Krowarzywa – zmuszony do vege burgera w Warszawie

Processed with VSCOcam with c1 preset


Burger bez mięsa, czyli tego co jest dla mnie w nim najważniejsze. Na mięsie skupiam się w swoich opiniach najbardziej. I co teraz ?


Będąc w Warszawie, zostaliśmy zabrani, po sesji zdjęciowej, na vege burgera. Podchodząc do tematu bardzo sceptycznie, można śmiało powiedzieć, że zostałem do tego zmuszony. I niestety rozczarowałem się. A dokładnie rozczarowałem się na swoim podejściu. Nie sądziłem, że burger bez mięsa może być dobry. Ciecierzyca ma od dziś dla mnie nowy wymiar. Mogę się już wybrać na takiego burgera w Krakowie, bo już mam jakieś odniesienie.


MENU


Mamy możliwość wyboru 5 różnych burgerów. Na bazie kaszy jaglanej, ciecierzycy (ten, który jadłem), marynowanych warzyw, tofu oraz kotleta z białka pszennego. Do tego raz w tygodniu pojawia się nowa pozycja, czyli burger tygodnia. Ceny zaczynają się od 12 zł, przez 13.50 za ciecierzyce po 16 zł za burger tygodnia. Znośnie. To znaczy tanio.


Processed with VSCOcam with c1 preset


BURGER


Jak napisałem wyżej, wybrałem burger na bazie ciecierzycy. Trudno mi napisać jak smakują inne, bo nie mam pojęcia. Jednak Cieciorex naprawdę wymiata. Nie wiem jak to jest zrobione, ale nie czuje się tylko i wyłącznie ciecierzycy, ale i inne dodatki. Burger rzeczywiście przypomina trochę mięso. Dodatki świeże (sałata, papryka), sosy bardzo dobre (wybrałem z majonezem). Istnieje opcja bułki razowej lub bezglutenowej, jednak bez szaleństw, wystarczy, że jest bez mięsa. Wybrałem chrupiącą pszenną bułkę z sezamem. Cały burger jest naprawdę lekki i świetnie nadaję się na małego głoda. Z większym byłby problem, ale to w końcu vegan style, nie chodzi o to żeby się nażreć jak świnia. Na pewno będę szukał odpowiednika w Krakowie bo chętnie, od czasu do czasu, zjem taki wynalazek.


Processed with VSCOcam with c1 preset


DODATKI


Piłem Matex, czyli napój z yerbą. Spróbowałem również koktajlu i kompotu. Wszystko dobre. Czekoladowy koktajl, smakował jak czekoladowy, smaczny. Można jeszcze wybrać ser wegański, buraczex oraz sałatkę colesław.


Processed with VSCOcam with c1 preset

OBSŁUGA


Wszystko w porządku. Bez żadnych zastrzeżeń. Byliśmy w środku tygodnia, ruch średni, wszystko poszło szybko i sprawnie. Mam nadzieję, że Pani ze zdjęcia nie ma mi go za złe. Jest tak samo zaskoczona jak ja tego wieczoru.


Processed with VSCOcam with c1 preset

LOKAL


Prosty, przyjemny, ładnie zaprojektowany. Z możliwością skonsumowania posiłku w wewnątrz jak i na polu. Tak, jak jadę do Warszawy to jem na polu, nie na dworze.


OCENA


Krowarzywa dostaje ode mnie 5 sztang i jest miłym zaskoczeniem. Orientacji nie zmienię i mięso jest dla mnie na pierwszym miejscu, jednak od dziś vegan burger od czasu do czasu wpadnie. Jeśli będę w Warszawie na pewno spróbuje reszty burgerów z menu. Do tego czasu przejdę się do takiego lokalu w Krakowie. Pozytywne rozczarowanie. Burger bez mięsa jest dobry. Napisałem to. Ufff… Mam nadzieję, że uratowałem jakąś krowę.TEST

KROWARZYWA

www.krowarzywa.pl

Fejsbuk/Instagram: KROWARZYWA

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Korzystasz z cateringu dietetycznego?

JA TAK!

Sprawdź dlaczego korzystam z Pomelo już 5 LAT!

PRZEJDŹ DO WPISU