Jak przetrwać rozstanie – poradnik dla rzucających

Tak jak w tytule, nie jest to poradnik dla rzuconych. Jeśli ktoś z Tobą zerwał, to pewnie masz nieposkromione poczucie żalu, pretensji, zaskoczenia i uważasz, że druga osoba wyrządziła Ci krzywdę, na jaką nie zasługujesz. Jedyne co mogę Ci przekazać, to to, że wyświadczyła Ci przysługę, a jeśli ona zakończyła związek to po prostu miała większe jaja, a Ty byłaś lub byłeś ślepy.

Jeśli coś nie działa to po prostu tu kurwa nie działa. Nie wiem ile razy będę jeszcze to tutaj pisał, ale jeśli choć jedna osoba to zrozumie i wyjdzie ze swojego durnego przeświadczenia, że “wszystko można naprawić” to odniosę sukces. Więcej na ten temat pisałem tutaj. Jeśli to będzie to, na całe życie, to będziesz to wiedzieć i nie będzie ŻADNYCH wątpliwości. Koniec, kropka.

Wracając do tematu. Zerwałaś lub zerwałeś z kimś i myślisz, że wszystko pójdzie gładko? Nawet jeśli dużo rozmawialiście, starałeś się okazać jak najwięcej szacunku do drugiej osoby oraz zrobiłeś to w taki sposób, jaki Tobie wydawało się najmniej krzywdzący, to muszę Ci coś powiedzieć. To nie koniec. Prędzej czy później usłyszysz jakim jesteś chujem, jak bardzo jesteś zły i jakim jesteś oszustem. Usłyszysz, że on Cię kochał nad życie, że bez Ciebie, on jest nikim, że nadajesz sens jego życiu i że co on teraz ma ze sobą zrobić?

No właśnie. Co oni mają ze sobą zrobić? Podpowiem Ci. Zerwać z Tobą kontakt. Każda relacja, która się skończyła, decyzją jednej ze stron, a nie wspólnym dojściem do kompromisu, nosi w sobie truciznę. Prędzej czy później ją poczujesz. Chcąc tego uniknąć musisz podjąć drastyczne kroki.

Nie interesuje mnie, czy całkowite zerwanie kontaktu jest w porządku czy nie. Wiem, że jest zdrowe. Dla obydwu stron. Osoba “skrzywdzona”, prędzej czy później będzie musiała się ocknąć i nie będzie tracić czasu na wysyłanie wiadomości, telefony lub inne przejawy choć najmniejszej formy kontaktu. Z kolei osoba, która zakończyła związek, nie będzie po pierwsze widzieć cierpienia (tak, osoba cierpiąca musi sobie pomóc sama, a była czy były na pewno jej w tym nie pomoże), więc nie będzie się zastanawiać jak pomóc swojemu byłemu partnerowi, po drugie, będzie mogła zacząć swoje życie, a po trzecie uniknie szansy powrotu z litości, co mnie osobiście niesamowicie przeraża.

Żyjemy w czasach Facebooka, Instagrama oraz innych mediów społecznościowych. W dużych aglomeracjach nie wpadamy na siebie każdego dnia. Usunięcie ze znajomych, a jeszcze lepiej zablokowanie, powoduje, że nie widzimy konkretnych osób i jest to najlepsze z możliwych rozwiązań. Nie myślimy wtedy o drugiej osobie, nie dorabiamy jakiś dziwnych teorii (dotyczy to również zakończenia innych relacji niż związków) i po prostu możemy ruszyć z życiem dalej. Im wcześniej do Ciebie to dotrze, że musisz zerwać kontakt to tym lepiej.

Jest również wielu facetów, którzy nieustannie podbijają do swoich byłych. Rozumiem mechanizm pewności siebie na znanym terenie, jednak panowie, naprawdę stać Was na więcej. Wasze byłe nie nabiorą się na historie o tym jak się zmieniliście, bo nie na tym to wszystko polega. Niebawem poświęcę Wam cały wpis.

Dobrze, a co w przypadku gdy coś razem dzielimy? Jeśli dzielimy pracę to w moim przekonaniu (sam to przechodziłem), najlepiej gdy jedno z nas zrezygnuje lub zmieni pracę. Rozumiem, że może to być ciężkie, ale uwierzcie mi, praca z byłym partnerem może być jeszcze cięższa.

Drugi przypadek, to zwierzęta. Nie będę ukrywał, że mam z nimi do czynienia od dzieciństwa i oprócz nieposkromionej miłości do psów, hodowałem masę innych zwierząt. Zawsze jest tak, że w sytuacji w której podjęliśmy decyzję o zwierzęciu razem, to jest one sklejone z którąś z osób. Zwierzęta najbardziej przywiązują się do jednego właściciela i to on powinien je zebrać. Psy czy koty żyją chwilą i nie leżą rozpamiętując, serio. Naprawdę nic się nie stanie, jeśli zabierze je jedna osoba. W sprawie odwiedzin czy dzielenia się jestem przeciwny bo świat zwierząt rządzi się innymi prawami i jest to dla nich bardziej krzywdzące niż nam się wydaje, a to nie jest miejsce aby się o tym rozpisywać.

Ostatnia kwestia to dzieci i tutaj robi się już naprawdę trudno. Jasne, że trzeba do tego podejść jak najbardziej dojrzale, ale sam ich nie posiadam, więc nie pomogę w tym temacie. Wiem tylko, że jeśli olejesz swoje dzieci, bez względu na to po której stornie jesteś to wyrządzasz im krzywdę. Dziecko potrzebuje wzorców zarówno męskich jak i damskich. Wchodzenie w dorosłość bez któryś z nich objawi się problemami w relacjach z innymi. Jeśli już doszło do rozpadu rodziny, a dzieci były świadkami braku miłości do siebie ze strony rodziców, to mają naprawdę spory bagaż. Jedyne co możesz zrobić w takiej sytuacji to pomóc im z nim, najlepiej jak potrafisz. Kiedyś to docenią.

Miał być krótki wpis, wyszedł trochę dłuższy niż zakładałem. Sedno jest jednak jedno. Zerwanie kontaktu lub jego drastyczne ograniczenie jest najlepszym rozwiązaniem dla obydwu stron. W innym przypadku odczujesz rezultaty braku konsekwencji nie tylko zaraz po wszystkim, ale po paru tygodniach czy nawet paru miesiącach. Tak, trucizna o której pisałem, jest noszona bardzo długo. Jedynym rozwiązaniem, jest nie zbliżanie się do nosiciela. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej