Kto od dłuższego czasu śledzi blog lub mój profil na Instagramie wie, że jestem fanem Under Armour od kilku lat. Stosowałem różne marki i testowałem naprawdę masę odzieży w różnych warunkach. Technologie oraz jakość jaka idzie za rzeczami Under Armour sprawiła, że nie tylko wybieram je do treningu, ale również na co dzień. Mimo wszystko, jeśli ktoś kupował coś z UA, to zdaję sobie sprawę z tego, że rozmiarówka Under Armour to wcale nie jest taka prosta sprawa. Właśnie z tego względu chciałbym Wam trochę pomóc i oszczędzić zwrotów oraz niepotrzebnego zamieszania. Szczególnie, jeśli nie mamy możliwości przymierzenia rzeczy w sklepie.
Jak dobrać swój rozmiar w Under Armour?
W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na krój. Każdy dobry sklep sprzedający Under Armour informuje jakiego kroju jest dana rzecz. I tak mamy ich trzy:
Loose – bardzo duża rozmiarówka.
Fitted – normalna rozmiarówka.
Compression – normalna rozmiarówka, bardzo uciskająca.
Teraz przechodzimy do sedna. Osobiście noszę rozmiar “M” prawie zawsze. Nie oznacza to jednak, że taki rozmiar mam w UA. W przypadku rzeczy z rozmiarówki Loose, musicie wybrać o jeden rozmiar mniejszy niż normalnie (sam mam większość rzeczy Loose z rozmiarem S). Dla niektórych facetów może to być przykre, że muszą wybrać mniejszy rozmiar, ale tak już po prostu jest.
W przypadku rozmiarówki Fitted wybieracie normalny swój rozmiar (czyli u mnie M). Jeśli chodzi natomiast o Compression to również wybieracie rozmiar normalny, choć muszę przyznać, że mam koszulki z linii Compression w rozmiarze o jeden większy (czyli “L”) i również dobrze się je nosi. Wszystko zależy, czy chcecie żeby były bardzo dobrze przylegające i obcisłe, czy tylko dobrze przylegające.
Loose – o jeden rozmiar mniejszy niż normalnie.
Fitted – normalny rozmiar.
Compression – normalny rozmiar.
Oczywiście, zdarzy się, że coś może być nie trafione. Jednak w takim przypadku, zwracajcie uwagę na to, jak rzeczy leżą na modelach ze zdjęć. Jeśli mamy kolekcje bokserską i na zdjęciu widzimy, że bluza sięga chłopowi mocno za pas to znaczy, że krój jest dłuższy i musimy się zastanowić czy taki chcemy. Mi również zdarzyło się wybrać coś co nie do końca było takie jak chciałem. Jednak teraz kierując się tym co Wam napisałem i nie mam już żadnych wpadek oraz dokładnie wiem co zamawiam.
Czy rodzaj rzeczy ma znaczenie?
Otóż tak. Jeśli chodzi o rozmiar butów oraz bielizny nie ma tutaj jakiś większych odstępstw. Noszę 42 i w Under Armour taki mam rozmiar. Jeśli nie ma 42 to biorę 42,5, bo jak wiemy lepszy trochę większy niż za mały but. Skarpety również 42. Zasady Loose, Fitted oraz Compression dotyczą odzieży. Reszta powinna być traktowana normalnie.
Metki Under Armour
Na metkach rzeczy możecie również chwilę się zastanowić, dlatego, że normalne oznaczenia mają dodatkowe znaki. I tak, rozmiar S jest oznaczony SM, rozmiar M oznaczony jest MD, rozmiar L oznaczony jest LG, a rozmiar XL normalnie XL. Niewielka różnica, ale jednak inaczej. Nie dajcie się wprowadzić w błąd i kierujcie się pierwszą literą na metce.
Technologie Under Armour
Jeśli już piszę o rozmiarówce, warto dodać kilka słów o technologiach w Under Armour. Kupienie czegoś w technologii Cold Gear w środku lata może nie być dobrym rozwiązaniem.
Charged Cotton – pierwsza na świecie techniczna bawełna która schnie 5 razy szybciej niż zwyczajna bawełna.
Heat Gear – to lekka techniczna tkanina, która chłodzi i osusza ciało podczas uprawiania sportu. Transportuje pot z powierzchni ciała na zewnątrz tkaniny i przyspiesza jego odparowywanie. W rezultacie optymalizuje temperaturę ciała i utrzymuje je w świetnej kondycji podczas ćwiczeń, treningu czy sportowej rywalizacji.
Compression – dzięki idealnemu dopasowaniu do ciała, krój compression uwalnia energię mięśni i pozwala dłużej utrzymywać ich maksymalną silę i wydajność. Poprawia stabilizację mięśni, co prowadzi do szybszej ich regeneracji. Produkty compression wykonane są z tkaniny pochłaniającej wilgoć, która reguluje temperaturę ciała w zależności od panujących warunków zewnętrznych. Niezależnie od intensywności wysiłku czujesz się komfortowo, a ciało pozostaje suche.
Threadborne – technologia Threadborne oparta na opatentowanej metodzie łączenia przedy i mikro włókien. Dzięki innowacyjnym właściwościom materiałów zapewniona zostaje maksymalna wydajność i komfort. Tkaniny są jeszcze bardziej miekkie i trwalsze. Ultralekka i bezszwowa struktura materiałów. Stopień schnięcia i oddychalności spotegowany do maksimum. Elastycznośc i dopasowanie bez wspomagania spandexu (elastanu).
Cold Gear – to dwustronna tkanina pochłaniająca wilgoć i regulująca temperaturę ciała. Potrafi sprostać dotąd niemożliwemu: utrzymuje ciepłotę ciała przy maksymalnej redukcji wagi tkaniny. ColdGear® Compression wprowadza nasz System Transportu Wilgoci do ściśle przylegającej odzieży technicznej – „drugiej skóry”. Został zaprojektowany tak aby idealnie dopasowywać się do ciała,regulować jego temperaturę oraz ograniczać zmęczenie mięśni.
Cold Gear Reactor – inteligentna izolacja która adaptuje się do każdych warunków pogodowych. Specjalna ocieplina i jej niestandardowe rozmieszczenie tworzy nam uniwersalną strukturę która “wie” kiedy odpowiednio ogrzewać ciało, a kiedy dać mu swobodnie oddychać.
Storm – to rewolucyjna technologia dzięki której możesz trenować w każdych warunkach bez względu na pogodę. Storm wykorzystuje system Durable Water Resistance dzięki czemu produkty oparte na tej innowacji są wodoodporne. Materiał blokuje zarówno deszcz jak i śnieg nie tracąc jednocześnie na swojej oddychalności.
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że powyższe technologie mogą się łączyć! Od Was zależy czego potrzebujecie. Sam używam praktycznie każdego rodzaju odzieży, od bielizny przez koszulki po kurtkę zimową Under Armour (która na marginesie jest genialna, ma niesamowity zakres temperatur w jakich można ją nosić). Opisane technologie naprawdę działają, a ja wszystkie rzeczy mam po kilka lat. Przy bardzo dużej aktywności fizycznej, problem jaki się pojawia to przepocone rzeczy. Jeśli chcecie się uchronić przed wyrzucaniem kolejnej koszulki po miesiącu czy dwóch, polecam przyjrzeć się marce Under Armour.
Promocje, które obowiązują praktycznie cały rok w treningowym.pl dają szansę na świetny sprzęt w dobrej cenie. Nie chcę tutaj robić żadnej reklamy. Sprawdźcie ceny gdzie indziej i wybierzcie ten sklep, który Wam najbardziej odpowiada. Jeśli sam coś polecam, to mam do tego mocne podstawy i powody. Mam nadzieję, ze choć trochę Wam pomogłem i rozjaśniłem temat.