SEALFIT – w osiem tygodni do sprawności Komando Fok

SEALFIT - Mark Divine SEALFIT - Mark Divine

SEALFIT – niekonwencjonalny trening siły i charakteru.

Wiele z was uczęszcza do boxów, gdzie może korzystać z programów treningów. Jeśli nie tych ułożonych przez trenerów, to tych, dostępnych online. Jednak bez względu na to, czy na takim programie jesteś, czy nie masz boxa w swoim mieście i chodzisz do zwykłej siłowni lub może całkowicie nie masz dostępu do sprzętu, mam dla ciebie książkę wartą przyswojenia.

Specjalnie napisałem przyswojenia, ponieważ nie chodzi tylko o to, żeby ją przeczytać. Mark Divine w swojej książce przedstawia swój sposób na życie i radzenie sobie z problemami. Na samym początku daj wyzwanie, którego wyniki można porównać na międzynarodowej stronie internetowej.

Mark nie pracuje z osobami, które nie są zaangażowane, dlatego, zanim będziecie mogli przejść do kolejnych rozdziałów, rzuci wam wyzwanie:

  1. zrób tyle pompek ile dasz radę w ciągu dwóch minut
  2. odpocznij 10 minut
  3. wykonaj tyle brzuszków ile dasz radę w ciągu dwóch minut
  4. odpocznij 10 minut
  5. zrób tyle podciągnięć na drążku ile dasz radę, znaim opadniesz z sił
  6. odpocznij przez 10 minut
  7. przepłyń pół kilometra, jeśli nie możesz przepłyń 2 km na ergometrze
  8. odpocznij 10 minut
  9. przebiegnij 2,5 km
  10. zapisz ile zrobiłeś powtórzeń i jaki czas osiągnąłeś.

Wyniki będziecie mogli porównać z czytelnikami z całego świata i dopiero wtedy możecie przejść dalej.

SEALFIT - Mark Divine

Trening to nie tylko ćwiczenia

Pierwszy rozdział, przede wszystkim przedstawia co to jest program Sealfit i jakie są jego podstawowe założenia. Drugi rozdział, „Umysł wojownika”, skupia się na waszej motywacji i tego jak bardzo chcecie osiągnąć swój cel. Trzeci rozdział „Nie opuszczaj pola walki”, przygotuje was na przeciwności, które was czekają.

Czwarty rozdział ” Trening to nie tylko ćwiczenia”, pokaże wam wszystkie jego wymiary. Nie powinniśmy się skupiać tylko na ćwiczeniach, ale na wszystkim co za tym idzie. Pasja, przyjemność, docenienie trudności, postępy i rozwój.

Piąty rozdział „Pięć gór” to już wszystko co wiąże się z tym co musimy osiągnąć aby stać się lepszymi. Mark zwraca uwagę na takie elementy jak wytrzymałość, siła, wytrzymałość tempowa, elastyczność, moc, prędkość, precyzja, zwinność, koordynacja i równowaga. Jak zauważyliście, to 10 cech, wyróżnionych również w CrossFit.

Ostatni rozdział, przed programem treningowym to odżywianie w metodzie SEALFIT. Każde wskazówki związane z odżywianiem, są warte poznania. Zdecydowanie jest to najtrudniejszy element treningu, z którym większość ma problem. Nie jest to obszerny rozdział, ale daje ramy, których warto się trzymać. Kilka zasad, które pozwolą wam dokonywać dobrych wyborów.

 

SEALFIT - Mark Divine

W osiem tygodni do sprawności Komando Fok. 

Przechodzimy do rozdziału siódmego, czyli części głównej książki. Rozdział „Trening ON RAMP” to prawie 80 stron programu treningowego przeznaczonego dla początkujących, ale również i zaawansowanych, którzy chcą szlifować swoją technikę. Podstawy to wszystko. Program trwa 4 tygodnie i jest naprawdę szczegółowo rozpisany, łącznie ze zdjęciami.

SEALFIT - Mark Divine

Zaawansowany trening komandosów.

Ósmy rozdział to kolejne 4 tygodnie, ale już dla zaawansowanych lub tych którzy ukończyli poprzednie 4 tygodnie programu. W tych kolejnych tygodniach, dochodzi więcej ciężaru i treningu siłowego. Każdy trening dzieli się na kilka elementów takich jak trening progowy, trening siłowy, wytrzymałość tempowa, wydolność organizmu i ćwiczenia sprawnościowe.

Gratulację! Właśnie ukończyłeś ZAAWANSOWANY TRENING KOMANDOSÓW

Dwa ostatnie rozdziały dotyczą tego co przeszedł Mark Divine, żeby być tam gdzie jest. Pokazuję historię z życia, wzloty i upadki, które spowodowały że stał się przywódcą. Takim, jakiego teraz większość potrzebuje. Przeczytacie też dużo na temat wartości, które są w życiu ważne i którymi powinniśmy się kierować.

SEALFIT - Mark Divine

Czym program Marka różni się od programów CrossFit?

Gdy przeglądam program treningowy Marka, właśnie takie pytanie nasuwa się pierwsze na myśl. Jednak jeśli głębiej się zastanowimy to CrossFit wywodzi się właśnie z takich programów, a nie na odwrót. Więc co dostajemy, kupując tę książkę? Rdzenny program CrossFitowy, bardzo dokładnie nie tylko rozpisany, ale przedstawiony na zdjęciach.

Jeśli nigdy nie byliście, na żadnym programie treningowym i trenujecie na wyczucie ta książka zmieni wasze postrzeganie na trening. Jeśli natomiast stosujecie programy treningowe, warto przyjrzeć się SEALFIT, ze względu na doświadczenie i podejście do treningu Marka.

Podsumowanie

Wiele osób szuka skrótów, wskazówek od najlepszych, rozwiązań treningowych, które doprowadzą ich do celu. Jednak bez względu na to czy trenujesz CrossFit, czy chodzisz na siłownię i wykonujesz typowy trening kulturystyczny, lub może trenujesz w domu, w twoim zasięgu jest świetny program treningowy.

To nie gwiazda fitness, która wypłynęła w przeciągu kilku miesięcy dzięki zdjęciom na instagramie. To Mark Divine. porucznik Navy SEAL, który musi przygotowywać swoich ludzi na wszystko. Nie czerpie z CrossFit, to CrossFit może czerpać z niego. Nie musisz oceniać książki po okładce i krzykliwych podpisach. Po prostu zaufaj temu facetowi.

Na http://www.labotiga.pl/sealfit z kodem rabatowym „SEALFIT25” książkę dostaniecie 25% taniej.

SEALFIT Mark Divine

 

Zapraszam również do zapisywania się do newslettera (link), w którym nie częściej niż raz na tydzień, wysyłam najnowsze wpisy, podcast, akcje oraz wszystko co jest warte podzielenia się. Raz na dwa tygodnie wybieram również osobę, której wysyłam książkę, którą właśnie czytam.

 

Słyszeliście, że prowadzę podcast na Soundcloud? Co tydzień będę starał się zapraszać nowe osoby, nie tylko ze świata sportu.Pierwszy odcinek był z Gabrysią Miagała, pierwszą Polską w CrossFit Games. Jeśli chcesz wesprzeć podcast, dorzuć symboliczną 5-tkę, na sprzęt, na który zbieram tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Wyjątkowy Newsletter

Wysyłam go kilka razy do roku.

Nie częściej niż raz w miesiącu.