Test cateringu Pomelo przez 5 lat!

Catering Pomelo opinia

Catering Pomelo to jeden z najwyżej ocenianych cateringów w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że test cateringu Pomelo odbywa się w moim przypadku przez ostatnie 5 lat, mam o nim trochę do napisania. Dokładnie 8 maja minęło 5 lat odkąd korzystam z Pomelo. Owszem miałem przerwy w tym czasie, ale nie trwały one długo.

Przez ten czas bardzo dużo się zmieniło w Pomelo. Wszystko praktycznie jest inne niż kiedyś. Wybór jest dużo większy, a cały proces zamówienia dużo prostszy. Zapraszam Was do dość długiego wpisu o Pomelo, który mam nadzieję, trochę nakreśli czym jest ten catering.

Poniżej zdjęcie Pomelo z 8 maja 2015 roku, czyli mój pierwszy dzień testów Pomelo.

Catering Pomelo w 2015 roku.

Gdy Pomelo powstawało w 2015 roku, nie było na rynku dużo firm, które kierowały swoje usługi przede wszystkim do sportowców. Taki właśnie był cel Pomelo, podtrzymywany do dziś. Ma to być dieta dla aktywnie zawodowo pasjonatów sportu. Nie tylko musi oszczędzać cenny czas, ale również przybliżać do celów sportowych.

Kiedy zaczynałem korzystać z Pomelo trenowałem naprawdę dużo. Czasem i po 4 godzinny dziennie. Korzystałem oczywiście z diety Sport Protein i jadłem dość duże ilości mięsa.

Catering Pomelo pozwalał mi na to, na co miałem ochotę. Nie musiałem skupiać się nigdy na gotowaniu w tygodniu, a wszystkie swoje cele sportowe jakie sobie wyznaczałem osiągałem z dużo większą łatwością.

Catering Pomelo

Patrząc na to co w Pomelo zmieniło się przez lata, to przede wszystkim różnorodność menu. Wtedy wszystko opierało się na podstawowych składnikach. Dziś Pomelo jest na całkowicie innym poziomie i dieta jest naprawdę urozmaicona, a używane produkty są nie tylko wyższej jakości, ale naprawdę smaczne.

Doszły nowe diety, które teraz bardziej odpowiadają mojemu stylowi życia. Nie tylko mamy diety sportowe, ale również te z wykluczeniami czy dietę wegańską, która jest naprawdę trudna do ułożenia.

Jednym z większych kroków do przodu w Pomelo było wprowadzenie oczywiście pojemników ekologicznych, co powoduje, że catering może być najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o żywienie.

Menu na przestrzeni wielu lat zmieniało się i zmienia nadal. Nie jest łatwo skomponować je tak, aby smakowało setkom ludzi. To tak jakby chcieć stworzyć restauracje do której będą chodzić wszyscy. Wydaję mi się, że takiej nie ma. Nawet do popularnych sieciówek, nie chodzą wszyscy. Także dużym wyzwaniem jest tak dopracowywać menu aby było idealne.

Catering Pomelo

Projekt idealne menu Pomelo.

To projekt, który z roku na rok jest udoskonalany oraz wchodzi w kolejne fazy rozwoju. Feedback od klientów jest cały czas zbierany, dania, które nie smakują większości są usuwane, a całe menu dopracowywane.

Jeśli coś w cateringu mi nie smakuje, co się zdarza, to nie ukrywam, że zmieniam dania. Czasem wystarczy coś inaczej pokroić, dodać przyprawy czy nawet użyć jakiegoś swojego sosu, który zmieni smak całego dania. Bardzo często natomiast danie nie wygląda na smaczne lub połączenie produktów wydaję się dziwne, a okazuje się, że jest naprawdę dobre.

Catering Pomelo

Panel zamawiania cateringu Pomelo.

Na samym początku zamawianie nie było takie proste w Pomelo. Dziś funkcjonuje prosty i intuicyjny panel przez który możemy również robić płatności internetowe.

Dieta przychodzi do nas po jednym dniu roboczym od zaksięgowania wpłaty, jednak zawsze jest kontakt z obsługą klienta do której można bez problemu się zwrócić.

Panel zamówień cateringu Pomelo

Diety Pomelo

Tutaj mamy najwięcej zmian, ponieważ w Pomelo jest aż 8 diet. Każdy znajdzie odpowiednią dietę dla siebie. W dietach, bez względu na rodzaj jest możliwość wykluczenia dwóch składników całkowicie za darmo, więc jeszcze lepiej można ją dopasować do siebie.

Catering Pomelo

Dieta Zbilansowana

To podstawowa dieta, która występuje w jednej tylko kaloryczności. Dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać, ale nie mają jakiś szczególnych wymagań co do makroskładników lub poszczególnych składowych diety.

Catering Pomelo dieta Zbilansowana

Dieta Be Fit

Dieta dla osób które chcą po prostu zrzucić zbędne kilogramy. Odpowiednia zarówno dla kobiet jak i facetów. To że jest skierowana głównie do kobiet opiera się na kaloryczności która zaczyna się od 1000 kcal a kończy na tylko 1800 kcal.

Catering Pomelo dieta Be Fit

Dieta Low Carb

Dla osób, które chcą ograniczyć spożycie węglowodanów. Opiera się na większej ilości tłuszczy. Węglę tutaj to 19-25%. Trzeba wziąć pod uwagę, że ze względu na więcej tłuszczy w diecie, nie jest ona wagowo obszerna. Posiłki przez to są mniejsze. Nawet przy dużych kalorycznościach jedzenia może być dużo mniej niż na przykład w Sport Carbo. W Pomelo nie ma stricte ketogenicznej diety, dlatego, że taka dieta powinna być stosowana pod nadzorem dietetyka lub lekarza. Po pierwsze, nie szkodzić. W cateringu również trzeba trzymać się tej zasady.

Catering Pomelo dieta Low Carb

Dieta Gluten i Lacto Free

Wykluczeniowa dieta, w której nie ma glutenu oraz laktozy. Jest to droższa dieta, ponieważ trzeba stosować zamienniki, które są droższe. Sam również próbowałem tej diety i jest bardzo smaczna. Pamiętajcie jednak, że wykluczenie czy to glutenu czy laktozy powinno mieć podstawy zdrowotne. O ile mogę zrozumieć wykluczenie nabiału, światopoglądowo, to wykluczenie glutenu bez podstaw zdrowotnych nie ma sensu.

Catering Pomelo dieta Gluten & Lacto Free

Dieta Sport Protein

Dla osób uprawiających sporty siłowe, gdzie zapotrzebowanie na białko jest większe. Można ją również stosować jeśli chcemy zwiększyć białko, co spowoduje że nasz proces zrzucania wagi będzie szybszy. Jest jednak w dużych kalorycznościach, więc z założenia, skierowana do osób które trenują. Byłem na tej diecie przez wiele lat i do momentu jak nie zacząłem ograniczać mięsa, bardzo mi smakowała.

Catering Pomelo dieta Sport Protein

Dieta Sport Carbo

Skierowana do osób uprawiający sporty wytrzymałościowe. Takich, gdzie zapotrzebowanie na węglowodany jest wysokie. Prawdą jest, że dobry sportowiec nie boi się węglowodanów. Ich zły wpływ jest według mnie demonizowany. To z nich mamy energię i jeśli trenujemy jakikolwiek sport wytrzymałościowy czy to bieganie, rower, pływanie, to węglowodany są naszym najlepszym przyjacielem. Inaczej na treningu uderzymy w ścianę, która skutecznie nas zatrzyma.

Catering Pomelo dieta Sport Carbo

Dieta Wegetariańska

Na tej diecie Pomelo również byłem dość długi czas. Mieszałem również tą dietę z dietą Sport Protein. Tak w Pomelo można mieszać diety i codziennie korzystać z innej 🙂 Dieta wegetariańska jest bardzo smaczna i polecam wprowadzić ją na chociaż kilka dni w tygodniu. Ograniczenie spożycia mięsa może na nas wpłynąć tylko dobrze. Jest dostępna w naprawdę szerokiej kaloryczności.

Catering Pomelo dieta Wegetariańska

Dieta Wegańska

Jestem na tej diecie 6 dni w tygodniu już ponad pół roku. Dieta wegańska cały czas jest zmieniana i udoskonalana. Jeszcze pół roku temu nie odpowiadała mi tak bardzo jak teraz. Dania są ciekawe, są stosowane różne zamienniki mięsa, które powodują, że jest różnorodnie. Kaloryczność dostępna nawet w 3500 kcal. O tym, czy dieta wegańska jest bezpieczna przeczytacie w artykule: “Czy dieta wegańska jest bezpieczna?”

Catering Pomelo dieta Wegańska

Ekologiczne opakowania

Jedną z największych zmian w 2019 roku było wprowadzenie ekologicznych opakowań do Pomelo. Dzięki temu można spokojnie stwierdzić, że catering to najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Dlaczego?

Nie musimy chodzić do sklepu, kupować produktów. Wszystko jest kupowane w hurtowniach przez catering i przyjmowane w dużych zbiorczych kartonach i skrzynkach, a nie małych siatkach, tak jak w sklepie.

Jeden kurs kuriera z posiłkami obsługuje kilkudziesięciu klientów, przez co wszyscy nie muszą sami przemieszczać się.

Posiłki są wyliczone jeśli chodzi o kalorie, więc zarówno na kuchni w cateringu jak i u klientów jedzenie się nie marnuje.

Pojemniki biodegradowalne rozpadają się w kilkadziesiąt dni. Można je nawet kompostować. Dodatkowo nie zmywamy naczyń, więc nie używamy detergentow ani nie zużywamy do tego energii.

Z tego właśnie względu uważam, że catering w ekologicznych opakowaniach to najbardziej eko opcja jeśli chodzi o jedzenie.

Zmiana stylu życia – zmiana odżywania

Mój styl życia cały czas się zmienia. Kiedyś trenowałem pół dnia, prowadziłem treningi i spałem w ciągu dnia. Dziś prowadzę własną agencję marketingową i więcej pracuje niż trenuje.

Z tego też względu muszę dostoswywać odżywanie do tego co robię. Jedzenie dalej diety Sport Protein o kaloryczności 3500 raczej dobrze by na mnie nie wpłynęło. Dziś wybieram dietę wegańską i staram się zjeść od 2000 do 2500 kcal, jeśli jest dzień treningowy.

Poniżej część moich posiłków. Mam swoje naprawdę ulubione i takie za którymi przepadam mniej, jednak wiem, że są one dla mnie dobre. Cały catering jest skomponowany pod makroskładniki oraz

Catering Pomelo – dieta wegańska

Normalnie ten makaron jest w wersji z tuńczykiem i też jest stosem. Tutaj z wegańskim serem. Genialny.

Catering Pomelo – dieta wegańska

Zapiekane bataty z sosem jogurtowym. Bardzo proste, ale jakie smaczne danie.

Catering Pomelo – dieta wegańska

Makaron ryżowy zabarwił na fioletowo od kapusty, ale o dziwo, to danie było bardzo dobre.

Catering Pomelo – dieta wegańska . Miejsce: Centrum Fitness Lea

W wersji zwykłej z rybą, w wegańskiej z tofu, jednak ten sos harrissa jest naprawdę smaczny.

Catering Pomelo – dieta wegańska

Menu jest tak skomponowane, że zawsze jest coś słodkiego. To pozwala trzymać lepiej dietę i nie sięgać po przekąski między posiłkami 🙂

Catering Pomelo – dieta wegańska

Pad thai jest naprawdę smaczny, a będąc w Tajlandii, jadłem go dosłownie wszędzie i codziennie 🙂 

Catering Pomelo – dieta wegańska

Minusy cateringu Pomelo

Myśleliście, że będę pisał o samych plusach cateringu? Nie, to nie ma być laurka, ale w miare obiektywny wpis. W miarę, ponieważ nie da się ukryć, że to Pomelo po części zawdzięczam to gdzie jestem. To Pomelo przez ostatnie 5 lat ułatwia mi życie, a teraz jestem z nim związany jeszcze do tego zawodowo.

Minusy:

 1. Pojawiające się błędy. Niestety, wszędzie gdzie pracują ludzie, pojawiają się błędy. Czasem nie ma kartki z menu. Czasem kaloryczność jakiegoś dania może być pomylona z innym zestawem i dostaniemy mniejszy posiłek.
 2. Otwierające się ekologiczne pojemniki. Wprowadzenie ekologicznych pojemników było trudne właśnie z tego względu. Są one bardzo delikatne i w transporcie nie wytrzymują tyle co plastik. Z kuchni pojemniki wychodzą całe, ale w transporcie czasem coś może się otworzyć. Zdarza mi się to raz na tydzień lub dwa. Nie dzieję się to często, ale może się zdarzyć.

Drobne błędy zawsze mogą się pojawić. Jednak to czego Pomelo pilnuje to obsługa klienta. Jeśli tylko coś się dzieje, można to zgłosić i otrzymać rekompensatę. Wszystkie błędy są szybko naprawiane i biuro stara się reagować tak szybko jak to możliwe.

Podsumowanie – Catering Pomelo opinie

Jeśli interesują Was opinie na temat cateringu możecie je znaleźć w Google, gdzie Pomelo ma ich 117 oraz wynik 4,5. Poniżej kilka z nich.

Dla kogo jest catering Pomelo?

Może zacznijmy od tego dla kogo nie jest catering:

 • dla osób, które oszczędzają na jedzeniu
 • dla osób, które uważają, że sami ugotują taniej (tak, ugotują, to prawda)
 • dla osób o wysublimowanych smakach, którym dużo potraw nie smakuje
 • dla osób, które normalnie jedzą codziennie w restauracjach i ich na to stać (catering, to nie jakość restauracyjna)
 • dla osób z jednostkami chorobowymi (cateringi, które oferują diety dla takich osób biorą na siebie dużą, niepotrzebną odpowiedzialność)
 • dla osób, które muszą mieć bardzo indywidualne diety, z bardzo dużą ilością wykluczeń.

Dla kogo natomiast jest catering?

 • dla osób, które chcą oszczędzić czas na robieniu zakupów, gotowaniu i zmywaniu
 • dla osób, dla których ważna jest odpowiednia kaloryczność
 • dla osób, dla których liczy się odpowiedni stosunek makroskładników
 • dla osób, dla których jedzenie to paliwo i większość potraw im smakuje
 • dla osób, których stać na catering, ale dalej codzienne jedzenie w restauracjach to albo zbyt duża rozrzutność, albo strata czasu
 • dla osób, dla których ważna jest ekologia (korzystanie z eko opakowań to rozwiązanie bardziej eko niż gotowanie samemu)
 • dla osób, które nie mają nic przeciwko doprawianiu swoich posiłków do smaku (catering musi smakować jak największej ilości osób, nie może być zbyt mocno przyprawiony)
 • i na końcu dla osób które chcą prowadzić zdrowy styl życia przy jednoczesnym trenowaniu oraz poświęcaniu się w dużym stopniu swojej pracy lub pasjom.

Podsumowanie opini o cateringu Pomelo

Podsumowując, catering Pomelo niezmiennie od 5 lat ułatwia mi życie. W tym czasie testowałem inne cateringi, próbowałem różnych rozwiązań. Jednak jak widać, zostałem przy Pomelo. Wiem również, że są klienci, którzy korzystają z cateringu latami. Czy to nudne? Niekoniecznie. Sam w weekendy gotuję, mieszam diety, zmieniam kaloryczności. Jeśli jakieś danie wymaga lekkiej zmiany to to robię. Oczywiście mówimy o kimś kto korzysta latami z cateringu.

Można catering dostosować do swoich potrzeb. Wybierać diety czy nawet konkretne dni w tygodniu, kiedy chcemy mieć pod drzwiami catering Pomelo. Dwa wykluczenia dotyczą wszystkich diet, więc możemy jeszcze lepiej dostosować dietę pod siebie.

Nie sądzę, że catering to rozwiązanie dla wszystkich. Powyżej napisałem dla kogo najlepszy jest catering. Jeśli jesteś w tej grupie to poniżej jak zawsze mam dla Ciebie zniżkę na catering w wysokości 10%.

Zapraszam również do wpisu:

Dlaczego wszystkie cateringi (i diety) nie działają

You May Also Like
Czytaj więcej

Dlaczego nikt nie mówi o tym w kontekście COVID-19 oraz dlaczego lockdown to najgorsze rozwiązanie

Bardzo nie chciałem pisać o COVID-19 i o tym co teraz się dzieje. Jednak działania rządów oraz mediów powodują, że muszę napisać o tym, czego większość nie dostrzega. Idziemy w bardzo złym kierunku i do mainstreamu nie przebija się to co jest najważniejsze, czyli co zrobić, żeby albo być na COVID-19 odpornym albo przejść go w sposób łagodny. 
Czytaj więcej
zespół cieśni nadgarstka
Czytaj więcej

Cierpnąca dłoń, bóle całej ręki – zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka dotyczył kiedyś tych, którzy pracowali przede wszystkim za pomocą dłoni. Dentyści, chirurdzy, stolarze oraz artyści. Niestety dziś, ten problem może dotyczyć praktycznie każdego. Dzieję się tak dzięki pracy przy komputerze oraz nieustannemu klikaniu w telefon. Jeśli przez moment zastanowimy się nad naszymi aktywnościami w ciągu dnia to uświadomimy sobie, że wymagają one ruchów nadgarstka. Dodając do tego obciążenie treningowe, szczególnie CrossFit, mamy przepis na zespół cieśni nadgarstka. W mojej rodzinie już dwie osoby przechodziły operację oraz zabieg związany z tą dolegliwością. Tak się składa, że obydwie są w całkiem różnym wieku, robią całkowicie co innego i wybrały inne metody zabiegu. Jednak o tym później. Jak się uchronić…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jak wstawanie o 8 rano zmieniło moje życie

Spis treści Pięć lat wstawania o 5 rano.Jak wstawanie o 8 rano zmieniło moje życie.Dlaczego nie 5 rano?Sowa czy skowronek?Monitorowanie snu przez miesiąc.Znajdź swój rytm. Jeśli zależy Wam na doskonaleniu swojego życia, szukaniu balansu oraz produktywności, na pewno słyszeliście o wstawaniu bardzo wcześnie rano. Ludzie sukcesu pracują przed innymi, ludzie sukcesu wstają o 5 lub nawet 4 rano. Ludzie sukcesu to i tamto. Na YouTube znajdziecie mnóstwo tytułów w tym klimacie. Pięć lat wstawania o 5 rano. Osobiście wstawałem codziennie o 5 rano przez około 5 lat. Kiedy prowadziłem zajęcia o 6:30 musiałem wstawać tak wcześnie. Nienawidzę wstawać wcześnie z bardzo prostego powodu – nie jestem w stanie położyć się…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego wszystkie cateringi (i diety) nie działają

Spis treści Najlepsza forma w życiu.Jak osiągnąć sukces korzystając z cateringu dietetycznego.Dlaczego wszystkie cateringi nie działają?Jakiego potrzebujesz deficytu kalorycznego.Twój styl życia.Wszystko zależy od punktu siedzenia.Moje sposoby na zdrowy styl życia.Jak osiągnąć sukces korzystając z cateringu?Pracuje dla cateringu Pomelo. Jeden z moich ulubionych memów dietetycznych to ten poniżej:   Najlepsza forma w życiu. Korzystam z cateringu dietetycznego już praktycznie 5 lat, z jakimiś małymi przerwami. Korzystałem z niego gdy miałem najlepszą formę w życiu, jak i również, może nie najgorszą, ale bardzo słabą. Na tych wszystkich zdjęciach jestem ja, który korzysta z cateringu. Wszystko jednak sprowadza się do tego, co robię oprócz samego jedzenia cateringu, bo właśnie to ma największe znaczenie.…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dbaj o swoje nadgarstki zanim będzie za późno

Jedną z najczęstszych kontuzji w CrossFit, zaraz po obręczy barkowej i plecach, są nadgarstki. Oprócz samego bólu, który może towarzyszyć podczas ćwiczeń, przy nieodpowiednim dbaniu o nasze nadgarstki, możemy nabawić się zespołu cieśni nadgarstka. Gdy już to nastąpi, nie pozostanie nic innego jak operacja, która nie należy do najprzyjemniejszych. Zespół cieśni nadgarstka Jest parę ćwiczeń w domu, które możecie wykonać, aby dowiedzieć się czy jest szansa, że cierpicie na to schorzenie. Jednak nie podam ich tu, ponieważ zawsze lepszym rozwiązaniem będzie udać się do fizjoterapeuty. Od Was zależy, czy chcecie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na rzecz późniejszej operacji nadgarstka, gdyby Wasza domowa diagnoza okazała się nietrafna. Na zespół cieśni cierpi od 3%…
Czytaj więcej
załamanie metaboliczne
Czytaj więcej

Nie działający deficyt na redukcji, czyli załamanie metaboliczne

Jesteśmy w połowie lata, jeśli nawet nie wszyscy jeszcze są na redukcji, to na pewno do niedawna byli. Część osiągnęła sukces, ale to w większości dotyczy tych, którzy robią tak co rok. Druga grupa osób, zasięgnęła rady specjalistów i również udało jej się osiągnąć cel. Jednak najwięcej jest tych, którzy już się podali i nie wierzą w to, że schudną. Taka kolej rzeczy, bierze się po pierwsze stąd, że nie wszystkich stać na pomoc trenera/dietetyka, a po drugie, nawet jeśli tak jest, nie zawsze uzyskujemy odpowiednią pomoc. Załamanie metaboliczne Jeśli jesteś w grupie osób, które się głodzą, ich kaloryczność jest bliska 1000 kcal oraz wykonujesz godziny cardio w ciągu tygodnia i…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Adaptogen, który poprawia wydolność oraz dużo więcej – potwierdzone badaniami

Spis treści Cordyceps sinensis – niezwykły grzyb.Cordyceps dla osób trenujących.Działanie psychoaktywne i przeciwwirusowe.Adaptogen, który naprawdę działa. To co widzicie poniżej, to grzyb z rodzaju Cordyceps, który atakuje larwy motyla  Hepialus fabricius, również widoczne na zdjęciu. Znany od tysiąca lat we wschodniej kulturze Cordyceps sinensis działa stymulująco na metabolizm, zwiększa liczbę cząsteczek ATP i cAMP, a także wpływa na układ immunologiczny, oddechowy, krwionośny oraz poziom testosteronu. Co więcej, jest w stanie pomóc nam w koncentracji, poprawia nasze samopoczucie oraz nastrój. Cordyceps sinensis – niezwykły grzyb. Uspokoję Was. Grzyb pozyskany z larw motyli jest niewiarygodnie drogi, stąd trzeb było znaleźć inny sposób. Dziś hoduje się go na sztucznych podłożach w laboratoriach, gdyż…
Czytaj więcej