Jak nie zjebać sobie związku

Ania, spotyka się, ze starszym od siebie o kilka lat facetem. Na początku było cudownie. Jednak od kilku miesięcy żar, jakby ostygł. On już nie ma ochoty na seks tak jak wcześniej. Jest inaczej. Ania, poznała również młodszego, atrakcyjnego faceta, z którym rozmawia tylko na facebooku. W zasadzie nic nie robi, ale rozmowy są coraz bardziej odważne. Ze względu na to, że jest w stałym związku nie ma mowy o spotkaniu czy czymś więcej. Ania, zastanawia się co zrobić. Czy warto ryzykować i stracić stały związek dla czegoś nowego i bardziej ekscytującego? Czy warto ryzykować trzy lata ze swoim obecnym partnerem. A jeśli się okaże, że nic z tego nie wyjdzie?

Wiecie jaki jest problem Ani? Nie to, czy wchodzić w nowy związek i co zrobić z obecnym. Problem Ani polega na tym, że ona już zdradziła swojego partnera. Tak, zdradzamy emocjami, a nie tylko ciałem.

Kiedy zaczyna się zdrada.

Zdrada zaczyna się wtedy, kiedy zaczynamy tworzyć z drugą osobą więź emocjonalną. Kiedy ktoś słyszy o naszych problemach w związku, zamiast rozmawiać o nich z partnerem. Kiedy większą radość sprawia nam rozmowa z obcym facetem lub kobietą niż ze swoim partnerem.

W dzisiejszych czasach, kontakt z innymi jest bardzo łatwy. W zasadzie, jeśli chcemy się z kimś spotkać możemy wybrać przed spotkaniem jak wygląda, czym się zajmuje, jaką ma pracę jakie hobby i jakiej rasy psa. Kilka uderzeń w klawiaturę, wysłana wiadomość i jeśli tylko mamy dobre profilowe to po chwili otrzymamy wiadomość zwrotną. A rozmowa to przecież nic złego prawda?

Nie popełniaj błędów innych. Ucz się na nich. 

Muszę się do czegoś przyznać. W zasadzie każdy mój poprzedni związek kończył się, kiedy zaczynałem rozmawiać z inną kobietą więcej niż z tą z którą byłem. I jeśli myślicie sobie teraz o mnie, że jestem złamanym kutasem, to muszę również napisać, że nigdy te rozmowy nie były niczym więcej. Bez względu na to, czy chciałem czegoś więcej czy nie. Relacje te nigdy nie przerodziły się w coś więcej. Jednak sama rozmowa i to, że oddalałem się od swoich partnerek wystarczyło, żeby kolejnym krokiem było rozstanie. Jaki widzę w tym swój błąd? Powinienem zakończyć te związki o wiele wcześniej. Niestety, nie miałem do tego wystarczająco dużych jaj. Nie chciałem skrzywdzić i czekałem aż wszystko samo się posypie. Bez względu na to, czy chodziło o związek partnerski czy nawet odwołanie ślubu. Nie bierz ze mnie przykładu i nie ciągnij czegoś co nie ma sensu, a jak chcesz ratować swój związek, to recepta poniżej.

Jak nie zjebać sobie związku.

Jeśli nie chcesz zjebać sobie związku to recepta jest naprawdę kurewsko prosta. Rozmawiaj ze swoim partnerem. Bez względu na to, czy denerwuje cię to, że nie opuszcza deski klozetowej, czy to, że masz fantazje erotyczną, którą chciałabyś spełnić, ale boisz się mu powiedzieć. Rozmawiajcie dosłownie o wszystkim.

Powinniśmy w pełni akceptować partnera i nigdy nie powinniśmy starać się go zmienić. Sam jestem nieogarnięty, opłacam rachunki po trzecim upomnieniu, wysyłam pit ostatniego dnia i to co powinienem zrobić dziś, nie wiadomo dlaczego odkładam na jutro. Nad wszystkim pracuję, jednak taki jestem. Moja obecna partnerka wie o tym. Więcej, jest bardzo pracowita, dokładna i to co trzeba zrobić dziś, ma zrobione od wczoraj. I żeby było lepiej, nie stara się mnie zmienić, a jedynie mobilizuje swoim zachowaniem do tego, abym sam był bardziej ogarnięty.

Jednak, żeby wszystko w związku było jasne i klarowne, trzeba o tym rozmawiać. Boisz się, że partner czegoś nie akceptuje? Zapytaj go o to. Ona zarabia więcej od Ciebie i doprowadza Cię to do szału? Powiedz jej to. Seks jest niesatysfakcjonujący i nigdy nie robicie tego co lubisz lub o czym zawsze marzyłeś? Powiedz jej to. Chciałabyś powiedzieć mu coś ale boisz się jego reakcji? Jeśli to ten, to będzie odpowiednia, nie bój się.

Od samego początku, jeśli chcesz zbudować dojrzały związek, bez jakichkolwiek niepotrzebnych spięć, musicie rozmawiać o wszystkim. Jeśli Ty wyjdziesz z taką inicjatywą, a po drugiej stronie masz dojrzałą osobę, to będziecie zawsze szczęśliwi, bo każde będzie dostawać to co chce i każde nie będzie się zastanawiać co myśli partner. Jeśli natomiast Twoja szczerość spotka się z odrzuceniem. Jeśli Twój partner lub partnerka będzie cię osądzać, bo powiedziałeś jej o swojej przeszłości. Jeśli Twój partner, będzie zazdrosny o Twoich byłych. To zastanów się czy chcesz być z dzieckiem, czy prawdziwym facetem albo świadomą, dojrzałą kobietą.

Aha, i jeszcze jedno. Jeśli będziecie rozmawiać i okaże się, że się znakomicie dogadujecie. Wszystko co chcecie idzie razem w jednym kierunku. Macie podobne postawy wobec zachowań i wzorców. Chcecie tego samego od życia. Macie podobne fantazje erotyczne. W pełni się oboje akceptujecie. Czujecie, że macie wsparcie, możecie powiedzieć partnerowi wszystko i wiecie, że dobrze to przyjmie. To powiem wam jedno – to jest to. W innym przypadku szukajcie dalej. Idealne spasowanie istnieje, tylko trzeba w to uwierzyć i nie zadowalać się pierwszym lepszym związkiem. Możesz mieć od życia wszystko, tylko musisz się odważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej