Co każda kobieta powinna osiągnąć przed 30-tką

Nie piszę tutaj często. Jednak, gdy to już robię, ma to dla mnie naprawdę duże znaczenie. Jeśli sprawię, że choć jedna z osób, która przeczyta mój tekst, zatrzyma się i zastanowi się nad tym co robi, to odniosę sukces. Tyle mi wystarczy. 

Zacznijmy od tego, że tekst może dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn, ale z mojego doświadczenia to kobiety bardziej przejmują się swoim wiekiem i to na jakim etapie życia się znajdują.

Uderzyła 30-tka. Wydaje Ci się, że Twoje życie zawodowe powinno być poukładane, wydaję Ci się, że koło Ciebie powinien być partner Twojego życia oraz wydaje Ci się, że powinnaś mieć już dziecko albo przynajmniej powinnaś zacząć się starać.

Powinnaś jedno, powinnaś drugie, powinnaś… Gówno prawda. Jeśli masz 30 lat na karku to jesteś wystarczająco mądra, żeby nie wierzyć w takie pierdolety.

Każdy z nas ma inny zegar i każdy z nas odnajduje swoje szczęście w innym czasie. Nie ma schematów i nikt nie powinien Wam wmawiać co się powinno w określonym czasie. Świat nie funkcjonuje tak jak 200 lat temu.

Jeśli nie zaczniesz żyć dla siebie, jeśli nie zaczniesz podejmować decyzji na podstawie tego co czujesz głęboko w sercu, a nie tego co chciałabyś czuć to sama zgotujesz sobie los na nieszczęśliwe życie. To ty podejmujesz decyzje i nie waż się myśleć, że nie możesz czegoś zrobić. 

Wolę przeżyć ostatnie 10 lat życia w związku z kobietą, którą kocham nad życie, niż męczyć się całe życie u boku kogoś z kim nie mam nic wspólnego. 

Ten wpis ma Wam uświadomić tylko i wyłącznie jedno. Nie podejmujcie decyzji na podstawie ostrego rozkazującego tonu w Waszej głowie. To głos rozumu. Kieruje się on wszystkim co jest dookoła. Zbiera informacje, analizuje i bierze pod uwagę Co robią inni oraz co mówi Ci Twoja matka. Ty masz podejmować decyzje na podstawie miłego, ciepłego głosu, który jest głosem Twojej duszy. To decyzje podjęte na podstawie tego głosu, sprawią, że będziesz szczęśliwa.

Do momentu jak nie skupisz się na sobie i na tym co Tobie sprawia szczęście, będziesz pracować w pracy której nienawidzisz i przychodzić do domu do faceta, którego nie rozumiesz.

Nie zrób sobie z życia koszmaru. Na podejmowanie decyzji, nigdy nie jest za późno. Im wcześniej zaczniesz słuchać głosu duszy, tym wcześniej zaczniesz czuć się szczęśliwa oraz kochana. Nie żałuję żadnej rzuconej pracy, nie żałuję odwołania ślubu ani zakończenia jakiejkolwiek relacji. Jeśli już, to żałuję, że zrobiłem to tak późno. 

Panowie, jeśli jakikolwiek z Was to czyta. Was, dotyczy to tak samo jak kobiety. Każdy ma swój czas i nikt nie powinien wpływać na Wasze decyzje. Wiem, że trudno jest je czasem podjąć, szczególnie jak trzeba kogoś zranić. Wiem, że może być ciężko szukać tego co naprawdę nas kręci, gdy od dawna nie możemy tego znaleźć. Jednak tylko wytrwałość i skupienie się na sobie nas do tego doprowadzi. 

Po 30-tce wiemy co chcemy od życia, wiemy jaki powinien być partner naszego życia. Wiemy co chcielibyśmy w życiu osiągnąć i wiemy co nas kręci w łóżku.

Jeśli jeszcze nie mamy tego czego chcemy, to skupmy się na sobie i czekajmy na odpowiedni moment. Jeśli jesteśmy w sytuacji w której podejmujemy decyzje, po których będzie się trudno wycofać, tak, piszę tutaj o ślubie, dzieciach i innych poważnych krokach, to sto razy zastanówmy się czy to jest na to czas, oraz czy osoba koło nas, jest tą odpowiednią.

Prawdziwe szczęście istnieje, miłość również. Wszystko zależy od Was i nawet nie ważcie się myśleć inaczej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej