Im droższy ślub, tym pewniejszy rozwód

W zasadzie nigdy się nad tym nie zastanawiałem, a ślub, który miałem zorganizować (został odwołany), raczej kierował się rozsądkiem. Jednak biorąc pod uwagę wydatki na niektóre z przyjęć weselnych, można wyciągnąć z nich wiele wniosków.

Wydaję mi się, że problem, nie tkwi w osobach, które stać na drogie przyjęcie weselne, ale w tych, którzy robią je, bo tak wypada. Biorąc pod uwagę, że praktycznie każdy, chce mieć wszystko trochę lepsze niż przeciętność, kończymy w miejscu, które nie do końca sprzyja naszym celom.

Zastanówcie się ile wydaje się na przyjęcie weselne. Przeważnie przedział zaczyna się od 150 zł od osoby, ale wiemy również, że są takie gdzie ta cena jest dwukrotnie, jak nie więcej, wyższa.

Niech będzie 150 zł od osoby. Przeciętna ilość osób na weselu to około 100. I znów, może ich być tyle lub nawet 250. Z mojego doświadczenia wiem, że ciężko zejść poniżej 100 osób. U mnie lista wynosiła 70 i to z pewnymi poświęceniami.

Teraz liczymy: 150 zł za każdą osobę czyli 300 zł od pary. Par około 50. W roku mamy 52 tygodnie. Zamiast organizować tak drogie wesele, na tyle osób, a weźcie pod uwagę, że z większością zamienicie dwa zadania, zamiast tego możecie:

W każdy weekend roku, przez cały rok zabierać jedną parę na bardzo dobrą kolację za 150 zł od osoby. Rozmawiając z nimi cały wieczór i dobrze się bawiąc. Przez cały rok. 

Osobiście nie wiem czy druga opcja nie wydaje się ciekawsza.

Badania.

Przejdziemy teraz do tych badań, które miały przykuć Waszą uwagę. Pokazały one bezpośredni wpływ długości związku z wydatkami na ślub. Zanim jednak sedno, kilka innych ciekawych wykresów, które nie do końca skłaniają do wniosków, że im biedniej tym lepiej.

Zarobki.

Pierwszy wykres to zarobki. Im mniej zarabiamy, tym szanse na rozwód są większe. To dość oczywiste. Kłótnie na temat pieniędzy to bardzo nerwowe sytuacje w związku, szczególnie jeśli jest dużo niedopowiedzeń i o tym nie rozmawiamy. Otwartość w tej kwestii jest naprawdę ważna. Jeśli ja teraz mniej zarabiam, to przejmuję część innych obowiązków. Dziele się również swoimi planami i to czy sytuację chce zmienić. Jeśli ktoś czuje, że jest na nim zbyt duży ciężar to MUSI powiedzieć o tym drugiej osobie.

 

 

Podróż poślubna.

Kolejny wykres dotyczy podróży poślubnej. Jeśli możecie sobie na nią pozwolić  to jak najbardziej jest to dobra opcja! Osoby, które się w nią wybrały mają większe szanse na sukces małżeństwa. Ryzyko rozwodu spada o 41% w przypadku par, które się w nią wybrały.

 

Wydatki na ślub i wesele.

Ostatni, najważniejszy wykres. Całkowite wydatki na ślub i szansa na powodzenie małżeństwa. Im więcej wydamy tym mniejsze szanse na długie pożycie. Jeśli wydamy powyżej 20 tys. $ na ślub, prawdopodobieństwo rozwodu wzrasta o 46%! Badania są z 2014 roku, jednak nie wydaję mi się aby wiele się zmieniło w tej kwestii.

Mam nadzieję, że uczymy się z USA. Młodzi ludzie ruszają w życie zawodowe z długiem za studia i dokładają sobie jeszcze dług za ślub. Jeśli kolejnym zadłużeniem będzie dom i samochód, wnioski nasuwają się same. Za oceanem bardzo dużo osób trąbi teraz o tym, aby w te długi nie popadać i dwa razy przemyśleć czy studia ci są rzeczywiście potrzebne. Wszystkie zadłużenia powinny być bardzo dobrze przemyślane.

Wnioski.

Osobiście wyciągam z tego wszystkiego jeden wniosek. Powinniśmy robić to co czujemy za słuszne. Nie to co wydaje się nam odpowiednie biorąc pod uwagę otoczenie. Jeśli nie zorganizujemy drogiego wesela, może matka, babka lub ciotka nie będą zadowolone. Jednak zaczynając życie z drugą osobą i tworząc swoją rodzinę to ona powinna być na pierwszym miejscu. Tylko wtedy stworzymy coś pięknego. Jeśli oboje marzycie o ślubie, to go zorganizujcie, tak aby nie był dla Was ciężarem. Jednak jeśli uważacie, że te pieniądze można wydać mądrzej, to też tak zróbcie. Większą satysfakcję da Waszej rodzinie szczęśliwy związek niż najdroższe wesele.

Pomysł.

Co jeśli każdemu wysłalibyście zaproszenie na ślub z inną datą, w konkretny weekend, ale na kolację lub wspólny weekend? Kilka takich weekendów, w małych gronach, które będą do siebie dobrane i które będą się dobrze bawić. Można zaplanować w ten sposób niesamowity czas z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi z pracy. Podobnych rozwiązań może być wiele. Najważniejsze, żeby było Wasze, a nie otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego nie masz udanego życia seksualnego, czyli Twój brak edukacji seksualnej

Dawno nic tutaj nie pisałem, ze względu na brak czasu. Jednak to co się dzieje u nas w kraju, nie może zostać przeze mnie pominięte. Celem tego bloga, jest to aby ludzie byli odważniejsi w dążeniu do tego czego pragną w związkach oraz relacjach. Odwaga ta musi opierać się na pełnej otwartości przede wszystkim wobec siebie, ale również wobec innych. Otwartości, której boją się mali, zakompleksieni i niedouczeni ludzie, kierującymi się zabobonami i wiedzą, nawet nie ze starożytności, ponieważ wtedy ludzie, wydaję mi się, byli bardziej wyzwoleni seksualnie niż w Polsce XXI wieku. Nie poruszę w tym wpisie wszystkich aspektów, ponieważ można je znaleźć na blogu, ale wypunktuje te ważniejsze.…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Wierzysz w swojego partnera?

Wierzysz w osobę z którą jesteś? Wierzysz, że jest w stanie osiągnąć wszystko? Wierzysz, że zrealizuje to co sobie założy? Wierzysz, że razem jesteście silniejsi? Wierzysz, że jest dobrą osobą? Wierzysz, że poradzi sobie bez względu na wszystko? Wierzysz, że jest wyjątkowy? Wierzysz, że chce dla Ciebie jak najlepiej? Wierzysz, że przy nim/niej będzie Ci najlepiej? Wierzysz, że Cię kocha? Wierzysz w to, że Twój partner/partnerka, wierzy w Ciebie? Czujesz, że wierzycie w siebie nawzajem? Jeśli tak, to może być miłość Waszego życia. Potrzebujesz tylko jednej osoby na świecie, która w Ciebie będzie wierzyć – swojego partnera/partnerkę. Jeśli natomiast nie wierzycie w siebie, to prędzej czy później zwiążecie się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dobra córka, żona, matka

Niesamowite jak opinia innych może na nas wpływać. Wiem, że łatwo się mówi, aby nie myśleć o tym co powiedzą inni, ale jeśli żyjemy całe życie w takim schemacie, to naprawdę ciężko z niego wyjść. Jeśli jest się facetem, to robienie czego się chce jest trochę prostsze, choć również niesie ze sobą pewien bagaż. Taki, który mówi, że to od nich wszystko zależy, że to oni powinni być najsilniejsi i nieść na barkach rodzinę. Jednak dziś nie o facetach, a o kobietach. To im się wmawia od dzieciństwa, że powinny być dobrymi córkami. Później powinny być dobrymi żonami. Bez względu na to co robią, nawet jeśli próbują realizować siebie, mówi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego orgazm należy się bardziej facetom?

Często jest tak, że jeśli podczas współżycia, kobieta nie będzie mieć orgazmu, to nic się nie dzieje. Jeśli natomiast facet nie dojdzie, to uważa się to za porażkę. Dlaczego tak jest i czy jest to sprawiedliwe? Czy kobiecy orgazm to jest coś tak nieosiągalnego, że po prostu lepiej odpuścić? Bez budowania niepotrzebnej dramaturgii i ciągnięcia Was dalej do czytania, napisze wprost: kobiecy orgazm wcale nie jest trudny do osiągnięcia. Mocno wierzę w to, że każda kobieta, podczas każdego współżycia może go osiągnąć. Uważam również, że jest to potrzebne każdemu, ponieważ mózg jest wtedy dotleniony jak przy żadnej innej aktywności. Napięcie i stres schodzi z nas jak przy niczym innym. Niektóre…
Czytaj więcej