Reebok Lifter PR vs Adidas Powerlift 4

Już na wstępie napiszę, że nie jest to typowy test, jaki mam w zwyczaju przeprowadzać. Normalnie wygląda to tak, że sprawdzany produkt używam przez kilka miesięcy i po tym czasie piszę recenzję. Nie są to typowe testy “darów losu” ponieważ żaden producent czy firma nie podejmuję współpracy z kilkumiesięcznym terminem wykonania.

Od pewnego jednak czasu mam komfort, dzięki któremu sam wybieram i kupuję produkty, które chce albo dla siebie albo do testów. Tak samo było w przypadku tych butów. Zobaczyłem na stronie dwa modele butów do podnoszenia ciężarów w bardzo podobnej cenie i sam byłem ciekaw czym się różnią. Zamówiłem, wykonałem kilka treningów, poniżej moje odczucia.

Co mają ze sobą wspólnego?

Tak na prawdę, jedyne co je łączy to cena oraz zastosowanie. Nie są to buty do ciężkich sesji ciężarowych, ale raczej ich wersja light. Z zasady jest to produkt skierowany do osób, które nie tylko chcą w nich podnosić ciężary, ale również wykonać WOD i używać podczas całego treningu.

Krótko i na temat: obie pary nadają się do wykonywania całych treningów CrossFit. Nie tylko robiłem w nich sesje ciężarowe, ale również WOD z wskokami na skrzynię i innymi bardzo dynamicznymi ruchami.

Podeszwy są bardzo podobne, płaskie, czyli takie jakie powinny być. Całość obu modeli daje komfort przy każdym ruchu oraz mocno trzyma się stopy. Nic nie obciera, nic nie denerwuję. Zapominasz o butach, a to właśnie przecież chodzi.

Reebok Lifter PR

Zacznijmy od Reeboków. Mam z nimi styczność od samego początku i zawsze sobie chwaliłem te buty. Przyznam, że do dziś mam model z 2013 roku i serio, robię w nich treningi.

Wydaje mi się, że inny niż zazwyczaj materiał, może grać na ich niekorzyść. Skóra licowa z którego są zrobione noski, moim zdaniem, nie są dobrym rozwiązaniem. Na pewno buty bardzo łatwo łapią brud. Po kilku treningach widać też bardzo mocne załamania na skórze. Może jednak się czepiam.

Nie patrząc na ten jeden mankament, nie mam już do nich żadnych zastrzeżeń. Stabilne, dobrze dopasowane do stopy, nadające się zarówno do ciężarów jak i do skoków na skrzynie. Są wygodne i dobrze się w nich trenuje.

Adidas Powerlift 4

Czwarta odsłona Powerlift Adidasa to zupełnie inny kierunek. Jak do tej pory był to bardzo dobrze wykonany i mocny but, teraz firma postanowiła zamienić je w pantofle. Takie jest pierwsze odczucie.

Samo wrażenie tych butów jest dość zaskakujące. Są wykonane z materiału, a nie ze skóry jak do tej pory. Przy cenie 300 zł myślę, że jest to w zupełności akceptowalne. Ciężko również nie oprzeć się wrażeniu, iż prostota wykonania tych butów będzie świadczyła o ich trwałości. Nie ma dużo przeszyć. Powstały z jednego kawałka materiału.

Podbicie plus płaska podeszwa, większej gęstości guma powoduje, że stabilność tego modelu jest niepodważalna. Jeśli chodzi natomiast o WOD to zdają egzamin tak samo dobrze jak Reebok Lifter PR. Nie wiem dlaczego, ale bardziej je polubiłem, choć na początku było trochę inaczej. Szczególnie, że wykonanie jest całkowicie inne niż to, do którego byliśmy do tej pory przyzwyczajeni.

Podsumowanie, które wybrać?

Niestety, nie przyniosę Wam jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno Reebok jak i Adidas wykonał dobre buty, które nadają się do sesji ciężarowych, jak i WOD, może tylko bez biegania oraz liny (chyba że legless 😉

To jest jedyny argument, który przeważa na korzyść Adidasów. Wydają się bardziej trwałe. Z innej natomiast strony, żadnym Reebokom z serii Lifter nigdy nic nie było. Każdy model mam do dziś i są to bardzo dobrze zrobione buty. W niektórych nawet trenowałem dzień w dzień, nie używając Nano.

Jak już wspomniałem o Nano, to najnowszy model 8 jest naprawdę genialny i jeśli nie planujesz treningów tylko ciężarowych to w zupełności Ci wystarczą. Jeśli natomiast planujesz iść na zajęcia z podnoszenia ciężarów to wybierz ten model, który po prostu bardziej Ci się podoba. Adidasy są w 4 kolorach, Reeboki w 2.

Jaki kolejny test? Nike Romaleos? 😉

You May Also Like
co to jest opaska WHOOP czym jes
Czytaj więcej

Co to jest opaska WHOOP?

Spis treści Czym jest opaska WHOOP?STRAIN, RECOVERY, SLEEP – WHOOPCzym jest HRV?Dziennik zmiennych WHOOPRaporty tygodniowe i miesięczne WHOOPDla kogo jest opaska WHOOP?Model subskrypcyjny WHOOP Cztery powody modelu subskrypcyjnego WHOOPDlaczego kupiłem WHOOP?WHOOP 4.0Kod rabatowy WHOOP Z opaską WHOOP spotkałem się kilka miesięcy temu u moich ulubionych sportowców. Od razu zainteresowało mnie czym jest ta tajemnicza opaska bez wyświetlacza i dlaczego zawodowi sportowcy którzy mają zaawansowane zegarki sportowe, a często do tego paski do pomiaru tętna na klatkę piersiową, chcą jeszcze dodatkowo nosić jeszcze jeden monitor. Oczywiście, w tym miejscu możecie napisać, bo im za to zapłacili i pewnie coś w tym na pewno jest. Mi natomiast nikt nie zapłacił, a sam od…
Czytaj więcej
rozmiarowkaunderarmour
Czytaj więcej

Rozmiarówka Under Armour – jak dobrać swój rozmiar oraz jaką technologię?

Kto od dłuższego czasu śledzi blog lub mój profil na Instagramie wie, że jestem fanem Under Armour od kilku lat. Stosowałem różne marki i testowałem naprawdę masę odzieży w różnych warunkach. Technologie oraz jakość jaka idzie za rzeczami Under Armour sprawiła, że nie tylko wybieram je do treningu, ale również na co dzień. Mimo wszystko, jeśli ktoś kupował coś z UA, to zdaję sobie sprawę z tego, że rozmiarówka Under Armour to wcale nie jest taka prosta sprawa. Właśnie z tego względu chciałbym Wam trochę pomóc i oszczędzić zwrotów oraz niepotrzebnego zamieszania. Szczególnie, jeśli nie mamy możliwości przymierzenia rzeczy w sklepie. Jak dobrać swój rozmiar w Under Armour? W pierwszej…
Czytaj więcej
Najlepsze buty do CrossFit
Czytaj więcej

Najlepsze buty do CrossFit – recenzja i test

Znacie mnie. Nie robię recenzji czy testów zaraz po wyciągnięciu czegokolwiek z pudełka. Czasem pewnie producentom na tym zależy, żeby napisać coś gdy produkt wchodzi na rynek. Jednak ciężko jest wtedy być wiarygodnym. Nano 8.0 kupiłem sam na Treningowym, Reebok mi ich nie podarował, więc był to świadomy i przemyślany wybór. Po kilku miesiącach treningów, mogę Wam o nich coś napisać. Zdjęcia butów znajdziecie wszędzie, dlatego tym razem postanowiłem pokazać je Wam w akcji. Zacznijmy od tego, że buty wyglądają bardzo dobrze. Czy przypominają Metcony, pozostawiam już Wam, ale rzeczywiście można odnieść takie wrażenie, szczególnie przez wykończenie pięty. Wybrałem model cały czarny, bo osobiście nie podobają mi się modele z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

W poszukiwaniu słuchawek idealnych

Przez lata prowadzenia bloga, nie pojawił się tutaj ani jeden wpis o słuchawkach. Natomiast są one nierozłączną częścią mojej codzienności. Zużyłem dziesiątki par, ale nigdy nie znalazłem takich, które odpowiadały mi w 100 procentach. Do teraz.
Czytaj więcej
rękawiczki crossfit
Czytaj więcej

Rękawiczki w CrossFit – do czego ich potrzebujesz?

Z rękawiczkami w CrossFit spotkałem się bardzo wcześnie. Jeszcze zabawniejsze jest to, że były to właśnie rękawiczki Mechanix, które od dawna używa się w CrossFit. To był rok 2012 i na siłownię, w której wtedy pracowałem, przyjechał Jaroslav Kratina, właściciel boxu w Brnie. Poziom naszej wiedzy na temat CrossFit raczkował, a my sami opieraliśmy trening na samych WOD, które bardzo często trwały po kilkadziesiąt minut. Jaroslav otworzył nam oczy na wiele rzeczy. Wracając do rękawiczek. Zobaczyłem wtedy po raz pierwszy Mechanixy i pełne rękawice używane do treningu. Od tego czasu CrossFit rozwinął się niesamowicie, nie tylko dając nam możliwość przebierania w sprzęcie i akcesoriach, ale nawet wybierając je ze sklepów,…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dbaj o swoje nadgarstki zanim będzie za późno

Jedną z najczęstszych kontuzji w CrossFit, zaraz po obręczy barkowej i plecach, są nadgarstki. Oprócz samego bólu, który może towarzyszyć podczas ćwiczeń, przy nieodpowiednim dbaniu o nasze nadgarstki, możemy nabawić się zespołu cieśni nadgarstka. Gdy już to nastąpi, nie pozostanie nic innego jak operacja, która nie należy do najprzyjemniejszych. Zespół cieśni nadgarstka Jest parę ćwiczeń w domu, które możecie wykonać, aby dowiedzieć się czy jest szansa, że cierpicie na to schorzenie. Jednak nie podam ich tu, ponieważ zawsze lepszym rozwiązaniem będzie udać się do fizjoterapeuty. Od Was zależy, czy chcecie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na rzecz późniejszej operacji nadgarstka, gdyby Wasza domowa diagnoza okazała się nietrafna. Na zespół cieśni cierpi od 3%…
Czytaj więcej