Możesz mieć wszystko czego chcesz (związek również)

Kiedyś myślałem, że nie można mieć wszystkiego. Trzeba iść na kompromisy i nie zawsze dostawać  to czego oczekujemy. Czy to od życia, czy to od związku. Jeśli czegoś mi brakowało w drugiej osobie, tłumaczyłem sobie, że nie może być idealnie i wymagam pewnie za dużo. Brak jednej cechy, rekompensowałem sobie w głowie inną.

Jednak teraz wiem, że może być inaczej. Możemy mieć wszystko. Zależy to wyłącznie od naszych decyzji i odwagi.

Ci którzy chcą czuć się spełnieni i żyć każdego dnia na sto procent, muszą ryzykować. Muszą próbować, muszą popełniać błędy, czasem cierpieć i znów próbować. Aż do momentu gdy znajdą to czego szukali.

Druga grupa ludzi, wyznająca zasadę “chujowo, ale stabilnie”, nie ryzykują, nie cierpią tyle co pierwsi, ale jednocześnie nie mają tego, czego chcą.

Wolę przeżyć ostatnie 10 lat swojego życia w szczęściu, z osobą, którą kocham, niż całe życie spędzić je obok kogoś, kto mnie nie pociąga, kogo nie podziwiam, za kim nie szaleję. Jedak żeby to osiągnąć, trzeba podejmować bardzo trudne decyzje.

Ciężko jest rozstać się po 10 latach związku. Ciężko jest myśleć o rozstaniu, jeśli ma się dzieci. Ciężko jest podejść do osoby, która nam się podoba i zapytać, czy nie poszłaby z nami na kolację. Ciężko jest spróbować swoich szans u kogoś, kto jest już zajęty. Ciężko jest zapomnieć o kimś, kto był dla nas całym życiem i nas zostawił. Ciężko jest wszystko porzucić i zacząć od nowa. Ciężko jest być odważnym i zdecydowanym, jeśli w grę wchodzą emocje i uczucia.

Prawdziwe życie, nie zaczyna się wtedy kiedy jest wszystko dobrze. Ono się zaczyna właśnie tam, gdzie jest ciężko. Nie jest trudno mieć wspaniały związek, jeśli wszystko się układa, a życie wypełniają same dobre momenty. Sztuką jest kochać i być kochanym każdego dnia, który wypełnia monotonia, praca oraz stres. Jeśli w tych momentach jest dobrze, reszta to tylko dopełnienie.

Jeśli myślisz natomiast, że nic lepszego, nie może Ci się przytrafić to jesteś w błędzie. Jeśli myślisz, że nie zasługujesz na nic lepszego, to również się mylisz. Jeśli myślisz, że po rezygnacji z tego co masz, może być gorzej to tak nie będzie. Jeśli myślisz, że na ziemi nie ma idealnej osoby dla Ciebie to zapewniam Cię, że jest i to pewnie nie jedna. Jeśli myślisz, że jest Ci pisane być singlem do końca życia, to również nie ma to nic wspólnego z prawdą.

Zasługujesz na szczęście i nikt go Ci nie da za darmo, jeśli samemu, nie wyciągniesz po nie ręki. Wszystko zależy od Ciebie. Zacznij w końcu dbać o swój własny tyłek, a szczęście przyjdzie samo. Zasługujesz na nie. Miłość istnieje. Musisz tylko w to uwierzyć, a gdy przyjdzie odpowiedni czas, odważyć się działać. Podejmuj trudne decyzje. Nawet te, które sprawiają cierpienie Tobie lub innym. Czasem nie ma wyjścia. Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której nie jesteś szczęśliwy lub szczęśliwa musisz się odważyć. Bez odwagi i działania, zostaniesz w tym miejscu na zawsze. Tak chcesz żeby wyglądało Twoje życie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej