Dlaczego nie możesz zapomnieć o eks?

Są pewne zagadnienia związane z relacjami, które dla jednych wydają się niczym nadzwyczajnym, a dla innych urastają do życiowego problemu. I tak właśnie jest w tym przypadku. Pierwsza grupa osób, przeważnie bardzo szybko przechodzi z jednego związku w kolejny, druga grupa bardzo długo wychodzi z żałoby po poprzednim.

Zrywasz czy zrywają z Tobą?

Niestety, te dwie grupy charakteryzuje coś jeszcze. Pierwsza, to osoby, które same podejmują decyzję o rozstaniu (albo doprowadzają do “wspólnej” decyzji), a druga to osoby, z którymi partnerzy się rozstają. Ciężko sobie wyobrazić sytuację kiedy z kimś zrywam i później nie mogę sobie z tym poradzić. Jeśli podjąłem taką decyzję, to pewnie miałem do tego podstawy. Oczywiście, że mogłem popełnić błąd, ale tu nie o tym. Chcę napisać, co zrobić, żeby kolejne rozstanie nie było dla nas tak bolesne, albo co zrobić, żeby to które się wydarzyło w końcu odeszło w niepamięć.

Facet zdobywca.

Na wstępie przyznam się do tego, że nigdy (oprócz jednej sytuacji gdy byłem gnojkiem), nikt ze mną nie zerwał. Zawsze to ja podejmowałem taką decyzję i trzymałem się jej do końca. Nie oznacza to również, że miałem mnóstwo kobiet z którymi zrywałem na potęgę. Wręcz przeciwnie. Miałem kilka stałych, długoletnich związków i praktycznie zawsze trzymałem się z daleka od przygodnych relacji. Po prostu mnie nie interesują i nigdy nie będą interesowały. Bierze się to z własnych wyznawanych wartości i gówno mnie obchodzi co o tym myślą inni. Wiem, że większość lubi czytać o facetach zdobywcach, którzy biorą to co chcą, jednak takie teksty znajdziecie na innych blogach. Tutaj przeczytacie o zdobywcy, który zdobywa każdego dnia i za większy sukces uważa udany związek niż krótkie przygody.

Dlaczego tak mocno cierpisz. 

Zastanawiając się dłużej nad tym, dlaczego tak bardzo nie możemy zapomnieć o eks, przychodzi mi na myśl kilka sytuacji. Po pierwsze, zerwano z Tobą, kiedy Twoje motyle w brzuchu miały się bardzo dobrze. To stan w którym każdego dnia czujemy głód miłości i chcemy więcej. W takiej sytuacji, nie jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego ktoś z nami zerwał, skoro mi było bardzo dobrze. Druga sprawa to czas. Jeśli ktoś z nami zerwał to potrzebujemy chwili na to, aby sobie z tym poradzić. Jednak jeśli mija więcej niż rok to coś jest nie tak. Związek doprowadził do mocnej zmiany naszego charakteru i musimy wykonać jeszcze więcej pracy nad sobą. Trzecia sprawa to jesteśmy tak mocno zblokowani, że nie doprowadzamy do siebie żadnych nowych relacji, przez co cierpimy jeszcze bardziej.

Poczucie własnej wartości. 

Moja rada na wszystko jest jedna. Jeśli masz duże poczucie własnej wartości, poradzisz sobie w życiu ze wszystkim. Jeśli myślisz, że druga osoba jest dla Ciebie całym światem, to bez niej, powiedzmy sobie szczerze, jesteś w dupie. Dlatego zawsze, ale to zawsze, pierwsze nad czym trzeba pracować to nad własnym szczęściem. Jeśli będziemy szczęśliwi sami, tym bardziej będziemy szczęśliwi gdy będziemy w związku. Im szybciej zapomnisz i zaczniesz pracę nad sobą tym lepiej dla Ciebie. Nawet więcej, jeśli staniesz się pewny siebie i szczęśliwy sam ze sobą, będziesz przyciągać do siebie właśnie takie osoby. Jestem z osobą, która wie, że nie potrzebuje mnie do tego aby czuć się dobrze, aby czuć się szczęśliwa i spełniona. Ja czuję to samo. I przez to właśnie, razem, jest nam jeszcze lepiej.

Nie ma miłości bez drugiej osoby. 

Jeśli słyszysz, że ktoś Cię już nie kocha, przyjmij to. Niestety, jedna zakochana osoba to nie miłość. Miłość jest wtedy gdy czują to dwie osoby. Dlatego czasem lepiej unieść się dumą i pogodzić się z tym, że to co było już nie istnieje albo się zmieniło. Miłość może również wygasnąć i czasem nie mamy na to wpływu. Gdy nasz partner nie jest o nas zazdrosny, nie myśli o nas, jest mu obojętne co się z nami dzieje, to znaczy, że to koniec. Bez względu na to czy jesteś mężczyzną czy kobietą. Miej swoją godność i gdy słyszysz, że ktoś Cię nie kocha, nie proś się o miłość. Ona czeka na Ciebie gdzie indziej.

Połówki jabłek nie istnieją. 

Jeśli myślisz, że na ziemi istnieje tylko jedna osoba, która do Ciebie pasuje to albo masz 15 lat albo potrzebujesz jeszcze dużej ilości związków do tego aby dojrzeć. Nie ma czegoś takiego jak jedna osoba na ziemi z którą będziemy szczęśliwi. Możemy być szczęśliwi z tak dużą ilością osób, jaką do siebie dopuścimy. To nasz wybór. Wierzę w przeznaczenie, ale wierzę też, że to my nim sterujemy. Każdy nowy związek to miłość naszego życia. Później się rozstajemy i znów spotykamy miłość swojego życia.

Oczywiście, że jest moment w życiu, gdy kogoś spotykamy i wiemy, że to jest to. Nie chcemy szukać dalej. Wszystko nam pasuje. Jest idealnie. Jednak, na litość boską, druga strona również musi tak sądzić. Jeśli tak nie jest, to nikogo do miłości nie zmusimy.

Pracuj nad sobą i daj szansę innym. 

Jeśli będziemy mieć duże poczucie własnej wartości, to nie będziemy potrzebować nikogo innego do tego, aby być szczęśliwym. To również da nam możliwość wchodzić w wartościowe relacje, których zakończenie nie będzie dla nas końcem świata, ale szansą na coś lepszego. Jeśli po nieudanym związku nie będziemy do siebie nikogo dopuszczać i nie damy komuś innemu szansy, to również sobie nie pomożemy. Z własnego doświadczenia wiem, że miłość i szczęście jest czasem bliżej niż nam się to może wydawać. Pracuj nad sobą, próbuj i daj szansę innym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej