, powiedz jej, że w następny pojedziecie gdzieś razem. Jeśli Ty masz ochotę coś zjeść, a twój partner ma ochotę na coś zupełnie innego, albo idźcie w dwa miejsca, albo znajdźcie takie, które zadowoli obojga. Często kompromis będzie polegał, na odłożeniu na chwilę sowich spraw i spędzenie czasu z partnerem. Uwierz mi, nie ma nic ważniejszego nić poświęcanie czasu tym których kochamy. Nie chcesz pewnego dnia żałować, że tego nie robiłeś gdy ich zabraknie. Czasem będzie musiało ustąpić jedno, czasem drugie. Zagrożenie pojawia się wtedy, kiedy tylko jedna osoba dostaje to czego chce, a druga na wszystko się godzi.

Dbaj o siebie. 

Zazwyczaj poznajemy się jak jesteśmy piękni i młodzi, jednak nie trwa to wiecznie. W psychologii wyróżnia się osoby, które są w sobie tak szaleńczo zakochani, że na przykład facet dosłownie nie zauważa tego jak starzeje się jego kobieta. Pragnie ją tak samo jak na początku. Z drugiej strony, facet im starszy tym wygląda lepiej, jednak nie koniecznie wtedy kiedy będąc w pozycji pionowej może postawić sobie coś na brzuchu. Jeśli chcemy być atrakcyjni dla swojego partnera musimy dbać o siebie. Facet powinien uprawiać sport, aby być sprawny i silny. Kobieta od czasu do czasu powinna włożyć coś seksownego, tak aby podkreślić swoją atrakcyjność. Jeśli przestaniemy dbać o siebie i nie będzie nam zależało na tym jak wyglądamy, nie możemy oczekiwać tego, że nasz partner będzie nas pragnął tak samo jak na początku. Miłość wiąże, jednak pożądanie w dużej mierze opiera się na tym co widzimy.

Rozmawiaj. 

Na ten temat powstał cały wpis “Jak nie zjebać sobie związku”. Jednak napiszę to jeszcze raz. Rozmowa i słuchanie partnera, ale takie prawdziwe słuchanie, jest najważniejsze. Równeż dbanie o to co chce partner i wspólne realizowanie tego czego chcemy. Wtedy nigdy nie usłyszymy “…zawsze robimy to co Ty chcesz…”, “…nigdy nie możemy…” itp. Praca nad związkiem może mieć miejsce jedynie wtedy, kiedy będziemy wiedzieli nad czym pracować. Dowiemy się tego, rozmawiając z naszym partnerem.

Nie bierz związku, jako czegoś gwarantowanego. Ze związkiem jest tak samo jak ze wszystkim innym. Nie dbasz o niego, nie pracujesz nad nim to go tracisz. Jeśli w czasie pracy miałbyś cały czas wyjebane i na niczym by Ci nie zależało, to nie dostałbyś wypłaty i prędzej czy później byś ją stracił. Jeśli nie dbasz o związek i drugą osobę, a wymagasz od niej czegoś to jest to dokładnie ten sam mechanizm. Nie dostaniesz tego czego chcesz i również go stracisz. Może dalej będziecie żyć koło siebie, bo zabraknie wam jaj do tego żeby się rozstać, ale będziecie żyć obok siebie, a nie ze sobą. A takie życie jest gówno warte. 

 

Zdjęcie tytułowe: Pablo Heimplatz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej