3 ćwiczenia na brzuch, które dadzą Ci CrossFitowy kaloryfer

Na pewno chciałbyś poznać 3 ćwiczenia na brzuch, które dadzą Ci CrossFitowy kaloryfer. W sieci jest pełno porad jak zdobyć wymarzoną kratkę na brzuchu. Jednak powiedzmy sobie szczerze, że kto jak kto, ale CrossFitowcy na brak dobrego brzucha nie narzekają. Tak naprawdę nie muszą o nim myśleć, ale czy to dzięki specjalnym ćwiczeniom ?

Pierwsza, najważniejsza informacja.

Tłuszcz nie spala się miejscowo. Jeśli czytasz to po raz pierwszy w życiu, zapamiętaj to na zawsze. Choćbyś robił 1000 brzuchów dziennie, to nie spowoduje, że spalisz tłuszcz na brzuchu. Oczywiście, że coś spalisz, bo trwałoby to pewnie z godzinę, ale nie koniecznie tylko na brzuchu.

Efekt termiczny. Czy regularne chodzenie do sauny spowoduje, że będziesz chudy ? Jeśli tak by było każdy w zimie skoczyłby do sauny kilka razy w tygodniu, poczytał w niej gazetę, a na lato byłby w końcu gotowy. Niestety tak nie jest.

Powtarzam, nie spalisz miejscowo tkanki tłuszczowej. Jeśli ćwiczysz, Twój organizm spali tłuszcz tam gdzie będzie mu się to podobało. Jedni mają tak, że lecą od razu z brzucha, a na końcu z nóg. Inni z kolei muszą spalić wszystko na swoim ciele, aby ruszyć oponkę. Niestety, nasz organizm sam wybiera gdzie chce spalać.

To co robicie na ten brzuch ?

Nie mamy specjalnych ćwiczeń na brzuch. W zasadzie to w CrossFit są 3 ćwiczenia na brzuch. Tyle. Odchodzą od nich różne wariacje, ale tak naprawdę jest ich niewiele. W każdym ćwiczeniu funkcjonalnym pracuje brzuch. Odpowiada on za utrzymanie sylwetki w pionie, więc bez względu na to czy robimy przysiady czy ćwiczenia z kettlami, brzuch pracuje. Dlatego trenując trening funkcjonalny, nie musimy specjalnie skupiać się na brzuchu.

Sit-up – czyli zwykły brzuszek z pełnym zakresem (dłonie dotykają podłoża za głową gdy leżymy, barki przecinają linie bioder gdy się podnosimy)

T2B – toes to bar – czyli w zwisie na drążku dotykamy palcami nóg drążka, a stopy przecinają linie naszego zwisu. Drugą wariacją tego ćwiczenia jest K2E, czyli knees to elbows, co oznacza kolana do łokci, również w zwisie na drążku.

GHD sit-ups – czyli brzuszki na maszynie Glute-Ham Developer – charakteryzują się najpełniejszym zakresem wykonywania brzuszków jaki możecie sobie wyobrazić, a zakwasy po nim mogą się pojawić po kilkudziesięciu powtórzeniach. Genialna maszyna.

dd

Jeśli nie brzuszki to co w takim razie mam robić by pozbyć się brzucha ?

Zasada jest prosta. Jeśli chcesz pozbyć sie tłuszczu musisz robić cardio. Wiedza to i CrossFitowcy, którzy po sezonie letnim robią go więcej w treningu jak i kulturyści, którzy po treningu męczą się na bieżniach i orbitrekach. Osobiście polecam wykonywać cardio nie dłuższe niż 30 minut i najlepiej oparte na interwale. Długie godzinne cardio już dawno odchodzi do lamusa i mało kto się tyle męczy. Lepiej zrobić nawet 15 minutowy interwał niż godzinę spacerować po bieżni. Nie sądzę, że to wcale nie przynosi efektów, ale interwały będą dla Ciebie lepsze. Już 15 minut dziennie może zdziałać cuda. Naprawdę. Sam dzielę trening na dwie sesje w ciągu dnia, przy czym na jednym stawiam bardziej na wytrzymałość, a na drugim na pracy z ciężarem. Pamiętaj, jeśli chcesz być dobrym wytrzymałościowcem, mieć kilka procent tkanki tłuszczowej i biegać jak szalony, na pewno straci na tym Twoja siła. Niestety nie da się być najlepszym we wszystkim, ale o tym będzie jeden z kolejnych wpisów.

Jeśli natomiast trenujesz i nadal nie możesz schudnąć tutaj odpowiedź na Twój problem.

Brzuch robi się w kuchni.

I tutaj dopiero dochodzimy do sedna sprawy. Powiedzenie, że dieta to 70 % sukcesu niestety jest prawdziwe. Bez odpowiedniego odżywiania nie zrobimy nic i możemy nim zaprzepaścić najlepsze treningi. Rozwiązań jest dużo, od pomocy dietetyka po catering dietetyczny, ale na pewno będzie trzeba nad dietą się pochylić.

5dc0734997dc447a7fa1ec184fda7cbf_crossfit-ladies-940

Czy w takim razie warto robić ćwiczenia na brzuch ?

Tak. Ćwiczenia na brzuch spowodują, że jak już spalisz na nim tłuszcz to pojawi się sześciopak, a to już są mięśnie. Dodatkowo ćwiczenia na brzuch dadzą Ci napięty, mocny korpus i na pewno ktoś kto robi ćwiczenia na brzuch, lepiej wygląda niż osoba tylko i wyłącznie trenująca cardio i wycięta do skóry. Spal tłuszcz i odkryj brzuch ze stali.

Przepis na sześciopak = dobra dieta + interwały wytrzymałościowe + trening CrossFit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Programowanie treningu CrossFit

Większość osób stykających się z CrossFit widzi go jako wiele ćwiczeń połączonych w jakikolwiek sposób robionych szybko i intensywnie. Jeśli myślisz, że CrossFit polega na wpadaniu na siłownie i wykonywaniu jakiegokolwiek WOD, to jesteś w dużym błędzie. Jest to jeden z najbardziej złożonych programów fitness jakie można spotkać. Programowanie treningu CrossFit ma swoje zasady i poniżej delikatny ich zarys.   Crossfit to ciągle zmiennie ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności. Jednak zmienność oraz intensywność nie warunkują wszystkiego i nie oznaczają, że nie mamy żadnego programu treningowego.   Zacznijmy od składowych treningu. Bardzo często będę używał angielskich nazw, gdyż po pierwsze wszyscy się nimi posługujemy bo tak jest prościej, a po drugie tłumaczenia często są zgubne. Kto…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Technika – Clean, Power Clean, Hang Clean

Jeszcze mi się nie zdarzyło prowadzić zajęcia i nie tłumaczyć co oznaczają te ćwiczenia jeśli pojawiają się w WOD. Nawet jeśli ktoś je zna, pada pytanie, “czyli hang jest stąd ?” pokazując gdzie trzeba lub nie koniecznie. Zapraszam do spędzenia kilku minut i ogarnięciu sprawy raz na zawsze 😉 Poniższe opisy nie są szczegółowe, tylko jak najprostsze dla zrozumienia jedynie różnic między ćwiczeniami. CLEAN (squat clean) – zarzut (do siadu) Czysta forma. Pełny zarzut. Czasami opisywana jako tylko “Clean”, czasami dla jasności z prefiksem “squat”. Najważniejsza zasada: zarzucamy z ziemi do pełnego siadu, wchodząc pod sztangę i odkładamy sztangę na ziemię. POWER CLEAN – zarzut bez siadu Zarzut do stania.…
Czytaj więcej
Co to jest rower gravel
Czytaj więcej

Najbardziej CrossFitowy rower – czyli co to jest gravel

Spis treści Co to jest rower gravel?Budowa ramyMateriały z których są ramy gravelowe.Widelec.Kierownica.Mocowania.Obręcze i opony.Przerzutki i napęd.Hamulce.Podsumowanie. Czym jest CrossFit? Pełną definicję znajdziecie we wpisie “Co to jest CrossFit?”, jednak upraszczając, CrossFit to ciągle zmienne ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności. W skład CrossFit wchodzą praktycznie wszystkie możliwe dyscypliny. Zarówno podnoszenie ciężarów jak i gimnastyka oraz trening wytrzymałościowy. Biorąc to wszystko pod uwagę, każdy kto chce być dobry w CrossFit, musi być średni we wszystkich tych dyscyplinach. Średni – to słowo klucz. Nie da się być mistrzem w żadnej z dyscyplin i jednocześnie mistrzem w CrossFit, ponieważ wszystkie elementy to całkowicie inne trening. Musimy być w każdej średni, aby być najlepsi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Skąd brać darmowe plany treningowe CrossFit?

Popularność CrossFit tak wzrosła, że już nie tylko trenuję się tą metodą w dużych miastach, ale i również w mniejszych miejscowościach. Tam gdzie nie zawsze jest box i tam gdzie dostęp do wiedzy o CrossFit jest ograniczony. Są też tacy, którzy nie chcą uczestniczyć w zajęciach, nawet jak mają taką możliwość, tylko trenować na własną rękę. W końcu niektórzy, mając swoje garażowe siłownie (co najbardziej odpowiada klimatowi CrossFit), sami dzień w dzień robią trening. Skąd brać treningi CrossFit, jak je wybierać oraz na co zwracać uwagę, dowiecie się z tego wpisu. Poniżej znajdziecie najpopularniejsze i najlepsze programy treningowe, które są dostępne za darmo w sieci. Codziennie aktualizowane i prowadzone na…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jak zostać trenerem CrossFit?

Piszecie, dzwonicie, pytacie. Jak zostać trenerem CrossFit? Jaki kurs wybrać? Już na początku napiszę, że kursu się nie wybiera! Co najwyżej lokalizację. Jednak po kolei. Kurs na trenera CrossFit, który daje kwalifikacje do bycia trenerem i posługiwania się tytułem “Trener CrossFit Level-1” jest tylko i wyłącznie jeden. Organizuje go CrossFit Inc., i o ile wcześniej trzeba było wyjechać za granicę, żeby go odbyć, dziś znajdujemy się w tak komfortowej sytuacji, że kursy odbywają się już w Polsce. Powtarzam, jest to jedyna słuszna droga do zdobycia kwalifikacji. Zdaję sobie z tego sprawę, że istnieje wiele podobnych kursów, gdzie nawet nazwy są podobne (Level 1), jednak nie ma to nic wspólnego ze…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Słownik CrossFit

Poniżej lista najpopularniejszych zwrotów, sprzętu oraz ćwiczeń w CrosstFit. Jeśli nie będziecie znali jakiegoś wyrażenia wystarczy tutaj zaglądnąć. Z czasem lista będzie uzupełniana tak, aby była pełna.   SŁOWNIK CROSSFIT Podstawy: WOD – Workout Of The Day – “trening dnia”, czyli część główna każdego treningu trwająca od kilku do kilkunastu minut, czasami więcej. Każdego dnia zestaw ćwiczeń w WOD jest inny. Benchmark – jest to WOD sprawdzający Twoją sprawność. Z góry ustalone zestawy ćwiczeń, takie same na całym świecie. Benchmarki są nazywane od nazw huraganów (Fran, Barbara, Helen) oraz bohaterów wojennych (DT, Jake). Lista: “Benchamrk List” AMRAP – As many rounds as possible – jak najwięcej rund w określonym czasie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jak założyć CrossFit box?

Niedługo w Polsce będziemy mieli 100 boxów CrossFit. Jeszcze 2 lata temu, można było jednym tchem wymienić wszystkie w naszym kraju. Nie ma miesiąca, w którym nie powstawałby kolejny box. W większych miastach robi się coraz ciaśniej. Jednak jak porównamy to do stanu z innych krajów, jeszcze daleko jesteśmy w tyle. Gdzie indziej boxy są prawie na każdej ulicy. Nie doszliśmy do poziomu z innych krajów, ponieważ gospodarczo nie stoimy tak jak one, a box nie dla każdego może być czymś dodatkowym do wykonywanej pracy. Za granicą istnieje mnóstwo małych boxów zorientowanych wokół jednego trenera. W Polsce jest trochę na odwrót i jak ktoś myśli o boxie to od razu…
Czytaj więcej