Skąd brać motywację

sprayyourtruth sprayyourtruth

W zasadzie wszystko co robię, to małe kroki do moich większych lub mniejszych celów, jednak czasem jest tak, że motywacja ucieka. Dzieję się tak, wtedy, kiedy otoczenie nas nie docenia, kiedy coś nam nie wyjdzie, kiedy robimy coś długo, a efekty nie przychodzą. Jeśli tylko wierzymy w to co robimy i wychodzi to z naszego serca, a nie rozumu, to jedyne co trzeba w takiej sytuacji zrobić to się nie poddawać.

Poniżej moje osobiste motywacje oraz parę słów od siebie.

 

Na końcu wpisu znajdziecie konkurs #SprayYourTruth, w którym STR8 rozdaje nagrody, pośród tych, którzy podzielą się swoją motywacją i życiową prawdą. Od dawna tworzę grafiki motywacyjne, a teraz Wy możecie sami to zrobić i wygrać naprawdę dobre nagrody.

CEL

 

1. Stwórz.

Blogowanie, prowadzenie kanału na YouTube, grafiki motywacyjne, projektowanie stron internetowych. To wszystko zawiera proces tworzenia i coś co po nim pozostaje. Myślę i działam projektowo. Nie nadaję się do wykonywania codziennie identycznej pracy. Muszę mieć nowe bodźce i tworzyć nowe rzeczy. To właśnie mnie napędza. Jedni powiedzą, że nie potrafię zająć się jedną rzeczą, cały czas przeskakując z kwiatka na kwiatek. Jednak dla mnie to proces. Proces w którym sam staję się lepszy i to co robię jest doskonalsze. Niektórzy z Was może pamiętają jak wyglądał blog 3 lata temu. To wszystko wymaga czasu i procesu tworzenia. To sprawia mi radość. Stwórz coś i poczuj jak to jest, kiedy możesz powiedzieć, że to ja zrobiłem, to jest moje, sam, bez niczyjej pomocy to stworzyłem.

Badz najlepsza wersja samego siebie.

2. Obserwuj najlepszych.

Nigdy nie słucham kogoś, kto nie osiągnął tego co ja chcę osiągnąć. Jeśli ktoś ma teorie na temat tego co powinno się zrobić, albo jak co powinno wyglądać, ale sam zajmuję się zupełnie innymi rzeczami, to szybko ucinam rozmowę. Jeśli natomiast chcę zdobyć informację na temat tego jak coś zrobić, szukam najlepszych w tej dziedzinie. Zakładam vlog, oglądam Caseyego Neistata, potrzebuję lepiej obchodzić się z aparatem, podpatruję Davina Grahama, chce coś ugotować, włączam Jamiego Oliviera, chcę lepiej blogować, czytam książki Jason Hunt.  Dzisiaj wszystko masz wyłożone na tacy. Po informacje wystarczy sięgnąć, a w czasach YouTube, wystarczy jedno kliknięcie „Play”. Szukaj tych, których życiem chciałbyś żyć, inspiruj się tymi, którzy są mistrzami w swojej sztuce.

Wytrwałość w dążeniu do swoich celów to

 

3. Wyłącz się. 

Pisze ten wpis po spędzonych prawie 3 dniach w towarzystwie kilkunastu facetów podczas weekendu kawalerskiego (film niedługo na kanale). Spaliśmy w dwóch dwustumetrowych domach, jeden dzień spędziliśmy jeżdżąc po lesie quadami. Nie robiłbym tego, gdybym sam dla siebie musiał to zaplanować. Jednak doceniłem to, że czasem musimy uciec i się wyłączyć. Potrzeba nam zmiany środowiska, otoczenia, aby inaczej patrzyć na to co robimy i jak to robimy. Pozawala to również pomyśleć chwilę nad tym, co zrobić, żeby częściej wyjeżdżać, częściej spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Możesz mówić, że nie masz czasu albo że Cię nie stać. Jednak coś takiego może spowodować, że będziesz i jednego i drugiego mieć więcej, bo Twoja motywacja wzrośnie.

opinia

4. Nie słuchaj innych. 

Naprawdę wolny stajesz się wtedy kiedy przestajesz przejmować się opinią innych. To jest zasada, która jest dla mnie bardzo ważna i która towarzyszy mi całe życie. Choć miałem w nim okres, kiedy słuchałem i robiłem to co inni uważali za słuszne, to jedyne co z tego wyniosłem to właśnie to, żeby tego nie robić. Gdybym dalej tak robił, nie wiem gdzie bym teraz był. Na pewno nie tu gdzie jestem i na pewno nie miałbym tyle energii. Jeśli ktoś mówi Ci, że to co robisz nie ma sensu, że tracisz tylko czas i energię, to, wracając do początku wpisu, jeśli wychodzi to z Twojego serca, rób to dalej. Na niektóre efekty trzeba poczekać. Niedowierzających w Twoje działania możesz bardzo szybko zamienić w swoją motywację. Wyobraź sobie co powiedzą i będą czuli, jeśli się okaże, że miałeś rację i jesteś daleko przed nimi.

The ocean stirsthe heart, inspiresthe (2)

5. Nie wstydź się tego co Cię motywuję. 

Bez względu na źródło Twojej motywacji, nie wstydź się go. Czy to będzie bardzo popularny cytat, czy podniosły film na YouTube to ma być motywacja dla Ciebie. Sam oglądam filmy dokumentalne o milionerach i choć pieniądze nigdy nie były dla mnie wyznacznikiem moich działań, to one również są dla nas motywacją. Nikt nie będzie pracował i całe życie robił wszystko za darmo. Każdy potrzebuję zarabiać więcej, wszyscy chcemy być niezależni od problemów, jakie brak pieniędzy przynosi. Dlatego bez względu na to co uważasz za swoją motywację, sięgaj do niej tak często jak potrzebujesz, bo to Ty idziesz swoją drogą i nikt inny jej za Ciebie nie przejdzie.

konkurs_str8_sprayyourtruth

KONKURS #SprayYourTruth

 

Na koniec, tak jak pisałem wyżej, konkurs od STR8. Zasady są proste, a do wygrania konsola, telefon, kamera GoPro, vouchery oraz wiele innych i nagroda główna czyli 5 000 zł na wyjazd gdziekolwiek zechcecie (żeby się wyłączyć).

Jedyne co trzeba zrobić to stworzyć swoją grafikę motywacyjną na stronie: http://www.sprayyourtruth.com/poland, która jednocześnie będzie Waszym zgłoszeniem do konkursu.

Więcej informacji oraz wszystkie newsy na temat konkursu znajdziecie na fb marki STR Polska.

Twórzcie, motywujcie i wygrywajcie !

grzegorz-piekarczyk logo

konkurs_str8_sprayyourtruth

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Korzystasz z cateringu dietetycznego?

JA TAK!

Sprawdź dlaczego korzystam z Pomelo już 5 LAT!

PRZEJDŹ DO WPISU