Masz to na co się godzisz

Ile razy słyszałaś “Dlaczego faceci są tacy pojebani?” albo ile razy słyszałeś “Czy nie ma już normalnych lasek?”. Dlaczego tak się dzieje, że spotykamy na swojej drodze osoby, w których coś nam nie pasuje, a jednak chcemy z nimi być? Bez wstępów i ozdobników, uderzę prosto z mostu: Bo im na to pozwalacie!

 

Życie to sztuka wyborów. 

Nic nie spada z nieba. Wszystko co dzieje się w naszym życiu to nasze wybory. Do momentu jak sobie tego nie uświadomimy i odpowiedzialność za nasze chujowe życie będziemy zwalać na innych, zawsze będziemy niezadowoleni i nigdy nie będziemy mieć kontroli nad naszym życiem. Owszem, można pomyśleć, że ten jedyny i jedyna pojawiła się znikąd. Wpadliśmy na niego w Biedronce przy pomidorach, poznaliśmy ją przez internet, nigdy nie sądząc, że tak można zacząć związek. Jednak to czy chcemy być z daną osobą, zależy wyłącznie od nas. I błagam was, nie brońcie się miłością, oślepieniem, motylami w brzuchu. To choroba, którą musi przejść każdy, później zaczyna się życie.

 

Miłość to choroba. 

Dawno temu, miłość była odbierana jako coś złego. Może nie do końca złego, ale na pewno nie przynosząca nic dobrego. Pod jej wpływem młodzi ludzie robili bardzo głupie rzeczy i nadal je robią (wliczając w to mnie). “Romeo i Julia” nie zostało napisane po to, aby pokazać niesamowitą moc miłości, tylko po to, aby przestrzec przed skutkami nieracjonalnej, chorej, pozbawionej rozsądku miłości.

Z tego właśnie powodu, małżeństwa były ustawiane. Nie dlatego, że młodzi się kochali albo dlatego, że ich rodziny się lubiły. Kiedyś, liczyło się przetrwanie, czyli przedłużenie rodu oraz zabezpieczenie finansowe. Gdyby wszystko pozostawić młodym, nic by z tego nie wyszło. Takie były czasy i nie można się temu dziwić. Czasy się zmieniły, nie musi tak być i bardzo dobrze, że każdy decyduje o swoim losie. Jednak możemy z tego wyciągnąć wnioski.

 

To, że kogoś kochasz, wcale nie oznacza, że musisz z nim być. 

Brutalne, ale prawdziwe. Nie możemy wszystko tłumaczyć miłością. Jeśli będziemy tak postępować znajdziemy się w związkach z osobami, które nas nie szanują, nie dbają o nas, nie akceptują nas i które doprowadzają nas do szału. Może osoba którą kochasz albo która Ci się podoba, podąża w całkowicie innym kierunku niż Ty. Może macie całkowicie inne priorytety i cele w życiu. Może druga osoba, ma całkowcie wyjebane co się z Tobą dzieje. Może wcale nie akceptuje to kim jesteś i w głębi wierzy, że się zmienisz.

Tak na szybko, obok tematu. Ludzie się nie zmieniają! Jeśli nie akceptujesz zachowań albo osoby z którą jesteś albo chcesz być to nie myśl, że coś w nim zmienisz. Próbując to robić, pogorszysz tylko sytuację, powodując, że ta osoba stanie się nikim a Ty powoli będziesz tworzyć pętle wokół swojej szyi, która prędzej czy później się zaciśnie.

 

Obudź się. 

Ostatnio dwie bliskie mi osoby zapytały mnie, kiedy Ty tak zmądrzałeś Grzegorz? Otóż to. Pisząc o wszystkim na tym blogu, nie byłbym sam dla siebie autentyczny, gdybym sam tego nie przeżył. Popełniłem wiele błędów i nadal je popełniam. To jest proces uczenia. Jednak im szybciej zdamy sobie z nich sprawę tym lepiej dla nas. Niczego nie żałuję, ale byłem w 9 letnim związku, który nie przynosił mi żadnej radości. Kilka lat, trwałem w układzie, gdzie z dnia na dzień moja własna osobowość znikała, a przywiązanie było równoznaczne z wyrządzaniem drugiej osobie krzywdy. Z Tobą wcale nie musi tak być.

Jeśli ktoś traktuje Cię źle. Nie akceptuje to kim jesteś. Stawia Ci warunki. Nie dba o Ciebie. Jeśli sam zastanawiasz się, czy chcesz być z tą osobą. Jeśli coś doprowadza Cię do szału, ale tłumaczysz to sobie uczuciem. Jeśli po prostu czujesz, że to co się dzieje w Twoim układzie nie funkcjonuje tak jak powinno. Zostaw to. Szanuj siebie.

Zarówno faceci jak i kobiety przesuwają granicę swoich dziwnych zachowań do miejsca w którym im na to pozwalamy. Gdybyśmy wszyscy mówili szczerze, nie podoba mi się to jak mnie traktujesz. Nie mogę sobie na to pozwolić. Odchodzę. To jest szansa (nie gwarancja), że kolejny związek takiej osoby będzie lepszy.

Jest mnóstwo kochających, męskich, opiekuńczych facetów. Tak samo dużo jak ogarniętych, seksownych i zabawnych lasek. To tylko Ty trzymasz się brzegu, który już dawno powinien zostać opuszczony. 

 

Zdjęcie: Lucas Pimenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej