Dlaczego orgazm należy się bardziej facetom?

Często jest tak, że jeśli podczas współżycia, kobieta nie będzie mieć orgazmu, to nic się nie dzieje. Jeśli natomiast facet nie dojdzie, to uważa się to za porażkę. Dlaczego tak jest i czy jest to sprawiedliwe? Czy kobiecy orgazm to jest coś tak nieosiągalnego, że po prostu lepiej odpuścić?

Bez budowania niepotrzebnej dramaturgii i ciągnięcia Was dalej do czytania, napisze wprost: kobiecy orgazm wcale nie jest trudny do osiągnięcia. Mocno wierzę w to, że każda kobieta, podczas każdego współżycia może go osiągnąć. Uważam również, że jest to potrzebne każdemu, ponieważ mózg jest wtedy dotleniony jak przy żadnej innej aktywności. Napięcie i stres schodzi z nas jak przy niczym innym. Niektóre kobiecie orgazmy mogą trwać całe minuty, a Ty możesz dosłownie znaleźć się przez chwilę w kosmosie.

Ciekawe natomiast jest to, że mózg faceta po orgazmie, traci wrażliwość. Natomiast w przypadku kobiet, mózg po szczytowaniu staje się bardziej wrażliwy i tak naprawdę pierwszy orgazm to dopiero początek czegoś wspaniałego.

Musimy jednak wrócić do podstaw i znaleźć przyczynę braku orgazmów. Czy wina leży po czyjeś stornie? Nie bardzo. Tak samo są winni leniwi faceci, którzy myślą tylko i wyłącznie o sobie jak i kobiety, które nie mają pojęcia co je podnieca i co sprawia im przyjemność.

Po pierwsze: masturbacja. Jeśli sami nie wiemy co sprawia nam przyjemność, to jak mamy ją osiągnąć z kimś innym w łóżku, kto bądź co bądź, zna nas gorzej niż my sami. Jeśli nigdy nie osiągnęłaś orgazmu, przyczyna może tkwić właśnie w braku masturbacji. Jest ona zdrowa, potrzebna i ten kto to robi jest po prostu lepszym kochankiem czy kochanką. Na pewno statycznie masturbuje się więcej mężczyzn niż kobiet, jednak powinno się to zmienić. Poznaj siebie, abyś mogła dać się poznać swojemu partnerowi.

Po drugie: rodzaje orgazmów. Z zasady można wyróżnić trzy rodzaje orgazmów, nie biorąc pod uwagę ekstremalnych przypadków jak orgazm podczas dotykania włosów czy całowania po szyi. Takie rzeczy się zdarzają i paradoksalnie czasem są przekleństwem, a nie darem. Wracając jednak do tradycyjnych form, kobieta może osiągnąć orgazm podczas penetracji (dotyczy to zaledwie 20% kobiet), stymulacji łechtaczki oraz stymulacji punktu G. Każdy z tych orgazmów jest inny i każdy przebiega inaczej. Najnowsze badania pokazują również, że orgazm podczas penetracji jest tak naprawdę orgazmem łechtaczkowym, ponieważ to co zazwyczaj nazywamy łechtaczką jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Cała jej budowa zaczyna się w znanym wszystkim punkcie i biegnie z dwóch stron waginy. Orgazm podczas penetracji wymaga bardzo dużego podniecenia oraz odpowiedniej intensywności. Orgazm łechtaczkowy natomiast jest dużo prostszy do osiągnięcia i również można do niego dążyć na wiele sposobów. Może to być rozgrzewka przed stosunkiem, jego środek lub zakończenie. Ostatni orgazm podczas stymulacji punktu G jest równie trudny do osiągnięcia jak poprzez penetrację, a dodatkowo towarzyszy mu kobiecy wytrysk. Tak, pochodzi on z cewki moczowej, jednak płyn nie ma takiego samego składu jak mocz i moczem nazwać go nie można. Taki orgazm wymaga bardzo dużego rozluźnienia, odpowiedniego wcześniejszego szczytowania oraz odpowiedniej techniki. Osoby które wcześniej nigdy go nie doznały na początku mogą odczuwać wrażenie jakby chciało im się sikać. Dlatego ważne jest aby przed stosunkiem udać się do toalety, a zabawy z punktem G po prostu cyklicznie trenować, aby przyzwyczaić się do całkowicie innych doznań i lekkiego poczucia dyskomfortu na początku.

Po trzecie: nie myśl o tym. Każde dobre współżycie zabija stres. Jeśli facet pomyśli o tym, że boi się, że nie będzie twardy, to mamy po zawodach. Jeśli kobieta, chcąc dojść pomyśli o tym, że trwa to zbyt długo, to również traci szansę na orgazm. Musimy pozbyć się negatywnych myśli i oddać się przyjemności. Tylko wtedy będziemy w stanie szczytować. W trakcie próby dojścia, trzeba się skupić na sobie, a nie na tym co w danym momencie myśli partner. Dodatkowa uwaga do kobiet: facet nigdy podczas seksu nie myśli o tym jak wyglądasz, jest wystarczająco zaabsorbowany tym, że leżysz z nim nago w łóżku.

Po czwarte: otwartość w relacji. Kiedy ostatni raz powiedziałaś swojemu partnerowi o swoich fantazjach? Trójkąt z inną kobietą? Trójkąt z dwoma facetami? Seks z nieznajomym? Chcesz żeby Cię uderzył, ale boisz się powiedzieć? Chcesz, odegrać scenę, ale boisz się, że będzie śmiesznie? Oczywiście, że można mieć fantazje, którymi nigdy nie będziemy się dzielić. Jednak z zasady powinniśmy rozmawiać o tym co nas kręci, co nas podnieca. Jeśli we wcześniejszych relacjach tego nie sprawdziliśmy, musimy to zrobić z obecnym partnerem. Nie wyobrażam sobie całe życie się ograniczać i nie doświadczać w łóżku tego czego chce, lubię i co mnie podnieca. Jeśli Wasze temperamenty są na podobnym poziomie (pisałem o tym w tym wpisie) to na pewno możecie razem doświadczać tego co Was podnieca. Tylko przy pełnej otwartości seks staje się niesamowitym doświadczeniem, a my nigdy nie będziemy szukać zaspokojenia w zdradach i przygodach z innymi. Sama natomiast masturbacja nigdy nie zastąpi współżycia. Zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Orgazm u faceta, również może trwać dłużej niż przy masturbacji i być bardziej intensywny, jednak to temat na inny wpis.

Jak przeczytaliście, kobiecy orgazm może nie jest osiągalny tak łatwo jak u mężczyzny. Jednak bez najmniejszej wątpliwości warto się o niego starać i gdy już poznamy swoje ciało i swoje pragnienia może być nierozerwalną częścią naszego współżycia. Trzeba po prostu odrobić zaległe lekcję i się go nauczyć.

Jeśli natomiast ostatni Wasz seks miał miejsce bardzo dawno temu, to jeszcze raz polecam ten wpis. Seks jest częścią związku i jego brak prędzej czy później może doprowadzić do złych rzeczy.

Naprawdę wierzę w to, że brak seksu w związku oznacza nieodpowiednie dobranie się partnerów. Co ja tam będę jednak pisał. Głęboko w środku wiesz, czy to jest miłość Twojego życia czy nie. Boisz się tylko prawdy i konsekwencji. Zapraszam do reszty wpisów, może dam Ci trochę odwagi. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej