Jakie wartości tobą kierują?

Po szkoleniu Fitleader (kolejne 1-15.01.17 – link), które prowadził Radek Funiok, u nas w boxie, nie tylko zdobyłem dużo wiedzy na temat zarządzania pracownikami oraz usystematyzowałem tą ze studiów, ale dowiedziałem się czegoś o wiele ważniejszego.

Każdy z nas ma inną motywację. Każdym kieruje co innego. Dopóki nie będziemy sobie zdawać z tego sprawy, do tego czasu nie będziemy rozumieli zachowania innych. Dla każdego inne rzeczy są ważniejsze. Nie dla wszystkich liczą się tylko i wyłącznie rzeczy materialne i pieniądze, a niektórych można zmotywować w całkowicie inny sposób.

O nie ocenianiu innych pisałem już tutaj wielokrotnie. Czasem trudno się tego wyzbyć, jednak musimy to zrobić, jeśli chcemy żyć z innymi w zgodzie i rozumieć niektóre zachowania. Właśnie to, czerpiąc ze szkolenia Radka, jest najważniejsze w dobrym zarządzaniu innymi. Jednak zanim do tego dojdziemy warto odpowiedzieć sobie na pytania co kieruje nami? Co jest najważniejsze dla nas? Czy dążymy do tego co dla nas ważne czy może idziemy na kompromis i odłożyliśmy to na bok?

Poniżej ćwiczenie, które uświadomiło mi co jest dla mnie ważne i czym powinienem się kierować w swoim zachowaniu. Pomoże ci ono zrozumieć nie tylko siebie, ale również innych.

Spośród wszystkich wypisanych wartości, wybierz te, które są dla ciebie ważne. Jeśli jakiś nie ma, dopisz je. Nie musisz się ograniczać. Może ich być kilka, może być kilkadziesiąt.


Przygoda Różnorodność Szczęście Pieniądze Uczucie Obowiązek Harmonia Moralność Autentyczność Edukacja Zdrowie Natura Autonomia Skuteczność Dom Otwartość Równowaga Wydajność Szczerość Optymizm Piękno Empatia Honor Porządek Opiekuńczość Człowieczeństwo Partnerstwo Wyzwanie Oświecenie Pokora Pasja Zamiana Entuzjazm Humor Cierpliwość Współpraca Środowisko Naturalne Wyobraźnia Komunikacja Równość Niezależność Pokój Społeczność Etyka Indywidualizm Współczucie Doskonałość Wpływy Wytrwałość Kompetencja Ekscytacja Inicjatywa Przyjemność Konkurencja Eksperctwo Innowacyjność Pozytywność Związek Sprawiedliwość Uczciwość Władza Zgoda Wiara Zaangażowanie Prywatność Przekonania Sława Radość Produktywność Kooperacja Rodzina Profesjonalizm Odwaga Wierność Życzliwość Dobrobyt Kurtuazja Elastyczność Wiedza Cel Kreatywność Wybaczenie Przywództwo Jakość Ciekawość Wolność Nauka Docenienie Decyzyjność Przyjaźń Życie Związki Poświęcenie Zabaw Miłość Wiarygodność Demokracja Szczodrość Lojalność Religia Ewolucja Dobroć Sens Wytrwałość Godność Wdzięczność Łaska Szacunek Pracowitość Wielkość Zasługa Odpowiedzialność Dyscyplina Rozwój Skromność


Teraz z tych wartości które wybrałeś, wybierz około 12 najważniejszych

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.


Ostatni etap to wybór od 3 do 5 najważniejszych dla ciebie wartości z tych 12 u góry. Osobiście wybrałem 4.

1.

2.

3.

4.


Jeśli wykonaliście ćwiczenie, wiecie już co jest dla was ważne. Możecie wykonać je sami albo z kimś bliskim, żeby dowiedzieć się czy dążycie do tego samego. Jeśli tak nie jest, możecie mieć różne potrzeby, a przez to nie do końca się rozumieć. Jeśli dowiecie się co kieruje wami, a później waszymi bliskimi oraz pracownikami, zobaczycie dlaczego ktoś zachowuje się w określony sposób. Jeśli będziecie to akceptować i rozumieć wszyscy osiągniecie to co chcecie.

Każdy kto przeczytał powyższy wpis, dowiedział się również, jaka jest geneza moich tatuaży, które właśnie powstają.

Ja już wiem co jest dla mnie ważne i co mną kieruje, a Ty?

img_20161128_1132283486

Zdjęcie z mojego profilu: http://instagram.com/grzegorzpiekarczyk

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Korzystasz z cateringu dietetycznego?

JA TAK!

Sprawdź dlaczego korzystam z Pomelo już 5 LAT!

PRZEJDŹ DO WPISU