Jak zostać trenerem CrossFit?

Piszecie, dzwonicie, pytacie. Jak zostać trenerem CrossFit? Jaki kurs wybrać? Już na początku napiszę, że kursu się nie wybiera! Co najwyżej lokalizację. Jednak po kolei.

Kurs na trenera CrossFit, który daje kwalifikacje do bycia trenerem i posługiwania się tytułem „Trener CrossFit Level-1” jest tylko i wyłącznie jeden. Organizuje go CrossFit Inc., i o ile wcześniej trzeba było wyjechać za granicę, żeby go odbyć, dziś znajdujemy się w tak komfortowej sytuacji, że kursy odbywają się już w Polsce.

Powtarzam, jest to jedyna słuszna droga do zdobycia kwalifikacji. Zdaję sobie z tego sprawę, że istnieje wiele podobnych kursów, gdzie nawet nazwy są podobne (Level 1), jednak nie ma to nic wspólnego ze zdobywaniem kwalifikacji.

Dlaczego to jest takie ważne? 

Tak samo jak jest wielu trenerów o różnych kwalifikacjach, tak samo inne kursy, nie dość, że nie dają faktycznego prawa do posługiwania się terminem „trener CrossFit” to jeszcze mogą mieć wątpliwą jakość dydaktyczną. W końcu chcesz zostać trenerem CrossFit czy „cross trenerem” lub innym dziwnym wynalazkiem?

Druga sprawa jest taka, że jeśli kiedykolwiek będziesz chcieć założyć box CrossFit lub miejsce w którym będziesz pracować będzie chciało dostać licencję, to może ją dostać tylko trener.

Licencja na box jest przyznawana trenerowi. Dlatego właśnie idealnym rozwiązaniem jestem właściciel z licencją.

Tak na marginesie, wspominam cały czas o CrossFit Inc. jako organizacji. Rozmawiamy o podstawach, więc zaznaczę, że Reebok i CrossFit Inc. to dwie różne firmy. Reebok sponsoruje CrossFit Inc., jednak nie jest twórcą, właścicielem czy kimkolwiek więcej niż sponsorem. Tak dla jasności 😉

Gdzie szukać kursów?

KROK 1

Pierwsze co trzeba zrobić to udać się na stronę http://crossfit.com i otworzyć zakładkę „Courses”.

KROK 2

Z listy wybieramy region w którym mieszkamy, w naszym przypadku będzie to „EU”, czyli Europa. Chyba, że czytasz to w innym zakątku świata 🙂 Jeśli tak to bardzo mi miło 😀

KROK 3

Z listy kursów szukamy tego najbliżej nas. Ułatwię Wam trochę poszukiwania. Na ten moment kursy są prowadzone tylko i wyłącznie w Warszawie w CrossFit Mokotów.

Jak widać poniżej kurs odbywa się w tym tygodniu! Chyba, że czytasz to później 😉 Zanim jednak zamkniecie swoją twarz w dłoniach i zaczniecie płakać, spokojnie, przewijajcie dalej. 

Uff, kolejny kurs w Polsce mamy we wrześniu! 

KROK 4

Po wybraniu miejsca oraz terminu klikamy na kurs, tworzymy konto i płacimy za kurs. Bagatela 1000 dolców, jednak ta opłata jest stała i raczej się nie zmieni. Nie liczcie również na jakieś promocje i innego rodzaju okazje. Tak już jest i trzeba się z tym pogodzić.

 

Więcej informacji o kursie. 

Kurs daje Wam licencje na 5 lat. Po tym czasie albo go odnawiacie (za 500 zielonych) lub robicie kolejny poziom, co według mnie jest bardziej sensownym rozwiązaniem. Podczas rejestracji dostaniecie podręcznik do nauki i pomimo, że można zdać egzamin bez jego nauki, to bez sensu jest ryzykować. Nauczcie się podręcznika bardzo dobrze to łatwiej będzie Wam zdać. Właśnie, egzamin. Po dwóch dniach kursu będzie na Was czekać egzamin który trzeba zdać z dość wysoką poprawnością. Składa się, tak jak podręcznik z kilku części (ideologia, dieta, trening), więc dobrze jest się go nauczyć. Na kursie może nie być poruszony dokładnie każdy temat.

Do zdobycia kwalifikacji nie potrzebujecie żadnych innych. Ideą pierwszego poziomu kursu na trenera CrossFit jest właśnie to, że każdy może nim zostać i zacząć formalizować swoją pasję.

Kwestia języka. W świecie CrossFit posługujemy się językiem angielskim bo tak po prostu jest łatwiej. Podręcznik również jest w tym języku i o ile pewnie powstały jakieś domowe tłumaczenia to – odradzam. Lepiej nauczyć się po angielsku i tak zdawać. Jak zobaczyłem tłumaczenie testu po polsku, to go odłożyłem na ziemię i robiłem w języku angielskim. Czasem niuanse językowe mogą spowodować, że nie zdacie.

Wszystko już wiecie? Jeśli nie to zapraszam do pytań na FB pod wpisem lub na Instagramie. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Korzystasz z cateringu dietetycznego?

JA TAK!

Sprawdź dlaczego korzystam z Pomelo już 5 LAT!

PRZEJDŹ DO WPISU