Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne.

Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze?

Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku.

Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z początkiem relacji nie da się odbudować później w długoletnim związku.

Jednak po kilku latach nadchodzi coś o wiele bardziej przyjemniejszego i dającego więcej satysfakcji niż nasze pierwsze igraszki. I o tym będzie ten wpis.

Nie znacie się, więc trudno być dobrym.

Tak jak napisałem wyżej, przy pierwszym poznaniu hormony i ekscytacja przejmują nad nami kontrolę. Tak naprawdę to one sprawiają i dają nam często gwarancję, że te pierwsze zbliżenia będą satysfakcjonujące. Na początku jednak, nie znamy drugiej osoby. Nie wiemy, gdzie ją pocałować, gdzie dotknąć lub co szepnąć do ucha. Przygodny seks może być wspaniały, jednak nigdy nie da nam tego co możemy dostać w długoletnim związku. W nim natomiast możemy mieć WSZYSTKO o czym kiedykolwiek pragnęliśmy.

Nawet jeśli z nowo poznaną osobą zaplanujemy scenariusz naszego spotkania, to nigdy nie osiągniemy w takiej relacji takiej intensywności, jaką możemy mieć w związku z osobą która zna nas na wylot i dokładnie wie co robić, jak to robić i gdzie to robić.

Nigdy z czasem nie było u mnie lepiej.

Pewnie po świecie chodzi więcej osób, które myślą, że namiętność w związku z czasem gaśnie niż jest na odwrót. Jest to dla mnie zrozumiałe, ale zarazem przykre. Powoduje to brak szczęścia, spełnienia i przede wszystkim doprowadza do oddalania się partnerów i tworzenia nowych relacji oraz zdrad. Jest na to natomiast jeden bardzo sposób, aby tak nie było.

Jeden sposób na wszystkie problemy i całe szczęście w związku.

Wracając ostatnio z Włoch samochodem, razem z Iwoną przesłuchaliśmy pod rząd 13 godzin podcastu na temat seksu (“Sex with Emily”). Nie tylko pozwoliło nam to całą podróż rozmawiać między sobą oraz przeciwdziałać mojej senności, ale również doprowadziło nas do jednego wniosku.

Ludzie nie potrafią ze sobą otwarcie rozmawiać.

W większości telefonów do Emily i problemów związanych z seksem, jej pierwsze pytanie było takie samo: “Czy rozmawialiście o tym ze sobą?” Na co odpowiedź w 90% przypadków było taka sama: “Noo… w zasadzie to nie…”.

Jak można cokolwiek razem budować, nie rozmawiając ze sobą! To tak jakby prowadzić firmę, zlecić pracownikom zadania do wykonania i po miesiącu spytać jak im poszło. Trzeba ze sobą rozmawiać!

Otwartość w łóżku to podstawa.

Mamy to szczęście z Iwoną, że nie boimy się ze sobą rozmawiać. Na samym początku wiedzieliśmy jak chcemy aby nasz związek wyglądał i żadne z nas nie miało ochoty iść w tym temacie na żaden kompromis. Szczera, otwarta rozmowa o tym co nas kręci i czego chcemy była tego podstawą. Tylko w taki sposób każde z nas jest w stanie dostać tego czego chce.

Co kręci Twojego partnera lub partnerkę?

Oczywiście, nie każdy jest gotowy na pełną otwartość. Jeśli facet usłyszy, że jego kobieta fantazjuje o seksie z grupą facetów lub kobieta usłyszy, że facet chciałby przespać się z jej najlepszą przyjaciółką, sprawy mogą się trochę skomplikować. Jednak do takiej otwartości i szczerości można dążyć. Powoli, krok po kroku zwierzać się sobie i rozmawiać o tym czego chcielibyśmy lub o czym myślimy.

Pamiętajcie, że są fantazje, które można spełnić, ale są również takie, które są jak puszka Pandory i jej otworzenie może zniszczyć związek. Doświadczenie w tym temacie zdobędziecie w miarę, jak Wasz związek będzie coraz silniejszy, a Wy zbudujecie fundamenty, których nic nie będzie w stanie zachwiać. Wtedy, wymiana partnerów czy fakt, że Was facet może być biseksualny nie będzie na Was robiła wrażenia.

O czym Ty piszesz!

Na pewno są osoby, które czytając ten tekst delikatnie się uśmiechają i są takie, które nie potrafią sobie w życiu wyobrazić, że można się wymieniać partnerami. Jednak to co chciałbym abyście z tego wpisu wynieśli dla siebie, to to, że seks w związku wcale nie jest nudny i tak naprawdę jest milion razy lepszy niż ten przygodny czy ten na początku związku.

Składa się na to otwartość oraz granice, które razem z partnerem wspólnie, można przesuwać. Bliskość drugiej osoby, która jest w stanie zrobić dla Ciebie więcej niż ktoś obcy lub mniej Tobie bliski.

To, że partner fantazjuje o kimś innym, nie znaczy, że Cię nie kocha lub chce Cię zdradzić. Każdy fantazjuje. Nie byłoby wspaniale gdyby każda para o tym ze sobą rozmawiała? Często same rozmowy o tym mogą tak podkręcić atmosferę, że tylko to wystarczy.

Dlatego właśnie zachęcam Was do otwartości i rozmów ze swoimi partnerami o tym jakie macie fantazje, co chcieliby zrobić lub spróbować. Miejcie przy tym otwarte głowy i nie bójcie się eksperymentować.

Seks w związku może być niesamowity i zależy to tylko i wyłącznie od tego ile włożycie w to pracy. Tak jak w każdej innej dziedzinie życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Spis treści Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?Zaczynacie tworzyć nowe relacje.Dodajcie sobie skrzydeł.Na koniec, nie oszukuj się. Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Spis treści Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkachEtapy związkuJak wyjść z oddaleniaPo ponad 3 latach związku nadal jest tak samo, a nawet lepiej niż na początkuBrak poczucia krzywdy w dojrzałym związkuPełne spełnienie w łóżku jest możliwe, nawet po wielu latachDalej druga osoba to ta z którą chcesz spędzać najwięcej czasuW dojrzałym związku każda z osób osiąga szczyt swoich możliwościPrawdziwa miłość ma do zaoferowania więcej niż ta na początkuNie daj sobie wmówić, że nie można być w szczęśliwym długoletnim związkuNIE MUSI. Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej