Tylko w odpowiednim związku osiągniesz szczyt swoich możliwości

Na wstępie, aby uspokoić wszystkich wojujących singli, tak, w pojedynkę również można osiągnąć bardzo dużo. Jednak po pierwsze, z ODPOWIEDNIĄ osobą u boku, może być dużo łatwiej. Po drugie, co zrobić z sukcesem, którym nie jesteśmy się w stanie dzielić? Można osiągnąć nieprawdopodobny sukces, ale jeśli będziemy czuli się samotni w tym co robimy, to nie poczujemy żadnej satysfakcji. Po trzecie, prędzej czy później, będziemy chcieli z kimś być, bo wierzę, że tak jesteśmy po prostu skonstruowani.

Odpowiedni związek.

Kiedyś wydawało mi się, że życie składa się z kompromisów. Teraz wiem, że tak jest, ale dotyczy to tych małych rzeczy. Na pewno nie dotyczy to tych najważniejszych. Jeśli marzę o tym, aby zostać astronautą, a powiedzmy sobie szczerze, że bycie astronautą w Polsce może być dość trudne. To potrzebuję partnerki, która będzie mnie w tym wspierała. Takiej, która nie będzie miała nic przeciwko mojemu wyjazdowi do Stanów, na kilka miesięcy szkoleń. Takiej, która rozważy przeprowadzkę do kraju w którym łatwiej będzie mi zrealizować cel. Sytuacja, może być również odwrotna. Jeśli moja partnerka będzie potrzebować wyjechać na rok z kraju, to powinna wiedzieć, że wesprę jej decyzję. Czy to własną przeprowadzką, czy może pogodzeniem się z chwilową rozłąką.

Czytam teraz książkę Jacka Walkiewicza, “Pełna moc możliwości”. Pisze on w niej o swoim camperze za 100 tysięcy, który większość czasu stoi pod domem, a jest używany tylko kilka razy do roku. Jednak całe życie marzył o takim samochodzie i doszedł do momentu kiedy był w stanie swoje marzenie zrealizować. Jego żona, gdy już wpłacił zaliczkę i miał wątpliwości powiedziała mu, żeby to zrobił. Po co? Po to, aby wiedzieć jakie to jest uczucie mieć campera. Nie powiedziała mu, że mu się w głowie poprzewracało. Wsparła jego i jego marzenie.

Na marginesie od niedawna w naszym salonie stoi krewetkarium, czyli 30 litrowe akwarium wypełnione ślimakami i małymi kilkucentymetrowymi robakami. Nie pytajcie po co. Zawsze chciałem takie mieć.

Marzenia są po to aby je realizować. Związki są po to, aby do tych marzeń dążyć razem.

Możemy być całkowicie od siebie różni. Jednak do momentu jak będziemy szanować i wspierać się nawzajem, będziemy podążać koło siebie. Przez odpowiednią osobę u boku, rozumiem taką, która nie tylko będzie Cię wspierać, ale również kopnie Cię w tyłek kiedy będziesz tego potrzebować. Taką, która będzie realizować swoje cele i wspierać Cię w twoich celach. Możemy dążyć do całkowicie odmiennych rzeczy, ale mając obok siebie wsparcie, będzie nam łatwiej.

Dodaje Ci skrzydeł czy je podcina? 

Dobrze wiesz jak jest u Ciebie. Twój partner albo dodaje Ci skrzydeł, albo Ci je podcina. Teraz decyzja należy do Ciebie, w jakim związku chcesz przeżyć resztę swojego życia. Pamiętaj, że każdy kolejny związek jest lepszy od poprzedniego, nie na odwrót. Osobiście wierzę, że szczyt swoich możliwości, jesteśmy w stanie osiągnąć z drugą osobą u boku. Owszem, w pojedynkę, można się poświęcić pasji czy pracy, ale zawsze w takiej sytuacji czegoś będzie nam brakowało. Więcej, zdarzają się sytuację w życiu, kiedy jedna z osób musi się bardziej poświęcić w pracy, a druga w tym czasie może przejąć część obowiązków związanych z domem czy dziećmi. Role zawsze mogę się odwrócić w którąkolwiek ze stron. Jednak do momentu, gdy będziemy wiedzieli, że mamy wsparcie, nie będziemy czuć żadnych ograniczeń.

Bez względu na wszystko. 

Mieliście kiedyś takie uczucie, że co by się nie wydarzyło, to ze strony swojego partnera, dostaniecie takie wsparcie, jakie w danej chwili potrzebujecie? Naprawdę jest to możliwe. Nie należę do spokojnych osobowości i różne numery w życiu wykręcałem. Różnie również na to reagowano. Teraz jednak, wiem, że jest choć jedna osoba na świecie, która mnie wesprze i ewentualnie zachęci do rozwiązania problemu, nie płacząc nad rozlanym już mlekiem. Cały czas do przodu. Razem. Bez względu na wszystko. 

Tego Wam życzę. 


Jeśli podobają Ci się moje wpisy, zachęcam do polubienia fanpage i odznaczenia funkcji “Wyświetlaj najpierw”.

Natłok informacji jest teraz bardzo duży. Możecie jednak wybrać 30 stron, które chcecie, aby wyświetlały się Wam jako pierwsze. Sami możecie zdecydować, co widzieć w pierwszej kolejności, zamiast zostawić to algorytmowi Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Co możesz zrobić dla swojego związku w pandemii

Prawda jest taka, że nie ma co się bać sformułowania pandemia. Niestety w takiej rzeczywistości żyjemy i znacząca część naszego funkcjonowania nie wygląda tak jak wcześniej. Dotyczy to również naszych związków. Wcześniej byliśmy bardziej zajęci i mieliśmy również więcej predyspozycji do tego aby spędzać czas po swojemu.
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Kiedyś ojciec powiedział mi, że będzie wiedzieć, kiedy odnajdę kobietę swojego życia, jeśli przy pierwszym spotkaniu roześmieje mu się prosto w twarz. W tym prostym zachowaniu kryje się dużo więcej, a taka kobieta reprezentowałaby wszystkie cechy o których tutaj piszę. Od radości z życia po pewność siebie. Wpis może być skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla pierwszej grupy, będą to wskazówki, jaką być kobietą, aby Twój mężczyzna oszalał na Twoim punkcie, dla drugiej grupy będzie to wpis jak rozpoznać kobietę swoich marzeń i nie pozwolić jej już nigdy zniknąć. Ja już swoją znalazłem, więc zapewniam Was, że to całkowicie możliwe. 1. Bezproblemowych.  Każdy facet wie, że najgorsze ze wszystkiego…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

3 najlepsze książki o związkach

Wszystko co Cię spotyka, ktoś już kiedyś przeżył. Nie ma takiej sytuacji, w której ktoś już nie był. Bez względu na to, czy spierasz się ze swoim partnerem o brudne skarpetki czy żyjesz w trójkącie w którym wszystkie strony o sobie wiedzą. Najlepsze jest natomiast to, że na pewno ktoś coś o tym napisał. Poniżej książki oraz autorzy, których polecam, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi. Jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, a Twoje doświadczenie wystarczy do tego aby znać te odpowiedzi, może tak być. Wtedy nie potrzebujesz niczego czytać. Jednak jeśli coś Cię dręczy, nie wiesz dlaczego Twój partner zachowuje się tak, a nie inaczej, od wielu lat nie możesz z nikim…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej