Koniec z garściami tabletek. Rewolucja na rynku suplementów

Większość z Was wie, że korzystam miesiąc w miesiąc z asortymentu Prozis. Tak naprawdę bardzo długo czekałem na markę, która spełni moje wszystkie oczekiwania. Prozis rozwija się nieprawdopodobnie i to kwestia czasu jak będzie dominować na naszym rynku. Na innych już to robi. Do tej pory nie znalazłem na rynku firmę z suplementami i odżywkami, która by mnie do siebie przekonała. Od produktów zaczynając na promocji i wizerunku marki kończąc. Nie moje klimaty, te wszystkie firmy dla koksów.

Dodatkowo nie polecam, ani nie namawiam do czegoś, czego sam nie stosuję lub pod czym bym się nie podpisał. Z tych właśnie względów, po tym jak wpadłem na Sundose, zastanawiałem się jak pogodzić to z Prozis z którym jestem związany.

Sam pomysł Sundose podoba mi się nieprawdopodobnie i uważam, że kierunek marki to jest właśnie to do czego będzie dążył rynek. Każdy jest inny i każdy potrzebuje innych rozwiązań. Dodatkowo napisze szczerze, że mam już dość zażywania garści tabletek. Codziennie nie muszę już słyszeć również od Iwony: “Grzesiek, przygotuj mi tabletki…”. Teraz ktoś robi to za nas.

Kolejne sprawa jest taka, że mniej więcej wiem jak się suplementować. Witaminy, minerały, kwasy, probiotyki i adaptogeny. Wiem ile, jak często, kiedy przerwać, jak długo. Jednak nie każdy posiada taka wiedzę. Tak naprawdę ja również nie czuję się mocny w sposobach brania na przykład probiotyków. Wiem natomiast, że wszystko zaczyna się od żołądka i jest to bardzo ważne. Dlatego rozumiem, jak ktoś może czuć się w tym wszystkim pogubiony.

Czy warto się suplementować?

Zacznijmy od tego, że nie chodzi wyłącznie o popularne suplementy. To słowo to skrót myślowy, a poniżej zobaczycie, co jest przygotowywane w Sundose.

Tak, warto się “suplemenotwać”. Szczególnie jeśli trenujemy lub po prostu prowadzimy aktywny tryb życia. Nigdy nie miałem tyle energii jak teraz, ale również nigdy nie dbałem o wszystko co potrzebuje mój organizm do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego jestem przekonany, że każdy powinien zadbać przynajmniej o podstawy. Nie żyjemy w ciepłych krajach, nie prowadzimy bezstresowego życia na plaży z czystym powietrzem. Potrzebujemy wsparcia.

Czym jest Sundose?

To zestaw witamin, minerałów, anty-oksydantów, probiotyków oraz kwasów Omega 3. Tak naprawdę to podstawy. Nie ma w zestawie adaptogenów, jednak to po pierwsze pewnie kwestia czasu, a po drugie nie każdy i nie przez cały czas może je brać.

Zestaw jest przygotowany w formie proszku do wypicia. Dodatkowo 3 tabletki z kwasami, których nie można podać w formie proszku. Wszystko zamknięte w 30 saszetkach.

Sundose ma w miarę krótką datę do spożycia, ze względu na brak konserwantów i innych szkodliwych substancji. Należy również trzymać go w lodówce. Jednak bez obaw, poza nią również wytrzyma do dwóch tygodni. Chodzi o to, aby jakość była jak najlepsza, a tego składu nie chronią żadne dodatkowe substancję.

Proces zamawiania.

Zaczynamy od wypełnienia wywiadu medycznego. Przygotujcie się na to, że nie trwa on krótko. Trzeba poświęcić na niego chwilę czasu. Jeśli mamy natomiast potrzebne badania, to również możemy przesłać je do Sunodse. Ja nie miałem. Dlatego po rozmowie z dietetykiem klinicznym z Sundose, dostałem zestaw badań, które powinienem wykonać. Super sprawa.

Telefon od dietetyka klinicznego.

Po wypełnieniu wywiadu, system określa wstępnie skład suplementacyjny. Jednak później dostajemy również telefon od dietetyka klinicznego Sundose, który wypytuje nas jeszcze o parę rzeczy.

Musze szczerze przyznać, że na początku, razem z Iwoną myśleliśmy, że 199 zł za zestaw na miesiąc to sporo. Jednak po przejściu całego procesu zamawiania, później telefonie i mailach oraz stworzonych profilach, jednogłośnie stwierdziliśmy, że to świetna cena. Na końcu wpisu kod -50 zł dla Was.

Spersonalizowany zestaw tylko dla Ciebie.

Teraz popatrzcie na to, jaka dzieje się magia. Z zewnątrz nie wygląda to tak super, jak wewnątrz. Sundose na podstawie zebranych informacji przygotowuje raport zdrowotny. Opisuje poszczególne składowe i podpowiada, co można zrobić lepiej.

Tutaj z przymrużeniem oka. Bez przesady, nie mam żadnej nadwagi 😉 Może nie jestem w szczytowej formie, ale trenuje codziennie i jest naprawdę dobrze. Ok, przyznaje się, wszystkie poniższe zalecenia są prawdziwe w 100%. Tak, powinienem jeść mniej słodyczy, pić zielone koktajle. W wywiadzie niestety będziecie musieli przyznać się do wszystkiego. Powodzenia 😉

Rzeczywisty skład Sundose.

Tutaj jest największa magia. Zobaczcie co dostajecie w zestawie i ile jest za Was ogarnięte. Dosłownie szok. Suplementowałem się każdego dnia, jednak do pewnego momentu, nie byłem w stanie zadbać o wszystko. Tutaj jest inaczej.

Pierwsze wrażenia.

Po tym całym procesie, kontakcie z Sundose, wymianie informacji i przygotowaniu mojego składu byłem pewny, że to produkt, którego chce używać. Sama produkcja musi chwilę potrwać bo na ten moment wszystko jest przygotowywane ręcznie przez rzeczywistych ludzi w Polsce. Dlatego musicie uzbroić się w jakieś 4 dni cierpliwości. Po tym czasie dostaniecie swoje 30 saszetek na każdy dzień. Zalecane jest wypijanie ich rano do śniadania. Jednak ja jestem na IF, dlatego wypijam Sundose z pierwszym lub którymś z kolei posiłków. Tak aby całość przyswoiła się jak najlepiej. Oczywiście korzystam z cateringu Pomelo (od niedawna na diecie vege), co też zostało odnotowane w Sundose. Na pewno mam lepiej przygotowane posiłki niż zwykły Kowalski, co skutkuje innym składem Sundose.

Jestem po paru dniach stosowania Sundose. Na pewno w styczniu napiszę jeszcze jeden wpis, zawierający więcej naukowych dowodów na to, że w większości supplementujemy się źle i nie mamy o tym pojęcia. Ten wpis powstał po to,a by przybliżyć Wam cały proces i odkryć trochę to, co jest niedopowiedziane.

Na pewno będę stosował Sundose. Nie chce wrócić do masy tabletek i zastanawiania się co dziś mam zażyć. Oczywiście skład Sundose nie jest taki sam przez cały czas. Chodzi o to aby z miesiąca na miesiąc udoskonalać zestaw i odpowiadać na twoje potrzeby.

Znalazłem kolejną firmę, która odpowiada mi ideologicznie, rozwiązuje problem i jest dostosowana do mnie, mojego trybu życia oraz potrzeb. Dodatkowo za projektem stoją osoby, które znam, więc tym bardziej mogę śmiało stwierdzić, że rozwój, który jest jednym z moich głównych wartości, będzie postępował z miesiąca na miesiąc. Bardzo chętnie będę to obserwował.

Z powyższych względów mam dla Was zniżkę -50 zł na Wasze zamówienie. Wystarczy, że wpiszecie uniwersalny kod “zyjmocno” z którym, Wy moi czytelnicy już zetknęliście się nie raz.

You May Also Like
Czytaj więcej

Programowanie treningu CrossFit

Większość osób stykających się z CrossFit widzi go jako wiele ćwiczeń połączonych w jakikolwiek sposób robionych szybko i intensywnie. Jeśli myślisz, że CrossFit polega na wpadaniu na siłownie i wykonywaniu jakiegokolwiek WOD, to jesteś w dużym błędzie. Jest to jeden z najbardziej złożonych programów fitness jakie można spotkać. Programowanie treningu CrossFit ma swoje zasady i poniżej delikatny ich zarys.   Crossfit to ciągle zmiennie ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności. Jednak zmienność oraz intensywność nie warunkują wszystkiego i nie oznaczają, że nie mamy żadnego programu treningowego.   Zacznijmy od składowych treningu. Bardzo często będę używał angielskich nazw, gdyż po pierwsze wszyscy się nimi posługujemy bo tak jest prościej, a po drugie tłumaczenia często są zgubne. Kto…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Technika – Clean, Power Clean, Hang Clean

Jeszcze mi się nie zdarzyło prowadzić zajęcia i nie tłumaczyć co oznaczają te ćwiczenia jeśli pojawiają się w WOD. Nawet jeśli ktoś je zna, pada pytanie, “czyli hang jest stąd ?” pokazując gdzie trzeba lub nie koniecznie. Zapraszam do spędzenia kilku minut i ogarnięciu sprawy raz na zawsze 😉 Poniższe opisy nie są szczegółowe, tylko jak najprostsze dla zrozumienia jedynie różnic między ćwiczeniami. CLEAN (squat clean) – zarzut (do siadu) Czysta forma. Pełny zarzut. Czasami opisywana jako tylko “Clean”, czasami dla jasności z prefiksem “squat”. Najważniejsza zasada: zarzucamy z ziemi do pełnego siadu, wchodząc pod sztangę i odkładamy sztangę na ziemię. POWER CLEAN – zarzut bez siadu Zarzut do stania.…
Czytaj więcej
Co to jest rower gravel
Czytaj więcej

Najbardziej CrossFitowy rower – czyli co to jest gravel

Spis treści Co to jest rower gravel?Budowa ramyMateriały z których są ramy gravelowe.Widelec.Kierownica.Mocowania.Obręcze i opony.Przerzutki i napęd.Hamulce.Podsumowanie. Czym jest CrossFit? Pełną definicję znajdziecie we wpisie “Co to jest CrossFit?”, jednak upraszczając, CrossFit to ciągle zmienne ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności. W skład CrossFit wchodzą praktycznie wszystkie możliwe dyscypliny. Zarówno podnoszenie ciężarów jak i gimnastyka oraz trening wytrzymałościowy. Biorąc to wszystko pod uwagę, każdy kto chce być dobry w CrossFit, musi być średni we wszystkich tych dyscyplinach. Średni – to słowo klucz. Nie da się być mistrzem w żadnej z dyscyplin i jednocześnie mistrzem w CrossFit, ponieważ wszystkie elementy to całkowicie inne trening. Musimy być w każdej średni, aby być najlepsi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Skąd brać darmowe plany treningowe CrossFit?

Popularność CrossFit tak wzrosła, że już nie tylko trenuję się tą metodą w dużych miastach, ale i również w mniejszych miejscowościach. Tam gdzie nie zawsze jest box i tam gdzie dostęp do wiedzy o CrossFit jest ograniczony. Są też tacy, którzy nie chcą uczestniczyć w zajęciach, nawet jak mają taką możliwość, tylko trenować na własną rękę. W końcu niektórzy, mając swoje garażowe siłownie (co najbardziej odpowiada klimatowi CrossFit), sami dzień w dzień robią trening. Skąd brać treningi CrossFit, jak je wybierać oraz na co zwracać uwagę, dowiecie się z tego wpisu. Poniżej znajdziecie najpopularniejsze i najlepsze programy treningowe, które są dostępne za darmo w sieci. Codziennie aktualizowane i prowadzone na…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jak zostać trenerem CrossFit?

Piszecie, dzwonicie, pytacie. Jak zostać trenerem CrossFit? Jaki kurs wybrać? Już na początku napiszę, że kursu się nie wybiera! Co najwyżej lokalizację. Jednak po kolei. Kurs na trenera CrossFit, który daje kwalifikacje do bycia trenerem i posługiwania się tytułem “Trener CrossFit Level-1” jest tylko i wyłącznie jeden. Organizuje go CrossFit Inc., i o ile wcześniej trzeba było wyjechać za granicę, żeby go odbyć, dziś znajdujemy się w tak komfortowej sytuacji, że kursy odbywają się już w Polsce. Powtarzam, jest to jedyna słuszna droga do zdobycia kwalifikacji. Zdaję sobie z tego sprawę, że istnieje wiele podobnych kursów, gdzie nawet nazwy są podobne (Level 1), jednak nie ma to nic wspólnego ze…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 ćwiczenia na brzuch, które dadzą Ci CrossFitowy kaloryfer

Na pewno chciałbyś poznać 3 ćwiczenia na brzuch, które dadzą Ci CrossFitowy kaloryfer. W sieci jest pełno porad jak zdobyć wymarzoną kratkę na brzuchu. Jednak powiedzmy sobie szczerze, że kto jak kto, ale CrossFitowcy na brak dobrego brzucha nie narzekają. Tak naprawdę nie muszą o nim myśleć, ale czy to dzięki specjalnym ćwiczeniom ? Pierwsza, najważniejsza informacja. Tłuszcz nie spala się miejscowo. Jeśli czytasz to po raz pierwszy w życiu, zapamiętaj to na zawsze. Choćbyś robił 1000 brzuchów dziennie, to nie spowoduje, że spalisz tłuszcz na brzuchu. Oczywiście, że coś spalisz, bo trwałoby to pewnie z godzinę, ale nie koniecznie tylko na brzuchu. Efekt termiczny. Czy regularne chodzenie do sauny…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Słownik CrossFit

Poniżej lista najpopularniejszych zwrotów, sprzętu oraz ćwiczeń w CrosstFit. Jeśli nie będziecie znali jakiegoś wyrażenia wystarczy tutaj zaglądnąć. Z czasem lista będzie uzupełniana tak, aby była pełna.   SŁOWNIK CROSSFIT Podstawy: WOD – Workout Of The Day – “trening dnia”, czyli część główna każdego treningu trwająca od kilku do kilkunastu minut, czasami więcej. Każdego dnia zestaw ćwiczeń w WOD jest inny. Benchmark – jest to WOD sprawdzający Twoją sprawność. Z góry ustalone zestawy ćwiczeń, takie same na całym świecie. Benchmarki są nazywane od nazw huraganów (Fran, Barbara, Helen) oraz bohaterów wojennych (DT, Jake). Lista: “Benchamrk List” AMRAP – As many rounds as possible – jak najwięcej rund w określonym czasie…
Czytaj więcej