Jak być lepszym partnerem

Zacznijmy od tego, że relacje są bardzo ważne. Z tego właśnie względu powstał ten blog. Jeśli ktoś ma poukładane życie prywatne to najprawdopodobniej życie zawodowe również idzie mu dobrze. Zaznaczam, że nie trzeba być w związku, żeby być szczęśliwym i mieć to poukładane życie. Nie można oceniać swojej wartości poprzez to czy z kimś jesteśmy. Jednak prędzej czy później, każdy z nas do tego dąży, bo tak jesteśmy skonstruowani. Osoby samotne całe życie, ciężko nazwać szczęśliwymi. Każda silna osoba, która jest szczęśliwa sama ze sobą, na pewno szybko przyciągnie do siebie drugą osobę.

Bardzo dużo wymagamy. Chcielibyśmy aby nasz partner był doskonały. Czasem mamy w głowie mechanizm (sam go miałem w poprzednich związkach), “przecież zrobiłabym to… ale on nie jest w stanie nawet…” albo “chciałbym to zrobić, ale ona mogłaby chociaż…”. Dopóki będziemy funkcjonować w mechanizmie krzywdo-winy, czyli zawsze jedno jest winne, a drugie pokrzywdzone, to nigdy nie osiągniemy szczęścia w związku. Tak naprawdę ten mechanizm z każdym kolejnym rokiem, zacieśnia się i po wielu latach jest jak pajęczyna. Ciężko się z niej uwolnić.

Jeśli coś nie działa, to po prostu to kurwa nie działa i koniec. Już o tym tutaj pisałem, zapraszam do poprzednich wpisów. Jednak jeśli zależy Ci na Twoim związku, albo chcesz być gotów na ten jedyny, który wiesz, że zaraz się pojawi, dobrze zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy:

 1. Jeśli mi będzie zależało, będzie zależało również drugiej osobie. Staraj się. 
 2. Nikt kto Cię kocha, nie będzie tylko brał. Jeśli nie potrafi dawać, nie potrafi również kochać.
 3. Dbaj o Wasze życie seksualne. To bardzo ważne. Oddalenie od partnera następuje po 14 dniach bez seksu.
 4. Jeśli stać Cię na odwagę, aby zdradzać swojego partnera, miej odwagę zakończyć związek. Wygodne życie z partnerem i ekscytujące z kochankiem lub kochanką spowoduje, że stracisz i jedno i drugie.
 5. Zaskakuj drugą osobę. Nie tylko kobiety to lubią. Dla faceta również to znaczy, że Ci zależy, bo o nim myślisz.
 6. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Związek wymaga planowania. Od prezentów po podróże. Planowanie oznacza staranie się. Ostatnia chwila, znaczy, że masz wyjebane.
 7. Dbaj o swój wygląd. Jak chcesz, żeby cały czas pociągała Cię Twoja partnerka, skoro sam wyglądasz jak siedem nieszczęść.
 8. Realizuj siebie. Często miłość wygasa, jeśli stajemy się nieinteresujący dla siebie nawzajem. Osoba spełniona to osoba która jest seksowna.
 9. ROZMAWIAJ. Dla mnie to najważniejsza rada. Od rzeczy błahych przez seks po te najbardziej ważne. Milczenie buduję bombę, która na pewno wybuchnie. Oboje będziecie wtedy ranni.
 10. Daj drugiej osobie przestrzeń. Warto mieć swoje zainteresowania, znajomych czy miejsce w którym czasem będziemy sami. Lepiej się wtedy myśli i możemy realizować punkt 8. Nie można cały czas siedzieć sobie na głowie.
 11. Nie denerwuj się. Negatywne słowa, emocje, zachowania wpływają na drugą osobę. Jeśli cały czas na coś narzekasz, jak druga osoba może myśleć, że jesteś szczęśliwy.
 12. Odciążaj drugą osobę. Jak się czujesz, gdy coś co musisz zrobić, zrobi ktoś inny? Miłe uczucie, prawda? Dawaj je tym których kochasz.
 13. Pracuj nad swoimi słabościami. Jeśli ukochana Tobie osoba stara się, wybić Ci z głowy Twoją pasję, uciekaj. Jednak jeśli prosi, abyś nie rzucał mokrego ręcznika na ziemię lub odkładała kluczyki do samochodu w jedno miejsce, to chyba nie jest to wiele.
 14. Nie porównuj do eks. Bez względu na to, czy chodzi o niego czy o nią. Facet, zawsze chce być lepszy od poprzednio. Kobieta, nienawidzi, jak się ją wrzuca do jednego worka z innymi kobietami. Lepiej, nie porównuj.
 15. Czasem po prostu nic nie mów. Może to być trudne, ale jest to do wyczucia, kiedy trzeba się tak zachować. Idealne życie polega na balansie. Od tego, kiedy trzeba przegadać jakiś problem po te momenty właśnie, kiedy się nic nie odzywamy i tylko słuchamy muzyki. Czasem wystarczy po prostu zapytać. Tak, to takie proste.
 16. Wszystko zależy od Ciebie. Błagam, nie zwalaj nic na drugą osobę. Każdy, kto osiągnął w swoim życiu sukces, wie, że wszystko zależy od niego. Zwalanie winy na innych to domena słabych. Zwalanie winy na partnera lub partnerkę to domena głupich. Nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Tak jak w ostatnim punkcie. To zależy wyłącznie od Ciebie, czy chcesz być lepszym partnerem czy nie. Jeśli nie masz ochoty starać sie dla drugiej osoby i mieć byle jakie życie z byle jaką osobą, nie oceniam, Twoja sprawa. Jednak jeśli chcesz żyć na sto procent, być szczęśliwy, nie chodzić jak zaraza bez pasji w oczach, to dobrej jakości związek to sprawi.

Jeśli chcemy dostać awans, ciężej pracujemy. Jeśli chcemy schudnąć, więcej ćwiczymy. Jeśli chcemy się czegoś nauczyć, poświęcamy temu więcej czasu. Po prostu bardziej się staramy. Dobry związek mamy mieć po prostu, bez starania się?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej