Czy zasługujesz na kogoś lepszego

Biorąc pod uwagę to co określa związki, ludzie dzielą się na dwa typy. Jedni uważają, że związek to sztuka kompromisu, mnóstwo wyrzeczeń i obowiązków. Drudzy natomiast, spotykając odpowiednią osobę na swojej drodze, wiedzą, że związek to dopełnienie, wsparcie oraz jeszcze większa samorealizacja.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni, nie wierzą w istnienie idealnych partnerów. Kobiety w męskich, wysportowanych, silnych facetów, którzy potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji, pomagając nawet w domu i naprawiając co trzeba oraz potrafiących gotować. Mężczyźni natomiast nie wierzą w istnienie niezależnych, silnych, kochających kobiet, które nie mają żadnego problemu, są normalne i potrafią, gdy trzeba dać mu święty spokój, wieczorem natomiast zamieniają się w idealną kochankę.

Ja osobiście wierzę, a nawet wiem, że takim typem partnera, może być każdy. Musi tylko spotkać odpowiednią osobę na swojej drodze. Facet, który nienawidzi sprzątać, przy odpowiedniej kobiecie może jej pomóc, gdy wie, że jej na tym zależy. Kobieta, która cały czas chodzi zła, nie wiadomo o co jej chodzi, przy odpowiednim mężczyźnie może być rozpromienioną radością.

Cała idea tego bloga, dotyczy związków. Relacje to coś najcenniejszego co mamy. Prędzej czy później, każdy dochodzi do takich wniosków. Każdy z nas, dąży również, do tego aby zbudować z kimś bliższą relację, która da mu wytchnienie po całym dniu pracy oraz wsparcie, gdy nadejdą problemy. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem, określania siebie poprzez relację. Każdy z nas powinien być niezależną, inną osobowością, a związek i druga osoba ma być dopełnieniem. Jeśli sami nie czujemy się pełni, to nic wartościowego nie zbudujemy. Będąc wolnym lub wolną trzeba skupić się wyłącznie na sobie, a odpowiednia osoba sama się pojawi.

Lepiej być singlem, niż z nieodpowiednia osobą. W takiej relacji nigdy nie rozwiniemy skrzydeł, tylko będziemy się oszukiwać, że nie wszystko musi być różowe, że prawdziwe życie wygląda inaczej i że prędzej czy później każdy związek gaśnie i nadchodzi monotonia.

Napiszę, jeszcze jedno. Każdy kolejny związek, jest lepszy od poprzedniego. Każdy. Naprawdę. Jest to całkowicie normalne, ponieważ wiemy o sobie więcej, wiemy więcej o relacjach, doceniamy to czego wcześniej nie mieliśmy, a nasze dojrzałość sprawia, że przestajemy przejmować się pierdołami.

Dojrzały związek właśnie na tym polega. Ma być normalnie. Ma być prosto. Bez niedomówień. Bez żalu. Bez wypominania. Bez skłaniania drugiej osoby do czegoś do czego nie chce. Bez nieustających spięć. Bez chorobliwej zazdrości. Z szacunkiem do drugiej osoby. Z ustąpieniem, gdy wiemy, że drugiej osobie na czymś zależy. Z myśleniem o drugiej osobie i jej zaskakiwaniem. Z lub bez wspólnych pasji. To nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, jak czujemy się przy drugiej osobie. Jeśli czujemy się lepsi i druga osoba daje nam to do zrozumienia, to jesteś z najlepszą osobą dla Ciebie. Jeśli czujesz się źle, to uwierz, że jest dla Ciebie na tym świecie ktoś całkowicie inny.

Zasługujesz na szacunek, na wsparcie, na staranie się, na myślenie o Tobie, na zaskakiwanie, na zwracanie uwagi na rzeczy dla Ciebie ważne, na bycie z Tobą gdy tego potrzebujesz, na zrozumienie, na akceptację Twoich wad. Zasługujesz po prostu na miłość.

W głębi serca, każdy z nas wie, czy jest ze swoim wymarzonym partnerem. Tylko od Ciebie zależy, czy wierzysz w jego odnalezienie, czy wolisz nie ryzykować i być z kimś po prostu wystarczającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej