Zawody CrossFit dla firm – Business Clash w sezonie 2017/2018

GENEZA

Business Clash to ogólnopolskie zawody w formule CrossFit dla firm. Niepowtarzalna koncepcja, która daje możliwość razem ze swoimi współpracownikami zmierzyć się z innymi firmami. Zawody są kierowane do wszystkich. Nie trzeba trenować CrossFit, ani nawet wiedzieć czym jest. Wykorzystaliśmy tylko formułę do zbudowania zawodów fitness dla każdego. Konkurencje są wysyłane na minimum tydzień przed zawodami, co pozwala na wcześniejsze przygotowanie. Drużyny składające się z 3  osób z Krakowa oraz Wrocławia zmierzą się w 4 spotkaniach, po których odbędzie się ogólnopolski finał.

 

TERMINY

Piąty sezon Business Clash będzie trwał od listopada do maja. Zwiększyliśmy odstępy między startami oraz zdecydowaliśmy się na jeden sezon w ciągu roku. To daje Wam znaczną elastyczność i ułatwia planowanie uczestnictwa w poszczególnych zawodach.

11 listopad 2017

13 styczeń 2018

3 marca 2018

7 kwietnia 2018

19 maj 2018 – FINAŁ

 

NAGRODY

W tym sezonie przygotowaliśmy nagrody dla każdej drużyny która znajdzie się na podium. Oprócz nagród takich jak wyjazd dla całej drużyny na przedłużony weekend za pierwsze miejsce, czy zatankowany do pełna Mercedes V-class, przewidzieliśmy również inne nagrody. W trakcie trwania zawdów będziemy ogłaszać kolejnych partnerów.

 

PRZYKŁADOWE KONKURENCJE

For Time:
2000 meters Row
Then:
AMRAP
KB Swing @20/12kg
TC: 9′

2 Rounds
21-15-9
Power Cleans@ 40/25kg
Burpees Over Bar
21-15-9
Shoulder to Overhead@ 40/25kg
Burpees Over Bar

For Time:
1200 m Row
80 m Walking Lunges @ 10/5kg
40x HR Push Ups
600 m Row
40 m Walking Lunges @ 10/5kg
20x Push Ups

TC 12′

For Time:

60x KB Deadlifts@ 2×24/16kg*
50m Buddy Carry
60x Pull Ups*
50m Buddy Carry
* One person Deadlifts other hangs on the pull up bar
* one person Pulls up other holds kettlebells

TC 9′

For time:
60-40-20
Power Cleans @ 40/25kg
Box Jump Overs @ 60/50cm

For time:
120 Burpees
ATM: alt between 10x WBS and 5x 10m Shuttle Run

 

FIRMY

W poprzednich sezonach mieliśmy zaszczyt gościć u siebie na zawodach takie firmy jak:

Luxoft, Krakvet, Polplast, Blachprofil, New York Department Pizza, Innogy, Selvita, Konsrocjum Finansowe, Nestor, JPEmbedded, Cooper Standard, Shell Polska, Pracuj.pl, Volvo Polska, VML, Claudius Hair Treser Academy, Nonstop, Schibsted Tech Polska, Szara & Buddabar, Zasada Automotive, Nawrocki SDB, Notus, PayU, Accenture, Redknee, Sumika Ceramics, Olesiński & Wspólnicy, Knight Frank.

 

FILM Z ZAWODÓW

 

STANDARDY ĆWICZEŃ

W tym roku wprowadzamy jedno bardzo duże udogodnienie. Nie tylko wysyłamy konkurencje wcześniej, ale również będziemy nagrywać i publikować filmy ze standardami ćwiczeń oraz opisem każdej konkurencji. To pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie oraz krótszy event. Wiemy, że zależy wam na czasie i zrobimy wszystko, aby zawody przebiegły jak najsprawniej. Ćwiczenia na Business Clash należą do podstaw. Nigdy nie pojawią się na zawodach takie ćwiczenia jak rwanie sztangi, chodzenie na rękach, wsparcia na kółkach czy drążku (muscle-ups). Chcemy, aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział i nie bało się wziąć udziału w zawodach.

 

ZESTAW ĆWICZEŃ

GIMNASTYKA Przysiady, pompki, podciągnięcia na drążku, wskoki na skrzynię, padnij-powstań, brzuszki, trzymanie w podporze przodem, wykroki.

PRACA Z CIĘŻAREM Martwe ciągi, przysiady, podrzut sztangi nad głowę, zarzut sztangi, swingi kettlebellem, przysiady z wyrzuceniem sztangi nad głowę, wykroki.

PRACA WYDOLNOŚCIOWA Praca na ergometrze, bieganie, skakanka, rower.

 

TERMIN DO ODROBIENIA

Jednym z podstawowych problemów, podczas ostatnich sezonów, był brak możliwości udziału w każdym terminie. W piątym sezonie Business Clash rozwiązaliśmy go. Teraz każda drużyna może odrobić swoją jedną nieobecność. Po wszystkich startach, a dokładnie 21 kwietnia 2018, każda z drużyn będzie mogła odrobić swoją nieobecność. Ze względów organizacyjnych drużyna będzie zobowiązania do uiszczenia opłaty za odrabiany termin. Kwota nie przekroczy wysokości wpisowego za jednego uczestnika.

 

ZGŁOSZENIE

Zgłoszenia do piątego sezonu przyjmujemy do końca października 2017. Drużyny, które zapiszą się wcześniej, mają gwarantowaną cenę za start.

Aby wziąć udział w zawodach należy:

1. Pobrać formularz ze strony: bit.do/formularzliga

2. Wysłać wypełniony formularz na adres: liga@72d.pl

3. Opłacić fakturę, która zostanie wystawiona po otrzymaniu formularza.

Start w piątym sezonie Business Clash to koszt 200zł za osobę. W skład pakietu startowego wchodzi spersonalizowana koszulka z nazwą drużyny oraz upominek niespodzianka. Wyższa opłata startowa wiąże się z udziałem w rocznym sezonie z większą ilością startów niż poprzednio.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Wszystkie pytania lub wątpliwości, można kierować bezpośrednio do mnie na liga@72d.pl

Zdjęcia oraz filmy znajdziecie na naszej stronie oraz profilach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/businessclashpl/
Instagram: https://www.instagram.com/business_clash/
Strona internetowa: https://businessclash.pl

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy konkurencje są ciężkie? Nie, wszystko jest ułożone pod osoby, które nigdy nie trenowały. Drużyna jest również po to, aby sobie pomagać. W trakcie konkurencji dzielimy się zadaniami według możliwości.

2. Jak wygląda skład? Drużyny mają po 3 osoby. Jeśli w firmie jest 4 osoby, które chcą startować, można wystawić w jednych zawodach inny skład niż poprzednio, czyli wymienić któregoś z zawodników. Często zdarza się tak, że ktoś nie może startować. Jeśli jest 5 czy 6 osób chętnych do wzięcia udziału, można stworzyć dwie 3 osobowe drużyny.

3. Co zrobić jak nie mogę zebrać składu? Wymagane są 3 osoby. Obniżyliśmy skład drużyny właśnie z tego powodu, że trudno było uzbierać więcej osób trenujących.

4. Czy można wymieniać zawodników? Można dokonywać zmian w trakcie sezonu w drużynie, tylko jeśli ta osoba jest z tej samej firmy.

5. Czy dokonujecie weryfikacji drużyn? Tak, wyrywkowo weryfikujemy drużyny. Cała drużyna musi być z jednej firmy. Ewentualne zastępstwa w trakcie jednego startu traktujemy ulgowo, chodzi przede wszystkim o zabawę.

6. Ile trwa event? Zazwyczaj spotykamy się o 9:00 i kończymy przed 12:00. Staramy się jak najsprawniej wszystko organizować.

7. Czy drużyny mogą mieć mieszany skład? Tak, mieszane składy są jak najbardziej dozwolone. Nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Programowanie treningu CrossFit

Większość osób stykających się z CrossFit widzi go jako wiele ćwiczeń połączonych w jakikolwiek sposób robionych szybko i intensywnie. Jeśli myślisz, że CrossFit polega na wpadaniu na siłownie i wykonywaniu jakiegokolwiek WOD, to jesteś w dużym błędzie. Jest to jeden z najbardziej złożonych programów fitness jakie można spotkać. Programowanie treningu CrossFit ma swoje zasady i poniżej delikatny ich zarys.   Crossfit to ciągle zmiennie ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności. Jednak zmienność oraz intensywność nie warunkują wszystkiego i nie oznaczają, że nie mamy żadnego programu treningowego.   Zacznijmy od składowych treningu. Bardzo często będę używał angielskich nazw, gdyż po pierwsze wszyscy się nimi posługujemy bo tak jest prościej, a po drugie tłumaczenia często są zgubne. Kto…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Technika – Clean, Power Clean, Hang Clean

Jeszcze mi się nie zdarzyło prowadzić zajęcia i nie tłumaczyć co oznaczają te ćwiczenia jeśli pojawiają się w WOD. Nawet jeśli ktoś je zna, pada pytanie, “czyli hang jest stąd ?” pokazując gdzie trzeba lub nie koniecznie. Zapraszam do spędzenia kilku minut i ogarnięciu sprawy raz na zawsze 😉 Poniższe opisy nie są szczegółowe, tylko jak najprostsze dla zrozumienia jedynie różnic między ćwiczeniami. CLEAN (squat clean) – zarzut (do siadu) Czysta forma. Pełny zarzut. Czasami opisywana jako tylko “Clean”, czasami dla jasności z prefiksem “squat”. Najważniejsza zasada: zarzucamy z ziemi do pełnego siadu, wchodząc pod sztangę i odkładamy sztangę na ziemię. POWER CLEAN – zarzut bez siadu Zarzut do stania.…
Czytaj więcej
Co to jest rower gravel
Czytaj więcej

Najbardziej CrossFitowy rower – czyli co to jest gravel

Spis treści Co to jest rower gravel?Budowa ramyMateriały z których są ramy gravelowe.Widelec.Kierownica.Mocowania.Obręcze i opony.Przerzutki i napęd.Hamulce.Podsumowanie. Czym jest CrossFit? Pełną definicję znajdziecie we wpisie “Co to jest CrossFit?”, jednak upraszczając, CrossFit to ciągle zmienne ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności. W skład CrossFit wchodzą praktycznie wszystkie możliwe dyscypliny. Zarówno podnoszenie ciężarów jak i gimnastyka oraz trening wytrzymałościowy. Biorąc to wszystko pod uwagę, każdy kto chce być dobry w CrossFit, musi być średni we wszystkich tych dyscyplinach. Średni – to słowo klucz. Nie da się być mistrzem w żadnej z dyscyplin i jednocześnie mistrzem w CrossFit, ponieważ wszystkie elementy to całkowicie inne trening. Musimy być w każdej średni, aby być najlepsi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Skąd brać darmowe plany treningowe CrossFit?

Popularność CrossFit tak wzrosła, że już nie tylko trenuję się tą metodą w dużych miastach, ale i również w mniejszych miejscowościach. Tam gdzie nie zawsze jest box i tam gdzie dostęp do wiedzy o CrossFit jest ograniczony. Są też tacy, którzy nie chcą uczestniczyć w zajęciach, nawet jak mają taką możliwość, tylko trenować na własną rękę. W końcu niektórzy, mając swoje garażowe siłownie (co najbardziej odpowiada klimatowi CrossFit), sami dzień w dzień robią trening. Skąd brać treningi CrossFit, jak je wybierać oraz na co zwracać uwagę, dowiecie się z tego wpisu. Poniżej znajdziecie najpopularniejsze i najlepsze programy treningowe, które są dostępne za darmo w sieci. Codziennie aktualizowane i prowadzone na…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jak zostać trenerem CrossFit?

Piszecie, dzwonicie, pytacie. Jak zostać trenerem CrossFit? Jaki kurs wybrać? Już na początku napiszę, że kursu się nie wybiera! Co najwyżej lokalizację. Jednak po kolei. Kurs na trenera CrossFit, który daje kwalifikacje do bycia trenerem i posługiwania się tytułem “Trener CrossFit Level-1” jest tylko i wyłącznie jeden. Organizuje go CrossFit Inc., i o ile wcześniej trzeba było wyjechać za granicę, żeby go odbyć, dziś znajdujemy się w tak komfortowej sytuacji, że kursy odbywają się już w Polsce. Powtarzam, jest to jedyna słuszna droga do zdobycia kwalifikacji. Zdaję sobie z tego sprawę, że istnieje wiele podobnych kursów, gdzie nawet nazwy są podobne (Level 1), jednak nie ma to nic wspólnego ze…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 ćwiczenia na brzuch, które dadzą Ci CrossFitowy kaloryfer

Na pewno chciałbyś poznać 3 ćwiczenia na brzuch, które dadzą Ci CrossFitowy kaloryfer. W sieci jest pełno porad jak zdobyć wymarzoną kratkę na brzuchu. Jednak powiedzmy sobie szczerze, że kto jak kto, ale CrossFitowcy na brak dobrego brzucha nie narzekają. Tak naprawdę nie muszą o nim myśleć, ale czy to dzięki specjalnym ćwiczeniom ? Pierwsza, najważniejsza informacja. Tłuszcz nie spala się miejscowo. Jeśli czytasz to po raz pierwszy w życiu, zapamiętaj to na zawsze. Choćbyś robił 1000 brzuchów dziennie, to nie spowoduje, że spalisz tłuszcz na brzuchu. Oczywiście, że coś spalisz, bo trwałoby to pewnie z godzinę, ale nie koniecznie tylko na brzuchu. Efekt termiczny. Czy regularne chodzenie do sauny…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Słownik CrossFit

Poniżej lista najpopularniejszych zwrotów, sprzętu oraz ćwiczeń w CrosstFit. Jeśli nie będziecie znali jakiegoś wyrażenia wystarczy tutaj zaglądnąć. Z czasem lista będzie uzupełniana tak, aby była pełna.   SŁOWNIK CROSSFIT Podstawy: WOD – Workout Of The Day – “trening dnia”, czyli część główna każdego treningu trwająca od kilku do kilkunastu minut, czasami więcej. Każdego dnia zestaw ćwiczeń w WOD jest inny. Benchmark – jest to WOD sprawdzający Twoją sprawność. Z góry ustalone zestawy ćwiczeń, takie same na całym świecie. Benchmarki są nazywane od nazw huraganów (Fran, Barbara, Helen) oraz bohaterów wojennych (DT, Jake). Lista: “Benchamrk List” AMRAP – As many rounds as possible – jak najwięcej rund w określonym czasie…
Czytaj więcej