Ile płacą mi firmy z którymi współpracuję?

Do blogowania podchodzę bardzo poważnie i zawsze to robiłem. Czytałem książki, śledziłem najlepszych i pytałem innych jak coś chciałem zmienić. Od czasu do czasu zmieniam szatę graficzną, robię rebrandingi, gdy uważam, że już czas. Tak samo jeśli chodzi o współprace z firmami. Format w jakim to robiłem ZAWSZE był przemyślany.

Odmawiam.

Możecie wierzyć lub nie, jednak więcej współprac odmówiłem niż przyjąłem. Nawet do tego stopnia, że w szafkach leżą gdzieś przedmioty, które żadnej recenzji nie ujrzały bo się do tego nie nadawały. Jeśli ktoś zgłaszał się z propozycją współpracy, a wystarczy, że firma mi nie odpowiadała, nie podejmowałem jej. Ostatnia odmowa była w poprzednim miesiącu i dotyczyła napoju dostępnego w sklepach. Duża kampania, którą tu i tam widać. Jednak dla mnie nie ma najmniejszego celu w piciu niczego poza wodą, więc nie wiem po co miałbym coś takiego reklamować. Ewentualnie wchodzą w grę napoje funkcjonalne, ale to też nie jest łatwy temat. Systematycznie odmawiam i będę odmawiał współprac. Jeśli natomiast coś czego używam okaże się, że przestaje działać, to robię aktualizację wpisu. Od czasu do czasu przeglądam wszystkie stare wpisy i jeśli coś wymaga aktualizacji to to robię. Czasem się mylę, czasem zmieniam zdanie, dlatego to robię.

Stałe współprace vs reklamy.

Kto mnie śledzi, wie, że są ze mną marki od dawna. W historii bloga zdarzały się jednorazowe strzały, jednak zazwyczaj wychodziło coś z tego bardzo dobrego, jak film zrealizowany na potrzeby kampanii STR8, z którego korzystam sam do dziś.

Bardzo ciężko zapłacić i dostać miejsce na blog. Wcześniej gdy byłem trenerem i prowadziłem blog jako dodatkowe źródło zarobków od czasu do czasu jeszcze na to była szansa. Teraz, gdy prowadzę swoją firmę, a blog służy mi do przyjemności samego jego tworzenia i posiadania jest trudniej.

Formuła na dobre współprace.

Po pierwsze ważne aby odpowiadała Ci firma z którą współpracujesz. Czasem sama polityka firmy wymusza odmowę. Po drugie musi Ci odpowiadać produkt. Promowanie czegoś, czego najzwyczajniej w świecie się nie używa jest bez sensu. Po trzecie, moim zdaniem, lepiej budować długie relacje z firmami, niż co miesiąc polecać co innego. Buduje to zaufanie i stabilność. Jednak firm takich nie jest bardzo dużo. Niestety dziś, większość patrzy na zasięgi i cyferki. Jest dużo złego nie tylko w samych kontraktach reklamowych, ale nawet zasadach na jakich się pracuje. Jednak to jest temat na mój blog na brandfit.pl, nie tutaj.

Ile mi rzeczywiście płacą?

Przechodzimy do sedna. Jest kilka firm, które tu widzicie i z którymi z przyjemnością współpracuje.

  1. Pomelo Food Compnay – catering, który polecam od jakiś 5 lat. Miałem w między czasie romans z innym przez moment, ale wróciłem z podkulonym ogonem do Pomelo. Ułatwia mi życie każdego dnia. Dlatego wychodzę z założenia, że może ułatwiać Wam. Dodatkowo teraz obsługuję firmę zawodowo, więc jeśli ktokolwiek chciałby współpracować z Pomelo, może do mnie pisać. Ludzie, którzy prowadzą tą firmę i relacje jakie budujemy od wielu lat przełożyły się na to co robimy razem dziś. Od Pomelo dostaję catering, jednak wiem, że jest wiele osób które od wielu lat co miesiąc używają mojego kodu zniżkowego. To naprawdę dobry catering.
  2. Prozis – systematycznie odmawiałem współpracy ze wszystkimi firmami z odżywkami. Miałem krótki epizod z ALE, ze względu na profil i wizerunek firmy, który mi odpowiadał, ale znów, ludzie byli powodem dla którego współpraca nie została kontynuowana. Dla Prozis podejmuję w Polsce współprace z boxami, siłowniami i tego typu miejscami. Czasem możecie mnie również zobaczyć na wydarzeniach na których reprezentuje firmę. Nie chodzi o to co mi dają w zamian za promocję, chodzi o to, że dla nich pracuje bo chciałem tego od samego początku. Produkty są świetnej jakości i podpisuje się pod wszystkim. W Prozis zarabiam i wydaję na produkty od współprac które podejmuję. Jeśli chcesz sprzedawać Prozis u siebie, zapraszam do rozmów. Warto również wspomnieć, że wizja rozwoju firmy i to co oferuje jest naprawdę powalająca. To najlepsza tego typu firma na rynku. Tyle w temacie.
  3. Sundose – Polska firma z którą współpracuję od niedawna. Najważniejsze, że rozwiązała mój problem – codzienne garście tabletek. Teraz mam proszek do wypicia i najważniejsze, że jest tam też zestaw probiotyków. Od Sundose dostaje co miesiąc produkt i prowizję od zakupów jeśli wiskozystacie mój kod. Nic więcej.
  4. Under Armour. Tutaj wychodzi to raczej z tego w co jestem ubrany na zdjęciach. Nie, Under Armour nie daje mi ciuchów, nie sprzedałem się UA jak usłyszałem niedawno. Prowadzę social media dla dwóch sklepów jednego właściciela – dobiegania.pl oraz treningowy.pl. Zazwyczaj ubrania, buty jak i zegarki które testuje na blogu są właśnie od nich.
  5. Unbrokenstore – ostatni partner. Od Piotrka od czasu do czasu dostanę jakiś sprzęt do testów. Jest to najlepiej wyposażony sklep w Polsce dla CrossFiterów i wszystko co robi Piotrek jest dobre. Dlatego zawsze z przyjemnością podejmuję z nim współprace w zamian za sprzęt.

Na ten moment współpracuję na stałe z dwoma firmami i jest to cały czas Pomelo oraz Prozis. Powyższe 3 firmy nie są już w polu moich zainteresowań. Nie kasuje tego co napisałem, ponieważ dalej, podpisuję się pod tymi trzema pozycjami. Jednak uczciwość wymaga, abym napisał jak jest. Z Sundose nie korzystam, wystarcza mi to, co kupuje w Prozis. Sklepy treningowy.pl oraz dobiegania.pl zostały sprzedane i ich nie obsługuję. Za to markę Under Armour dalej bardzo lubię i sam kupuję. Z Unbroken już dawno razem nic nie robiliśmy, ale dalej uważam, że jest to najlepszy sklep na CrossFiterów w Polsce.

Najważniejsze są relacje.

Dla mnie osobiście w życiu najważniejsze są relacje i ich budowanie. Za każdą współpracą stoją ludzie. Ludzie których bardzo lubię. Ania i Bartek z Pomelo, Krzysiek z Treningowego, Natalia z Prozis, Piotrek z Unbroken i wielu innych. To oni powodują, że to ma sens. Jeśli myślicie, że wystarczy napisać, podać kwotę i ustalić warunki to jesteście w błędzie.

You May Also Like
Czytaj więcej

Co to jest esencjalizm i dlaczego go potrzebujesz

Esencjalizm praktykuję już prawie rok i nie wyobrażam sobie wrócić do tego jak funkcjonowałem wcześniej. Szczególnie, ze względu na moją osobowość, która nie jest łatwa. W tym wpisie postaram się krótko i treściwe opisać czym jest esencjalizm i jak może zmienić Twoje życie.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jak zostać trenerem CrossFit?

Piszecie, dzwonicie, pytacie. Jak zostać trenerem CrossFit? Jaki kurs wybrać? Już na początku napiszę, że kursu się nie wybiera! Co najwyżej lokalizację. Jednak po kolei. Kurs na trenera CrossFit, który daje kwalifikacje do bycia trenerem i posługiwania się tytułem “Trener CrossFit Level-1” jest tylko i wyłącznie jeden. Organizuje go CrossFit Inc., i o ile wcześniej trzeba było wyjechać za granicę, żeby go odbyć, dziś znajdujemy się w tak komfortowej sytuacji, że kursy odbywają się już w Polsce. Powtarzam, jest to jedyna słuszna droga do zdobycia kwalifikacji. Zdaję sobie z tego sprawę, że istnieje wiele podobnych kursów, gdzie nawet nazwy są podobne (Level 1), jednak nie ma to nic wspólnego ze…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jak założyć CrossFit box?

Niedługo w Polsce będziemy mieli 100 boxów CrossFit. Jeszcze 2 lata temu, można było jednym tchem wymienić wszystkie w naszym kraju. Nie ma miesiąca, w którym nie powstawałby kolejny box. W większych miastach robi się coraz ciaśniej. Jednak jak porównamy to do stanu z innych krajów, jeszcze daleko jesteśmy w tyle. Gdzie indziej boxy są prawie na każdej ulicy. Nie doszliśmy do poziomu z innych krajów, ponieważ gospodarczo nie stoimy tak jak one, a box nie dla każdego może być czymś dodatkowym do wykonywanej pracy. Za granicą istnieje mnóstwo małych boxów zorientowanych wokół jednego trenera. W Polsce jest trochę na odwrót i jak ktoś myśli o boxie to od razu…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Gdy czujesz, że stoisz w miejscu

Spis treści Albo Ci się chce, albo stoisz w miejscu.Pracuj nad własną marką.Nie zawsze się opłaci, ale inni patrzą.Zmieniaj otoczenie, tak często, jak tego potrzebujesz.Jedno działanie, które może zmienić wszystko.Obiecuj więcej, niż oczekują, dawaj więcej, niż obiecałeś.Nigdy nie wiesz, kiedy nadchodzi okazja. Wpis, jak i film na YouTube, na temat tego, dlaczego jedni cały czas się rozwijają, a inni stoją w miejscu, powstał dość spontanicznie. Tak naprawę zainspirował mnie do tego ostatni tydzień, parę rozmów w pracy i to co udało mi się zauważyć. Nie da się ukryć, że jedni cały czas się rozwijają, osiągają z roku na rok więcej, a inni albo stoją w miejscu, albo idą naprawdę malutkimi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Lista boxów CrossFit w Polsce

Gdy CrossFit w Polsce się rodził w 2012 roku nikt nie przewidywał jak szybko rozwinie się w przeciągu nadchodzących lat. W tej chwili mamy 77 boxów CrossFit w Polsce, a mówimy tylko o samych afiliacjach. O boxach bez licencji (choć niektóre powstały jako pierwsze w Polsce) niestety nie mogę pisać, bo naraziłbym się CrossFit Inc.   Najwięcej boxów mamy w Warszawie, bo aż 14 ! Na drugim miejscu jest Wrocław z 7 boxami, a na trzecim Poznań z 5 (Trójmiasto też ma 5). Poniżej lista wszystkich boxów w Polsce, jeśli jakiś pominąłem, dajcie znać. Boxy powstają z tygodnia na tydzień, więc mogłem się pomylić. Lista poszła szybko, gdyż CrossFit udoskonalił…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

CrossFit jest za drogi

Przez kilka ostatnich lat odwiedziłem dziesiątki jak nie setki miejsc w których się trenuje. Od zwykłych siłowni, przez studia treningu personalnego po CrossFit Boxy. Usług na rynku fitness jest ogrom, a w większych miastach znajdziemy coś na każdej ulicy. Rynek fitness również się zmienia. Klientowi już nie wystarcza dobrze wyposażona siłownia. Teraz klient chce mieć wszystko. Dlatego właśnie, powstają siłownie nie po tysiąc metrów (co kiedyś było naprawdę dużym miejscem), ale siłownie po kilka tysięcy metrów. Z osobnymi strefami, z boiskami oraz mnóstwem sal w których można trenować różne dyscypliny. I co z tego? Skoro wyższy standard oraz różnorodność oferty i jej dostępność nie przekłada się na EFEKTY. Z ręką…
Czytaj więcej
jak zalozyc crossfit box cz2
Czytaj więcej

Jak założyć CrossFit Box – część 2

Ostatni wpis (link) o otwarciu własnego CrossFit boxu cieszył się taka popularnością i wygenerował tyle pytań, że postanowiłem wrócić do tematu. Część pytań jakie dostałem, znajdują odpowiedzi w pierwszym wpisie, także zapraszam do dokładnej jego lektury. Poniżej zagadnienia, które najczęściej powtarzają się w Waszych wiadomościach. Jakiej wielkości powinien być nasz box.  Na świecie jest mnóstwo bxów, od takich które mają 100 metrów do takich które mają 1500 metrów. Bez znaczenia jakim miejscem dysponujesz, jeśli podchodzisz do CrossFitu z pasją, w każdym zrealizujesz swój cel. Z doświadczenia wiem, że boxy około 400 metrów kwadratowych są najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Nie jest za mało miejsca, a jednocześnie koszty nie są za duże. Jeśli…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Czy CrossFit bez nazwy “CrossFit” to dalej CrossFit?

Spis treści Polska scena CrossFit. Afiliacja w CrossFitAfiliacja vs jakość zajęć.Finanse i nazwa.Kiedy nazwa CrossFit szkodzi?Promowanie się na CrossFit.Po co ten wpis? Od czasu gdy CrossFit na dobre zawitał do Polski trochę minęło. Dokładnie jakieś 7 lat. Przez te lata CrossFit szedł jak burza. Zainteresowanie z roku na rok rosło, nowe boxy cały czas się otwierały, a przeciętny “Kowalski”, cały czas, nie do końca wiedział czym jest CrossFit. Polska scena CrossFit. Dziś jest trochę inaczej. Praktycznie w każdym większym mieście mamy CrossFit box. Strefy do “crossa” to już podstawa prawie w każdej tradycyjnej siłowni. Większość osób wie co to jest CrossFit, a nawet jeśli nie posiada w tym temacie wiedzy,…
Czytaj więcej