Mój wynik w 17.1 oraz to w jakim miejscu się znajdujesz

Zaczęły się Open`y. Co to oznacza? Cały świat CrossFit przez następne pięć tygodni co tydzień będzie wykonywał trening kwalifikacyjny do CrossFit Games. Nie będę rozpisywał się więcej na ten temat, jeśli interesuje cię co to Open i jak to wszystko wygląda, zapraszam tutaj.

Cała zabawa polega jednak na tym, że praktycznie każdy może wykonać trening, wpisać go na tablicę i porównać się nie tylko do kolegów i znajomych z sali treningowej, ale i do całego świata. Zabawa, zabawą, jednak nie dla wszystkich. Jeśli nie akceptujemy miejsca w którym się znajdujemy i porównywanie się do innych wprowadza nas w zły stan, uwierzcie mi, nie powinno tak być, a ja mam wam coś do przekazania.

Dziś sam zrobiłem 17.1. Czy jestem zadowolony? Nie ma to najmniejszego znaczenia. Oczywiście, że zakładałem pewien wynik. Wiem, co mógłbym zrobić lepiej. Wiem, dlaczego nie poszło mi tak jakby mogło pójść. Wiem też jednak, że rok temu nawet bym się nie zbliżył do tego wyniku. Wiem, że są osoby, które dałyby się pociąć za taki wynik jak i takie które będą daleko przede mną i pewnie nigdy w życiu ich nie dogonię. Wiem również, że jeśli nie zdecyduję się kontynuować ciężkich 2-3 godzinnych sesji treningowych każdego dnia, za rok, znów mogę być gorszy. Czy za rok będę w lepszej formie? Czy może będę w gorszej? Nie wiem tego i bez względu na to jak będzie, nie stresuje mnie to.

Przychodzi taki czas w naszym życiu, że nie możemy być świetni na każdym polu. Myślicie, że życie powinno składać się z pasma nieustających sukcesów? Naprawdę? To mocno się rozpędźcie i jebnijcie głową w mur.

Jeśli by tak było, porażki nic by nas nie uczyły, a tym bardziej pierwsza lepsza rozkładałaby nas na łopatki. Jeszcze rok temu byłem w gorszej formie. Dwa lata temu będąc trenerem, nie trenowałem, nie wyglądałem dobrze. Wtedy zdecydowałem, że jest coś dla mnie ważniejszego, czym muszę się zająć. Nie żałuję. Teraz doceniam to, gdzie jestem i tak jak pisałem wyżej, może wcale długo tu nie będę. Cieszę się z tego co mam, wyznaczam sobie kolejne cele i chce iść do przodu. Nie bez powodu na ramieniu mam wytatuowany rozwój, a poniżej wytrwałość. Czasem zrobię krok do tyłu, a czasem dwa do przodu. Szukam balansu. Nie tylko w treningach, ale i w życiu prywatnym oraz pracy.

To co chce wam dziś przekazać to akceptacja miejsca w którym się znajdujecie. Jeśli jest dobrze, cieszcie się tym. Jeśli jest źle, ciężką pracą i cierpliwością będziecie tam gdzie chcecie być. Jeśli natomiast cały czas wasze oczekiwania nijak będą związane z rzeczywistością, to cały czas będziecie rozczarowani. Najlepsi nauczyciele duchowi ze wschodu, do perfekcji opanowali sztukę nie oczekiwania niczego od życia. W żadnym wymiarze. Wtedy będziecie szczęśliwi.

Przyjmujcie to co wam daje życie, wyciągajcie z tego wnioski i ruszajcie dalej. Więcej, nawet zapierdalajcie. Jednak nie stójcie w miejscu z myślą, że jest źle. Nawet jeśli wasz sukces wymaga jeszcze wielu złych momentów i długo go nie zobaczycie, to im dłużej będziecie na niego pracować, tym dłużej będziecie się nim cieszyć. Nic co wartościowe nie przychodzi łatwo i szybko.

I jeszcze jedno. Jeśli myślisz, że jest źle, zatrzymaj się na moment. Pomyśl co to zmienia. Czy coś się kończy? Czy rodzina się od Ciebie odwróci, a przyjaciele nie będą chcieli Cię znać? Czy wynik z Open ma naprawdę aż takie znaczenie? Może to jak wyglądasz warunkuje wszystko dookoła? Przestań przejmować się wszystkimi dookoła. Akceptacja i krok do przodu.

Nie jestem trenerem, który powie Ci, że każdy jest w stanie robić 2 godzinne treningi dziennie, a wszystko co mówisz to tylko wymówki. Staraj się znaleźć balans w życiu. Kiedy możesz, zapierdalaj, kiedy musisz skupić się nad czym innym, zrób to. Prędzej czy później wszystko będzie na takim poziomie na jakim chcesz. Jeśli tylko jesteś osobą, dla której rozwój jest ważny. Dla was właśnie piszę takie teksty. Razem, możemy iść cały czas do przodu.

Pamiętajcie, zawsze jest ktoś za Tobą i przed Tobą. Ważne żeby wiedzieć gdzie się było i gdzie można być. Skupcie się na sobie. Nie na innych. Nawet w czasie gdy wszyscy będą się do siebie porównywać. Zapierdalajcie, ale z głową i bez wyrzutów sumienia.

Poniżej mój wynik z 17.1. Work hard, stay humble 😉

Dziękuję wszystkim za dzisiejszy trening. Tym liczącym powtórzenia, temu z którym się ścigałem oraz tym, którzy przypominali mi, że robię no repy 😉 Jeszcze kilka takich treningów przed nami, już nie mogę się doczekać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Czy puszczanie lampionów jest legalne i bezpieczne?

Spis treści Fajerwerki vs lampiony. Chińska tradycja od 2 tysięcy lat.Z czego są zrobione lampiony.Czy puszczanie lampionów jest legalne?Czy lampiony są bezpieczne?Chwilowa rozrywka cierpieniem innych. Nie mogę przejść obojętnie obok informacji na temat śmierci ponad 30 zwierząt w Niemczech w zoo w Krefeld. Dziś już mamy informację co było przyczyna pożaru i jest to co najmniej przerażające. Fajerwerki vs lampiony. To, że petardy i fajerwerki są szkodliwe dla środowiska oraz ich używanie jest całkowitym brakiem empatii wobec wszystkiego co nas otacza dookoła jest jasne. Jeśli uważasz, że puszczanie fajerwerków ma jakąkolwiek rację bytu to światopoglądowo jesteśmy w całkowicie innym miejscu i mam nadzieję, że się to zmieni. Nie będę rozwodził…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Programowanie treningu CrossFit

Większość osób stykających się z CrossFit widzi go jako wiele ćwiczeń połączonych w jakikolwiek sposób robionych szybko i intensywnie. Jeśli myślisz, że CrossFit polega na wpadaniu na siłownie i wykonywaniu jakiegokolwiek WOD, to jesteś w dużym błędzie. Jest to jeden z najbardziej złożonych programów fitness jakie można spotkać. Programowanie treningu CrossFit ma swoje zasady i poniżej delikatny ich zarys.   Crossfit to ciągle zmiennie ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności. Jednak zmienność oraz intensywność nie warunkują wszystkiego i nie oznaczają, że nie mamy żadnego programu treningowego.   Zacznijmy od składowych treningu. Bardzo często będę używał angielskich nazw, gdyż po pierwsze wszyscy się nimi posługujemy bo tak jest prościej, a po drugie tłumaczenia często są zgubne. Kto…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Fajerwerki w Sylwestra to zgoda na śmierć

Cały problem fajerwerków, większość osób sprowadza do strachu psów oraz kotów. Ignorancja w tym temacie jest niewyobrażalna, a brak wiedzy jaka jest rzeczywistość nie dociera do nikogo. Przygotowując ten wpis nie było mi łatwo znaleźć wszystkie informacje. Tak jakbyśmy nie chcieli dopuszczać do siebie tej świadomości.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Technika – Clean, Power Clean, Hang Clean

Jeszcze mi się nie zdarzyło prowadzić zajęcia i nie tłumaczyć co oznaczają te ćwiczenia jeśli pojawiają się w WOD. Nawet jeśli ktoś je zna, pada pytanie, “czyli hang jest stąd ?” pokazując gdzie trzeba lub nie koniecznie. Zapraszam do spędzenia kilku minut i ogarnięciu sprawy raz na zawsze 😉 Poniższe opisy nie są szczegółowe, tylko jak najprostsze dla zrozumienia jedynie różnic między ćwiczeniami. CLEAN (squat clean) – zarzut (do siadu) Czysta forma. Pełny zarzut. Czasami opisywana jako tylko “Clean”, czasami dla jasności z prefiksem “squat”. Najważniejsza zasada: zarzucamy z ziemi do pełnego siadu, wchodząc pod sztangę i odkładamy sztangę na ziemię. POWER CLEAN – zarzut bez siadu Zarzut do stania.…
Czytaj więcej
Co to jest rower gravel
Czytaj więcej

Najbardziej CrossFitowy rower – czyli co to jest gravel

Spis treści Co to jest rower gravel?Budowa ramyMateriały z których są ramy gravelowe.Widelec.Kierownica.Mocowania.Obręcze i opony.Przerzutki i napęd.Hamulce.Podsumowanie. Czym jest CrossFit? Pełną definicję znajdziecie we wpisie “Co to jest CrossFit?”, jednak upraszczając, CrossFit to ciągle zmienne ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności. W skład CrossFit wchodzą praktycznie wszystkie możliwe dyscypliny. Zarówno podnoszenie ciężarów jak i gimnastyka oraz trening wytrzymałościowy. Biorąc to wszystko pod uwagę, każdy kto chce być dobry w CrossFit, musi być średni we wszystkich tych dyscyplinach. Średni – to słowo klucz. Nie da się być mistrzem w żadnej z dyscyplin i jednocześnie mistrzem w CrossFit, ponieważ wszystkie elementy to całkowicie inne trening. Musimy być w każdej średni, aby być najlepsi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Skąd brać darmowe plany treningowe CrossFit?

Popularność CrossFit tak wzrosła, że już nie tylko trenuję się tą metodą w dużych miastach, ale i również w mniejszych miejscowościach. Tam gdzie nie zawsze jest box i tam gdzie dostęp do wiedzy o CrossFit jest ograniczony. Są też tacy, którzy nie chcą uczestniczyć w zajęciach, nawet jak mają taką możliwość, tylko trenować na własną rękę. W końcu niektórzy, mając swoje garażowe siłownie (co najbardziej odpowiada klimatowi CrossFit), sami dzień w dzień robią trening. Skąd brać treningi CrossFit, jak je wybierać oraz na co zwracać uwagę, dowiecie się z tego wpisu. Poniżej znajdziecie najpopularniejsze i najlepsze programy treningowe, które są dostępne za darmo w sieci. Codziennie aktualizowane i prowadzone na…
Czytaj więcej