Dlaczego nie masz udanego życia seksualnego, czyli Twój brak edukacji seksualnej

Dawno nic tutaj nie pisałem, ze względu na brak czasu. Jednak to co się dzieje u nas w kraju, nie może zostać przeze mnie pominięte.

Celem tego bloga, jest to aby ludzie byli odważniejsi w dążeniu do tego czego pragną w związkach oraz relacjach. Odwaga ta musi opierać się na pełnej otwartości przede wszystkim wobec siebie, ale również wobec innych. Otwartości, której boją się mali, zakompleksieni i niedouczeni ludzie, kierującymi się zabobonami i wiedzą, nawet nie ze starożytności, ponieważ wtedy ludzie, wydaję mi się, byli bardziej wyzwoleni seksualnie niż w Polsce XXI wieku.

Nie poruszę w tym wpisie wszystkich aspektów, ponieważ można je znaleźć na blogu, ale wypunktuje te ważniejsze.

Udane życie seksualne.

Zacznijmy od tego czym jest udane życie seksualne. Jeśli ktoś czuje, że nie dostaje w związku tego czego pragnie (bez względu na to co to jest) i dochodzi do zdrady, to nie można mówić o udanym życiu seksualnym. Niestety, zdrady zdarzają się bardzo często, rozwody również. Brak życia seksualnego wśród par jest przerażający. Jeśli nie ma zbliżenia przez 14 dni, to seksuolodzy jasno określają to jako oddalenie się od siebie partnerów. Seksuolodzy, nie ja. Taka jest prawda i dobrze to wiedzieć.

Jak mieć udane życie seksualne.

Pierwszym etapem jest poznanie siebie i tego, czego potrzebujemy. Masturbacja jest jedną z przyczyn braku udanego życia seksualnego. Jak można zaspokoić kogoś innego, jeśli nie zna się swojego ciała i nie zaspokoiło się nigdy nawet siebie. Osobiście uważam, że brak masturbacji jest również powodem napięć, nerwowości i ogólnie powodem większego stresu w życiu codziennym. Oj, dużej ilości tych małych i nakręconych ludzi przydałoby się poczucie ulgi, której chyba nigdy nie doświadczyli, stąd mają takie głupie pomysły.

Sam masturbuje się od chyba 6 roku życia i nie widzę w tym nic złego. Dziecko już w łonie matki masturbuje się i to zarówno chłopcy jak i dziewczynki, SZOK?

Co jest podstawą udanego życia seksualnego.

Szczerość oraz otwartość ze swoim partnerem lub partnerką. Głównym powodem braku zadowolenia w związku jest nie projektowanie tego czego potrzebujemy. Tylko jeśli wyraźnie będziemy mówić o tym czego oczekujemy możemy to dostać, a co za tym idzie mieć udane życie seksualne. I nie ma tutaj żadnych granic. Bez względu na to czy chodzi o to co nas kręci, czy czego chcielibyśmy spróbować. Ja z Iwoną opowiadamy sobie nawzajem nasze fantazje seksualne, które szczególnie dotyczą innych osób i jest to jedna z podstaw naszego udanego życia seksualnego.

Na czym udane życie seksualne stoi.

Na wiedzy. O tym jak skonstruowane jest nasze ciało oraz partnera, partnerki. O psychologii seksu i o tym, że nawet wymiana partnerów czy trójkąty, nie muszą być niczym złym. Istnieją od początku tego świata i nic tego nie zmieni. Musimy mieć wiedzę na temat seksu, jeśli chcemy aby był udany. Jak możemy zaspokoić na przykład kobietę, jeśli nie wiemy ile rodzajów orgazmów może mieć i jak je wywołać (w większości przypadków usta i ręka jest lepsza niż penis). Jeśli natomiast chodzi o homoseksualizm to jest na tym świecie również od zawsze i to zarówno wśród ludzi jak i wśród zwierząt. Jeśli ktoś próbuje to ignorować to po prostu jest idiotą.

Strach i grzech powodem braku satysfakcji.

U podstawy tego wszystkiego leży strach przed grzechem i tego co jest złe a co dobre. Szczególnie u kobiet, którym od dzieciństwa wmawia się jakie one muszą być grzeczne, że muszą założyć rodzinę i żyć długo i szczęśliwe z jednym facetem. Jeśli nie do końca będą z nim szczęśliwe (jak mamusia) to po prostu muszą to kurwa przeboleć i już. Przepraszam, ale nic tak mnie nie denerwuje jak nakładanie na innych ograniczeń, które później są powodem nieszczęścia.

Skąd czerpać wiedzę.

Jeśli kiedykolwiek będę miał dzieci, książki Lew-Starowicza oraz Katarzyny Miller będą dla nich ważniejsze niż “Pan Tadeusz”. Sam przeczytałem dziesiątki książek o seksie. Dodatkowo polecam podcast “Sex with Emily”, gdzie dowiecie się wszystkiego na temat seksu, a przede wszystkim tego, że wasze fantazje, bez względu na to jakie są, nie czynią Was złym, niedobrym czy zboczonym.

Otwartość, otwartość i jeszcze raz otwartość.

To ona jest jedynym czego potrzebujemy w związku aby być szczęśliwym. Oczywiście wymaga to znalezienia odpowiedniego partnera lub partnerki. Mi się udało, więc wierze, że Wam również się uda. Musicie tylko mówić czego chcecie, nie wstydzić się swoich fantazji (choć nie wiem jakby pokręcone były) i przede wszystkim rozmawiać ze swoim partnerem lub partnerką.

Zachowujmy się ODWAŻNIE w naszych związkach, a będziemy szczęśliwi. Nie dajmy również, nawet ustawowo, tej odwagi nam zabrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Zajmij się sobą

Cały czas zadziwia mnie jak dużo czasu niektórzy spędzają nad innymi. Rozumiem, jak to teraz funkcjonuje, sam mam konto na facbooku oraz instagramie. Sam wrzucam prawie codziennie insta stories. Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy zaczynamy oceniać samych siebie przez pryzmat innych. Pracuj nad sobą.  Już nie raz, o tym tutaj pisałem. Jeśli chcesz coś zbudować, najpierw musisz zbudować siebie. Jeśli chcesz przyciągać do siebie innych, musisz oprzeć to na tym kim jesteś. Jeśli natomiast jesteś odzwierciedleniem tego co inni na Twój temat myślą, jeśli nie potrafisz określić co jest dla Ciebie ważne, jeśli uważasz, że Tobie jest gorzej od innych, jeśli myślisz, że Tobie jest trudniej, jeśli myślisz, że…
Czytaj więcej