Jakim chcesz być ojcem?

Posiadanie ojca w trakcie wychowania jest niesamowicie ważne. Tak samo ważne dla chłopców jak i dziewczynek. Jeśli zostawiłeś swoją kobietę z dziećmi i nie masz z nimi żadnego kontaktu lub po prostu ten kontakt jest znikomy to jesteś zwykłym egoistycznym chujem. To Ty bierzesz odpowiedzialność za swoje dzieci i jeśli je masz, powinieneś zrobić wszystko, aby przez Ciebie nie miały zjebanego życia.

Chłopiec wychowujący się bez ojca nie ma skąd czerpać wzorców, ani nie ma skąd uczyć się jak mężczyzna powinien zachowywać się wobec kobiet. Dziewczynka, która wychowuje się bez ojca, ma później problemy z relacjami z mężczyznami. To co się dzieje w naszym dzieciństwie, zarówno ze strony ojca jak i matki ma wpływ na to kim później jesteśmy. Przez pierwsze kilka lat mojego życia, ojciec pracował w tygodniu w innym mieście i widywaliśmy się w weekendy. To wystarczyło, żebym w wieku kilku lat był dość bojaźliwym chłopcem z problemami ze snem. Wszystko później się zmieniło, bo mam szczęście.

Moje szczęście polega na tym, że wychowałem się w pełnej rodzinie gdzie mogłem dostrzec wszystkie wzorce jakie dziecko powinno mieć. Ojciec zawsze dużo pracował, ale gdy tylko mógł starał się z nami spędzać czas, nawet jeśli spędzenie z nami dwóch dni oznaczało przejechanie kilkuset kilometrów starym Fiatem 125p.

Osoba z którą jestem, również wychowała się w pełnej, kochającej się rodzinie. Dzięki temu oboje wiemy jak się wobec siebie zachowywać, nie mamy żadnych ograniczeń w wyrażaniu uczuć i jesteśmy wobec siebie szczerzy i otwarci. Ja wiem, jak kobieta powinna być traktowana, ona wie, czego potrzebuje facet i jak sprawić aby czuł się dobrze.

To niesamowicie ważne, żeby wiedzieć w jakim układzie wychował się Twój partner. Jeśli jest on niepełny, oznacza ograniczenia. Bez względu czy chodzi o brak ojca czy matki i czy dotyczy chłopca czy dziewczynki. W niepełnym układzie wychowuje się dziecko, które później będzie miało kłopoty w relacjach z innymi. Można to przezwyciężyć i popracować nad tym, jednak aby tak się stało, trzeba mieć tego świadomość.

Jakim chcesz być ojcem?

Zadając to pytanie, napiszę jakim ojcem jest dla mnie mój ojciec. Z zasady mało mówiący i komunikujący się często spojrzeniem czy delikatnym przytaknięciem, bez słowa. Tylko my wiemy co one oznaczają i rzadko musimy wiedzieć więcej. Od samego początku nauczył mnie kilka bardzo ważnych rzeczy, które później, w życiu dorosłego faceta mają bardzo duże znaczenie.

Traktuj kobiety z szacunkiem. Choćby nie wiem co się działo i jak bardzo jesteś wściekły, facet nie powinien okazywać emocji. Jeśli już, to nie w stosunku do kobiety. Powinien być powściągliwy i pokazać swoją siłę poprzez spokój. Nawet w najtrudniejszych chwilach.

Nie użalaj się nad sobą i nie obarczaj innych swoimi problemami. W tej kwestii można się nie zgodzić, bo czasy się trochę zmieniły i nie zawsze jesteśmy w stanie rozwiązać sami każdy problem. Wsparcie partnera czasem jest koniecznie. Jednak z zasady, nie obarczam swoimi problemami bliskich, bo to facet odpowiada za bezpieczeństwo w rodzinie.

Bierz odpowiedzialność za swoje czyny. Zjebałeś? To teraz weź za to odpowiedzialność i nie marudź. Jeśli jesteś prawdziwym facetem nie zrzucaj winy na innych tylko przyjmij każdy cios. To pozwoli Ci być jeszcze silniejszym.

Czasem będziesz czuć się samotny. I to nic złego. Jedni mówią, że ludzie sukcesu tak się czują bo jest ich mało. Jednak gdy walczysz każdego dnia, bronisz swoich bliskich i starasz się dla nich jak najlepiej, musisz czasem walczyć sam. Mocny facet odnajduje się w samotności, słabego poznasz w tłumie.

Musisz znieść wszystko. To ostatnia i najważniejsza z zasad, która wywodzi się ze wszystkich powyżej. Bez względu na to czego doświadczasz, musisz znieść wszystko. Nie użalaj się, nie szukaj winnych. Znajdź rozwiązanie i idź dalej.

 

Kiedyś rozmawiając z moim przyjacielem przy wódce, powiedział mi, że nie chce być jak jego starzy, tylko chce żeby jego dzieci były takie jak on. Na to odpowiedziałem mu, że w takim razie chcesz je wychować dokładnie tak jak zrobili to twoi rodzice. No w sumie to tak – odpowiedział.

Chciałbym być właśnie takim ojcem jakim był dla mnie mój. Tato, dziękuję. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej