Reebok RealFlex Transition 3.0 – test

reebok realflex transition 3.0 test reebok realflex transition 3.0 test

Zabierając się za test tych butów byłem do nich dość sceptycznie nastawiony. Kilka osób mówiło mi o braku stabilności poprzednich modeli, szczególnie osoby trenujące Crossfit. Muszę przyznać, że wcale nie odczuwałem takiego dyskomfortu jak opisywali to inni w najnowszym modelu tych butów. Może rzeczywiście w poprzednich modelach występował ten problem, jednak w najnowszej serii, buty wydają się być mocno stabilniejsze niż poprzednicy. Na uwagę zasługuję fakt, że są to buty znajdujące się w dziale butów minimalistycznych, czyli takich, które w jak najlepszy sposób wspierają naturalny ruch stopy. Nie możemy ich oceniać w przydatności np. w podnoszeniu ciężarów. Do tego są specjalne buty i powinniśmy o tym pamiętać.

Reebok Realflex Transition 3.0 - test
Reebok Realflex Transition 3.0 – test

Podeszwa buta wykonana z pianki naprawdę świetnie spełnia swoją funkcję. Jej budowa pozwala na swobodny ruch stopy z jednoczesnym jej wsparciem. But sprawdza się w każdych warunkach treningowych. Bez względu na WOD jaki wykonuję buty na stopach w żadnym wypadku o sobie nie przypominają. Zarówno na siłowni jak i w terenie znakomicie układają się na każdym podłożu oraz dają stopie stabilne wsparcie jakiego potrzebuję. Są naprawdę wygodne.

Reebok Realflex Transition 3.0 - test
Reebok Realflex Transition 3.0 – test

Bezszwowa konstrukcja powoduję, że but jest naprawdę lekki. Ćwiczę w nich już jakiś czas i nie odnotowałem żadnych uszkodzeń, wytarć czy innych tego typu wad. But jest zbudowany solidnie i bez względu na to czy ćwiczę na zewnątrz na asfalcie, w terenie czy na siłowni nie muszę przejmować się, że go uszkodzę. W innych butach często wycierały się niektóre miejsca bardziej narażone na uszkodzenia, w tym przypadku nie ma o tym mowy.

Reebok Realflex Transition 3.0 - test
Reebok Realflex Transition 3.0 – test

 

Już po pierwszym założeniu buty idealnie dopasowały się do mojej stopy. Brak jakichkolwiek obtarć, odcisków, nawet po długich treningach. Często zdarzało mi się, że po zakupie butów innych marek, musiały się one dostosować do mojej stopy zanim całkowicie wygodnie mogłem z nich korzystać. Tutaj nie było takiego problemu. Od pierwszego treningu ćwiczyło mi się w nich bardzo wygodnie.

Reebok Realflex Transition 3.0 - test
Reebok Realflex Transition 3.0 – test

 

Dodatkowym atutem jest w nich bardzo cienki język, dzięki czemu cały but jest idealnie dopasowany do stopy. Nie ucieka na bok, ani nie zwija się. Sznurowanie dobrze opasa stopę i ani razu nie musiałem go poprawiać. Czy to luzować czy zaciskać. Zakładam but, wiąże i na trening.

Posiadam dwie pary tych butów. Jednych używam podczas treningów, a drugich na co dzień. Czy to na normalne wyjścia czy np. dłuższe spacery z psem w terenie. Zarówno w jednych jak i drugich warunkach jestem z nich bardzo zadowolony.

Na pewno wiele z was myśli, że skoro dostałem buty do testów, to nie mogę się o nich źle wypowiadać. Jednak zwróćcie uwagę, jaki inny model buta nadaję się do treningów lepiej niż  ten ? Moim zdaniem, jeśli szukacie buta treningowego, te spełniają swoją rolę idealnie. Nie możemy oczekiwać od jednego modelu zastosowania do wszystkiego, jednak jeśli miałbym taki model wybrać to był by to Reebok RealFlex Transition 3.0. Sprawdzając inne testy można zauważyć, że w większości są one pozytywne i dobrze oceniają ten model. Reebok wykonał swoją pracę i zrobił dużo lepszy model niż poprzednio. Jednak każdy z nas jest inny i tylko Ty możesz zdecydować czy akurat ten model spełnia Twoje oczekiwanie czy nie.

Dla osób szukających butów do biegania, niedługo test Reebok Sublite Duo, które muszę przyznać są o wiele wygodniejsze niż RealFlexy, ale na pewno nadają się gorzej do treningu na siłowni. Mają niesamowicie miękką piankę, co wyklucza je z zastosowania w treningu z obciążeniem. Ubieram je tak często jak tylko mogę, ale to RealFlexy wybieram na trening CrossFit.

Trener Personalny CrossFit

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Korzystasz z cateringu dietetycznego?

JA TAK!

Sprawdź dlaczego korzystam z Pomelo już 5 LAT!

PRZEJDŹ DO WPISU