11 powodów dla których warto być CrossFiterką

 

1. Jesteś silniejsza!

Nie tylko od większości facetów na siłowni. Podstawą CrossFit jest siła i prędzej czy później każdy ją nabywa. Mniejszą lub większą, jednak na pewno znaczącą.


2. Jesteś wysportowana!

CrossFiterki są naprawdę wysportowane. W CrossFit wszystko ma znaczenie. Dziewczyny trenujące CrossFit są szczególnie FIT. Są sprawne, wytrzymałe i nie ma rzeczy, których nie są w stanie zrobić!

3. Wiesz czym jest poświęcenie!

CrossFit wymaga poświęceń. Jeśli chcesz osiągnąć wyznaczony cel, czasami trzeba odpuścić piątkową imprezę, aby w weekend wykonać zaplanowany trening. Nie ma lepiej zmotywowanych kobiet, niż te, które potrafią trenować w ciągu dnia i łączyć role matki, bizneswoman, studentki, kochanki itd…  Motywacja i dyscyplina są dla nich czymś naturalnym!

4. Jesteś niezależna!

Skoro umiesz wejść na linę na 4 metry, rzucać piłką ważącą 6 kg, czy skakać na skrzynię na wysokość 60cm to znaczy, że dasz sobie radę ze wszystkim!
Crossfit daje siłę nie tylko fizyczną. Daje poczucie niezależności, a taka kobieta nie potrzebuje faceta. Jeśli jesteś facetem i masz crossfiterkę przy boku to jesteś szczęściarzem!!

5. Umiesz współzawodniczyć!

 Jednym z elementów CrossFit jest współzawodnictwo. Nie tylko z innymi, ale również ze sobą. To buduje atmosferę cigłego rozwoju.

6. Niczego się nie boisz!

CrossFit zaskakuje podczas każdego treningu. Musisz być przygotowana na wszystko. Przekłada się to również na życie codziennie. Crossfiterkę cechuje odwaga i spontaniczność nie tylko w boxie, ale i poza nim!

7. Kochasz endorfiny!

Duża ilość treningów i wysiłku powoduje jedno: wydzielanie się endorfin czyli hormonu szczęścia. CrossFiterkę nie boli głowa, nie ma złego humoru, nie czuje się źle.
Prawie każda dziewczyna w boxie, nawet gdy jest ciężko, uśmiecha się w trakcie treningu! A nie ma nic piękniejszego niż uśmiechnięta kobieta!!

8. Masz piękne ciało!!

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy crossfit jest dla Ciebie, to muszę dodać, że w pakiecie razem z CrossFit dostajemy wysportowane ciało. Bajki o tym, że CrossFit powoduje, że kobiety są duże można spokojnie odłożyć na bok. Mięśnie same nie rosną, a w tym przypadku kluczem jest zdrowa dieta. Treningi crossFit są skalowane i nikt nie każe kobietom podnosić dużych ciężarów, jeśli same nie mają takiego celu!

9. Jesteś zdrowa!

Częste i sumienne treningi mobilizują twoje ciało i umysł! Nie masz czasu na choroby, a Twoje ciało jest bardziej odporne. Poza tym większość CrossFiterek woli odpuścić zakupy czy inne przyjemności, niż opuścić trening z powodu kataru!
Tak, dziewczyny są najlepszym przykładem na to, że w zdrowym ciele, zdrowy duch!

10. Masz plan na wszystko!

Dobrze rozpisany trening to podstawa. Podobnie jest z planem dnia. Przy dużej ilości treningów czas jest ważny. Dlatego CrossFiterki mają zdolność do łączenia treningów, życia osobistego i zawodowego.
Nie marnują czasu, a przy tym świetnie się bawią! Wszystko to, dzięki ustalonym celom i priorytetom!

11. Oh… Sex!

Jak już wcześniej pisałem CrossFiterki jak i CrossFiterzy są lepszymi kochankami. Nie ma na to wątpliwości, a wszystkie powody znajdziecie we wpisie temu poświęconemu.
Dziś dzień kobiet i im dedykuję im ten wpis. Zarówno osobiście jak i w życiu codziennym otaczają mnie niesamowite kobiety. Pełne pasji, zaangażowania i motywacji w realizacji planów. Każdemu facetowi życzę takich kobiet wokół siebie. Natomiast wszystkim Paniom, tego aby dalej dążyły do swoich celów, zawstydzały panów, stawały się coraz silniejsze i niezależne. Prawdziwi faceci z takimi kobietami właśnie chcą być!
Dziękuje Karolinie za pomoc w zredagowaniu tekstu. Z miesiąca na miesiąc staram się być coraz lepszy w blogowaniu i dzięki takim osobom staje się to możliwe. Karoline znajdziecie tutaj. 

f0060c36abd0f084f26de8d53a064ef7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Programowanie treningu CrossFit

Większość osób stykających się z CrossFit widzi go jako wiele ćwiczeń połączonych w jakikolwiek sposób robionych szybko i intensywnie. Jeśli myślisz, że CrossFit polega na wpadaniu na siłownie i wykonywaniu jakiegokolwiek WOD, to jesteś w dużym błędzie. Jest to jeden z najbardziej złożonych programów fitness jakie można spotkać. Programowanie treningu CrossFit ma swoje zasady i poniżej delikatny ich zarys.   Crossfit to ciągle zmiennie ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności. Jednak zmienność oraz intensywność nie warunkują wszystkiego i nie oznaczają, że nie mamy żadnego programu treningowego.   Zacznijmy od składowych treningu. Bardzo często będę używał angielskich nazw, gdyż po pierwsze wszyscy się nimi posługujemy bo tak jest prościej, a po drugie tłumaczenia często są zgubne. Kto…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Technika – Clean, Power Clean, Hang Clean

Jeszcze mi się nie zdarzyło prowadzić zajęcia i nie tłumaczyć co oznaczają te ćwiczenia jeśli pojawiają się w WOD. Nawet jeśli ktoś je zna, pada pytanie, “czyli hang jest stąd ?” pokazując gdzie trzeba lub nie koniecznie. Zapraszam do spędzenia kilku minut i ogarnięciu sprawy raz na zawsze 😉 Poniższe opisy nie są szczegółowe, tylko jak najprostsze dla zrozumienia jedynie różnic między ćwiczeniami. CLEAN (squat clean) – zarzut (do siadu) Czysta forma. Pełny zarzut. Czasami opisywana jako tylko “Clean”, czasami dla jasności z prefiksem “squat”. Najważniejsza zasada: zarzucamy z ziemi do pełnego siadu, wchodząc pod sztangę i odkładamy sztangę na ziemię. POWER CLEAN – zarzut bez siadu Zarzut do stania.…
Czytaj więcej
Co to jest rower gravel
Czytaj więcej

Najbardziej CrossFitowy rower – czyli co to jest gravel

Spis treści Co to jest rower gravel?Budowa ramyMateriały z których są ramy gravelowe.Widelec.Kierownica.Mocowania.Obręcze i opony.Przerzutki i napęd.Hamulce.Podsumowanie. Czym jest CrossFit? Pełną definicję znajdziecie we wpisie “Co to jest CrossFit?”, jednak upraszczając, CrossFit to ciągle zmienne ruchy funkcjonalne o wysokiej intensywności. W skład CrossFit wchodzą praktycznie wszystkie możliwe dyscypliny. Zarówno podnoszenie ciężarów jak i gimnastyka oraz trening wytrzymałościowy. Biorąc to wszystko pod uwagę, każdy kto chce być dobry w CrossFit, musi być średni we wszystkich tych dyscyplinach. Średni – to słowo klucz. Nie da się być mistrzem w żadnej z dyscyplin i jednocześnie mistrzem w CrossFit, ponieważ wszystkie elementy to całkowicie inne trening. Musimy być w każdej średni, aby być najlepsi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Skąd brać darmowe plany treningowe CrossFit?

Popularność CrossFit tak wzrosła, że już nie tylko trenuję się tą metodą w dużych miastach, ale i również w mniejszych miejscowościach. Tam gdzie nie zawsze jest box i tam gdzie dostęp do wiedzy o CrossFit jest ograniczony. Są też tacy, którzy nie chcą uczestniczyć w zajęciach, nawet jak mają taką możliwość, tylko trenować na własną rękę. W końcu niektórzy, mając swoje garażowe siłownie (co najbardziej odpowiada klimatowi CrossFit), sami dzień w dzień robią trening. Skąd brać treningi CrossFit, jak je wybierać oraz na co zwracać uwagę, dowiecie się z tego wpisu. Poniżej znajdziecie najpopularniejsze i najlepsze programy treningowe, które są dostępne za darmo w sieci. Codziennie aktualizowane i prowadzone na…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jak zostać trenerem CrossFit?

Piszecie, dzwonicie, pytacie. Jak zostać trenerem CrossFit? Jaki kurs wybrać? Już na początku napiszę, że kursu się nie wybiera! Co najwyżej lokalizację. Jednak po kolei. Kurs na trenera CrossFit, który daje kwalifikacje do bycia trenerem i posługiwania się tytułem “Trener CrossFit Level-1” jest tylko i wyłącznie jeden. Organizuje go CrossFit Inc., i o ile wcześniej trzeba było wyjechać za granicę, żeby go odbyć, dziś znajdujemy się w tak komfortowej sytuacji, że kursy odbywają się już w Polsce. Powtarzam, jest to jedyna słuszna droga do zdobycia kwalifikacji. Zdaję sobie z tego sprawę, że istnieje wiele podobnych kursów, gdzie nawet nazwy są podobne (Level 1), jednak nie ma to nic wspólnego ze…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 ćwiczenia na brzuch, które dadzą Ci CrossFitowy kaloryfer

Na pewno chciałbyś poznać 3 ćwiczenia na brzuch, które dadzą Ci CrossFitowy kaloryfer. W sieci jest pełno porad jak zdobyć wymarzoną kratkę na brzuchu. Jednak powiedzmy sobie szczerze, że kto jak kto, ale CrossFitowcy na brak dobrego brzucha nie narzekają. Tak naprawdę nie muszą o nim myśleć, ale czy to dzięki specjalnym ćwiczeniom ? Pierwsza, najważniejsza informacja. Tłuszcz nie spala się miejscowo. Jeśli czytasz to po raz pierwszy w życiu, zapamiętaj to na zawsze. Choćbyś robił 1000 brzuchów dziennie, to nie spowoduje, że spalisz tłuszcz na brzuchu. Oczywiście, że coś spalisz, bo trwałoby to pewnie z godzinę, ale nie koniecznie tylko na brzuchu. Efekt termiczny. Czy regularne chodzenie do sauny…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Słownik CrossFit

Poniżej lista najpopularniejszych zwrotów, sprzętu oraz ćwiczeń w CrosstFit. Jeśli nie będziecie znali jakiegoś wyrażenia wystarczy tutaj zaglądnąć. Z czasem lista będzie uzupełniana tak, aby była pełna.   SŁOWNIK CROSSFIT Podstawy: WOD – Workout Of The Day – “trening dnia”, czyli część główna każdego treningu trwająca od kilku do kilkunastu minut, czasami więcej. Każdego dnia zestaw ćwiczeń w WOD jest inny. Benchmark – jest to WOD sprawdzający Twoją sprawność. Z góry ustalone zestawy ćwiczeń, takie same na całym świecie. Benchmarki są nazywane od nazw huraganów (Fran, Barbara, Helen) oraz bohaterów wojennych (DT, Jake). Lista: “Benchamrk List” AMRAP – As many rounds as possible – jak najwięcej rund w określonym czasie…
Czytaj więcej