Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej.

Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje.

Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać?

Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie w dobrym czy złym kierunku.

Pierwsza i najważniejsza sprawa to uczucie, które Cię nachodzi, kiedy pomyślisz o swojej partnerce lub partnerze. Jest ciepłe, przyjemne i pełne miłości? Czy może odrzucające, zimne i bez emocji?

Kiedy pomyślisz o swojej drugiej połowie, masz ochotę od razu się do niej przytulić, czy raczej odejść krok do tyłu?

Tak, to takie proste. Chcesz spędzić resztę życia z kimś, a nawet nie myślisz w ciepły sposób o tej drugiej osobie? To nie jest normalne i powinno być pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak.

Jak blisko jesteś w stanie do siebie podejść?

Psycholodzy mają bardzo ciekawy sposób na sprawdzenie tego czy jesteście daleko czy blisko od siebie. Stańcie kilka metrów od siebie i zamknijcie oczy. Delikatnie idźcie w swoim kierunku.

Jeśli na siebie wejdziecie oboje, to znaczy, że sobie ufacie, nie macie wobec siebie złych emocji i chcecie być ze sobą.

Jeśli jedna osoba się zatrzyma, a druga będzie szła dalej, to znaczy, że większy problem jest po jednej stronie.

Jeśli natomiast oboje zatrzymacie się daleko od siebie, to oboje jesteście w złej sytuacji i w Waszym związku brakuje bliskości.

To oczywiście nie może być diagnoza Waszej relacji, a tylko test, który może dać coś do zrozumienia. Jeśli test zostanie wykonany podczas terapii, dalej poprowadzi was specjalista. Jeśli natomiast wykonacie go sami, czeka Was poważna rozmowa.

Kiedy ostatni raz zbliżyliście się do siebie?

Seks jest ważny. Bez względu na popęd i to czy jest to początek związku. Odgrywa bardzo ważną rolę. Seksuolodzy uważają, że po 14 dniach bez zbliżenia partnerzy zaczynają się od siebie oddalać. Sprawa jest bardzo prosta. Jak czujecie się po zbliżeniu? Jak zachowujecie się wobec siebie? Nawet następnego dnia, każda para okazuje sobie wtedy więcej uczuć.

Nie kochaliście się miesiąc, dwa miesiące albo może trzy? Proszę, przestańcie się oszukiwać. Uwierzcie, że w udanych relacjach nawet po 15 latach związku seks odgrywa bardzo ważną rolę. Oczywiście, że trzeba nad nim pracować cały czas, bo nie można przez 20 lat związku robić w kółko to samo. Każdy by się znudził. Jednak to jest temat na inny wpis.

Zaczynacie tworzyć nowe relacje.

Sprawa jest prosta, szczególnie jeśli chodzi o mężczyzn, ale rozmawiając z Iwoną, wiem, że po jej stronie jest tak samo. W udanym związku, nikt nie jest zainteresowany tworzeniem nowych relacji. Żaden facet nie tworzy bezinteresownej relacji z kobietą. Może to smutne, ale prawdziwe. Z kobietami jest tak samo. Po prostu nie interesujemy się innymi osobami w udanym związku. Nawet najładniejsze kobiety i najprzystojniejsi faceci są dla nas przeźroczyści.

Przyjaciółka? Przyjaciel? Znajomy? Znajoma? Owszem, taka sytuacja może mieć miejsce i sam od czasu do czasu spotkam się ze znajomą czy przyjaciółką. Jednak ma to miejsce raz na jakiś czas. Nie ma w tym żadnej regularności.

Sprawa przyjaźni między kobietą, a mężczyzną, szczególnie w dorosłym życiu jest bardzo trudna. Do dziś nie odpowiem Wam na pytanie czy jest możliwa. Uważam, że prędzej czy później któraś ze stron za bardzo się zaangażuje.

Dodatkowo, w zdrowym, szczęśliwym związku naprawdę nikt nie ma ochoty na przyjaźnie. Po co miałbym regularnie spotykać się z inną kobietą? Jeśli chce porozmawiać, to rozmawiam z Iwoną.

Jeśli któreś z Was zaczyna tworzyć relacje z innymi osobami, to znak, że w związku dzieje się naprawdę źle. Z mojego doświadczenia wynika, że potrzeba około 4 miesięcy, aby taka nowa relacja już zagrażała obecnej. W takiej sytuacji, osoba która w niej jest, jeszcze bardziej oddala się od swojego partnera, ponieważ ma alternatywę.

I teraz coś bardzo ważnego. Zdrada oraz tworzenie nowej relacji nie jest nikogo winą. Szczególnie tej trzeciej osoby. Wina leży w związku i w momencie w którym nie poznaliście, że dzieje się coś złego i na to nie zareagowaliście. To w Waszym związku leży problem, a ta nowa relacja jest tylko i wyłącznie jego skutkiem.

Dodajcie sobie skrzydeł.

Jednym z powodów dla których wiem, że jestem w związku, który będzie moim ostatnim (jeśli coś się złego wydarzy, to przestanę wierzyć w miłość i wyjadę do Afryki pracować w rezerwacie), to uczucie jakie dajemy sobie nawzajem. Wspieramy się bez względu na wszystko. Nie bagatelizujemy swoich problemów. Słuchamy się. Rozmawiamy ze sobą każdego dnia. Nie zasypiamy do momentu jak nie rozwiążemy jakiegoś problemu lub niedopowiedzenia (choć podobno to moja zasada i Iwona na nią się nie pisała). Po prostu nawzajem napędzamy się, dajemy sobie siłę i wsparcie. Nie czujemy się sami.

Do jasnej cholery. Przecież o to właśnie w miłości chodzi, że nie czujesz się sam czy sama z całym światem na głowie. Masz kogoś na kogo możesz liczyć i wiesz, że nawet jeśli to wszystko się zawali to i tak macie siebie i to jest najważniejsze. Jeśli tak nie czujecie, to marnujecie swój czas.

Na koniec, nie oszukuj się.

Tam głęboko w środku wiesz, czy jesteś z miłością swojego życia. Ten wpis ma Ci tylko dodać odwagi albo do walki o swój związek, jeśli jest tego wart albo o walkę o siebie, jeśli trzeba go zakończyć. Tej odwagi Ci życzę, bo prawdziwa miłość która dodaje skrzydeł każdego dnia, nie jest nudna i cały czas ekscytująca istnieje! Od Ciebie tylko zależy, czy w to wierzysz, czy chcesz żeby Twój związek był pozbawiony miłości. Przyzwyczajenie to nie miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego nie masz udanego życia seksualnego, czyli Twój brak edukacji seksualnej

Dawno nic tutaj nie pisałem, ze względu na brak czasu. Jednak to co się dzieje u nas w kraju, nie może zostać przeze mnie pominięte. Celem tego bloga, jest to aby ludzie byli odważniejsi w dążeniu do tego czego pragną w związkach oraz relacjach. Odwaga ta musi opierać się na pełnej otwartości przede wszystkim wobec siebie, ale również wobec innych. Otwartości, której boją się mali, zakompleksieni i niedouczeni ludzie, kierującymi się zabobonami i wiedzą, nawet nie ze starożytności, ponieważ wtedy ludzie, wydaję mi się, byli bardziej wyzwoleni seksualnie niż w Polsce XXI wieku. Nie poruszę w tym wpisie wszystkich aspektów, ponieważ można je znaleźć na blogu, ale wypunktuje te ważniejsze.…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Wierzysz w swojego partnera?

Wierzysz w osobę z którą jesteś? Wierzysz, że jest w stanie osiągnąć wszystko? Wierzysz, że zrealizuje to co sobie założy? Wierzysz, że razem jesteście silniejsi? Wierzysz, że jest dobrą osobą? Wierzysz, że poradzi sobie bez względu na wszystko? Wierzysz, że jest wyjątkowy? Wierzysz, że chce dla Ciebie jak najlepiej? Wierzysz, że przy nim/niej będzie Ci najlepiej? Wierzysz, że Cię kocha? Wierzysz w to, że Twój partner/partnerka, wierzy w Ciebie? Czujesz, że wierzycie w siebie nawzajem? Jeśli tak, to może być miłość Waszego życia. Potrzebujesz tylko jednej osoby na świecie, która w Ciebie będzie wierzyć – swojego partnera/partnerkę. Jeśli natomiast nie wierzycie w siebie, to prędzej czy później zwiążecie się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dobra córka, żona, matka

Niesamowite jak opinia innych może na nas wpływać. Wiem, że łatwo się mówi, aby nie myśleć o tym co powiedzą inni, ale jeśli żyjemy całe życie w takim schemacie, to naprawdę ciężko z niego wyjść. Jeśli jest się facetem, to robienie czego się chce jest trochę prostsze, choć również niesie ze sobą pewien bagaż. Taki, który mówi, że to od nich wszystko zależy, że to oni powinni być najsilniejsi i nieść na barkach rodzinę. Jednak dziś nie o facetach, a o kobietach. To im się wmawia od dzieciństwa, że powinny być dobrymi córkami. Później powinny być dobrymi żonami. Bez względu na to co robią, nawet jeśli próbują realizować siebie, mówi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego orgazm należy się bardziej facetom?

Często jest tak, że jeśli podczas współżycia, kobieta nie będzie mieć orgazmu, to nic się nie dzieje. Jeśli natomiast facet nie dojdzie, to uważa się to za porażkę. Dlaczego tak jest i czy jest to sprawiedliwe? Czy kobiecy orgazm to jest coś tak nieosiągalnego, że po prostu lepiej odpuścić? Bez budowania niepotrzebnej dramaturgii i ciągnięcia Was dalej do czytania, napisze wprost: kobiecy orgazm wcale nie jest trudny do osiągnięcia. Mocno wierzę w to, że każda kobieta, podczas każdego współżycia może go osiągnąć. Uważam również, że jest to potrzebne każdemu, ponieważ mózg jest wtedy dotleniony jak przy żadnej innej aktywności. Napięcie i stres schodzi z nas jak przy niczym innym. Niektóre…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Czy kastrujesz swojego faceta?

Bardzo często mówi się o facetach, którzy nie zwracają uwagi na kobiecość swojej kobiety. I tak jak mężczyźni powinni dawać poczucie swojej partnerce, że jest dla niego kobieca, tak kobieta powinna czuć, że jej facet jest męski. Czy Twój facet jest dla Ciebie męski? Nie jest to wcale skomplikowana sprawa, a tak naprawdę, dla kogoś kto związkami i relacjami się nie interesuje może w łatwy sposób rozpoznać, czy konkretny związek ma szanse na przetrwanie czy będzie to droga przez mękę. Zazwyczaj wygląda to tak, że kobieta daje wyraźne sygnały swojemu facetowi, że wszystko to co robi jest nie tak. Nie jest wystarczająco dobry. Cały czas uważa, że może i wręcz…
Czytaj więcej