Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne.

Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze?

Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku.

Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z początkiem relacji nie da się odbudować później w długoletnim związku.

Jednak po kilku latach nadchodzi coś o wiele bardziej przyjemniejszego i dającego więcej satysfakcji niż nasze pierwsze igraszki. I o tym będzie ten wpis.

Nie znacie się, więc trudno być dobrym.

Tak jak napisałem wyżej, przy pierwszym poznaniu hormony i ekscytacja przejmują nad nami kontrolę. Tak naprawdę to one sprawiają i dają nam często gwarancję, że te pierwsze zbliżenia będą satysfakcjonujące. Na początku jednak, nie znamy drugiej osoby. Nie wiemy, gdzie ją pocałować, gdzie dotknąć lub co szepnąć do ucha. Przygodny seks może być wspaniały, jednak nigdy nie da nam tego co możemy dostać w długoletnim związku. W nim natomiast możemy mieć WSZYSTKO o czym kiedykolwiek pragnęliśmy.

Nawet jeśli z nowo poznaną osobą zaplanujemy scenariusz naszego spotkania, to nigdy nie osiągniemy w takiej relacji takiej intensywności, jaką możemy mieć w związku z osobą która zna nas na wylot i dokładnie wie co robić, jak to robić i gdzie to robić.

Nigdy z czasem nie było u mnie lepiej.

Pewnie po świecie chodzi więcej osób, które myślą, że namiętność w związku z czasem gaśnie niż jest na odwrót. Jest to dla mnie zrozumiałe, ale zarazem przykre. Powoduje to brak szczęścia, spełnienia i przede wszystkim doprowadza do oddalania się partnerów i tworzenia nowych relacji oraz zdrad. Jest na to natomiast jeden bardzo sposób, aby tak nie było.

Jeden sposób na wszystkie problemy i całe szczęście w związku.

Wracając ostatnio z Włoch samochodem, razem z Iwoną przesłuchaliśmy pod rząd 13 godzin podcastu na temat seksu (“Sex with Emily”). Nie tylko pozwoliło nam to całą podróż rozmawiać między sobą oraz przeciwdziałać mojej senności, ale również doprowadziło nas do jednego wniosku.

Ludzie nie potrafią ze sobą otwarcie rozmawiać.

W większości telefonów do Emily i problemów związanych z seksem, jej pierwsze pytanie było takie samo: “Czy rozmawialiście o tym ze sobą?” Na co odpowiedź w 90% przypadków było taka sama: “Noo… w zasadzie to nie…”.

Jak można cokolwiek razem budować, nie rozmawiając ze sobą! To tak jakby prowadzić firmę, zlecić pracownikom zadania do wykonania i po miesiącu spytać jak im poszło. Trzeba ze sobą rozmawiać!

Otwartość w łóżku to podstawa.

Mamy to szczęście z Iwoną, że nie boimy się ze sobą rozmawiać. Na samym początku wiedzieliśmy jak chcemy aby nasz związek wyglądał i żadne z nas nie miało ochoty iść w tym temacie na żaden kompromis. Szczera, otwarta rozmowa o tym co nas kręci i czego chcemy była tego podstawą. Tylko w taki sposób każde z nas jest w stanie dostać tego czego chce.

Co kręci Twojego partnera lub partnerkę?

Oczywiście, nie każdy jest gotowy na pełną otwartość. Jeśli facet usłyszy, że jego kobieta fantazjuje o seksie z grupą facetów lub kobieta usłyszy, że facet chciałby przespać się z jej najlepszą przyjaciółką, sprawy mogą się trochę skomplikować. Jednak do takiej otwartości i szczerości można dążyć. Powoli, krok po kroku zwierzać się sobie i rozmawiać o tym czego chcielibyśmy lub o czym myślimy.

Pamiętajcie, że są fantazje, które można spełnić, ale są również takie, które są jak puszka Pandory i jej otworzenie może zniszczyć związek. Doświadczenie w tym temacie zdobędziecie w miarę, jak Wasz związek będzie coraz silniejszy, a Wy zbudujecie fundamenty, których nic nie będzie w stanie zachwiać. Wtedy, wymiana partnerów czy fakt, że Was facet może być biseksualny nie będzie na Was robiła wrażenia.

O czym Ty piszesz!

Na pewno są osoby, które czytając ten tekst delikatnie się uśmiechają i są takie, które nie potrafią sobie w życiu wyobrazić, że można się wymieniać partnerami. Jednak to co chciałbym abyście z tego wpisu wynieśli dla siebie, to to, że seks w związku wcale nie jest nudny i tak naprawdę jest milion razy lepszy niż ten przygodny czy ten na początku związku.

Składa się na to otwartość oraz granice, które razem z partnerem wspólnie, można przesuwać. Bliskość drugiej osoby, która jest w stanie zrobić dla Ciebie więcej niż ktoś obcy lub mniej Tobie bliski.

To, że partner fantazjuje o kimś innym, nie znaczy, że Cię nie kocha lub chce Cię zdradzić. Każdy fantazjuje. Nie byłoby wspaniale gdyby każda para o tym ze sobą rozmawiała? Często same rozmowy o tym mogą tak podkręcić atmosferę, że tylko to wystarczy.

Dlatego właśnie zachęcam Was do otwartości i rozmów ze swoimi partnerami o tym jakie macie fantazje, co chcieliby zrobić lub spróbować. Miejcie przy tym otwarte głowy i nie bójcie się eksperymentować.

Seks w związku może być niesamowity i zależy to tylko i wyłącznie od tego ile włożycie w to pracy. Tak jak w każdej innej dziedzinie życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego nie masz udanego życia seksualnego, czyli Twój brak edukacji seksualnej

Dawno nic tutaj nie pisałem, ze względu na brak czasu. Jednak to co się dzieje u nas w kraju, nie może zostać przeze mnie pominięte. Celem tego bloga, jest to aby ludzie byli odważniejsi w dążeniu do tego czego pragną w związkach oraz relacjach. Odwaga ta musi opierać się na pełnej otwartości przede wszystkim wobec siebie, ale również wobec innych. Otwartości, której boją się mali, zakompleksieni i niedouczeni ludzie, kierującymi się zabobonami i wiedzą, nawet nie ze starożytności, ponieważ wtedy ludzie, wydaję mi się, byli bardziej wyzwoleni seksualnie niż w Polsce XXI wieku. Nie poruszę w tym wpisie wszystkich aspektów, ponieważ można je znaleźć na blogu, ale wypunktuje te ważniejsze.…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Wierzysz w swojego partnera?

Wierzysz w osobę z którą jesteś? Wierzysz, że jest w stanie osiągnąć wszystko? Wierzysz, że zrealizuje to co sobie założy? Wierzysz, że razem jesteście silniejsi? Wierzysz, że jest dobrą osobą? Wierzysz, że poradzi sobie bez względu na wszystko? Wierzysz, że jest wyjątkowy? Wierzysz, że chce dla Ciebie jak najlepiej? Wierzysz, że przy nim/niej będzie Ci najlepiej? Wierzysz, że Cię kocha? Wierzysz w to, że Twój partner/partnerka, wierzy w Ciebie? Czujesz, że wierzycie w siebie nawzajem? Jeśli tak, to może być miłość Waszego życia. Potrzebujesz tylko jednej osoby na świecie, która w Ciebie będzie wierzyć – swojego partnera/partnerkę. Jeśli natomiast nie wierzycie w siebie, to prędzej czy później zwiążecie się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dobra córka, żona, matka

Niesamowite jak opinia innych może na nas wpływać. Wiem, że łatwo się mówi, aby nie myśleć o tym co powiedzą inni, ale jeśli żyjemy całe życie w takim schemacie, to naprawdę ciężko z niego wyjść. Jeśli jest się facetem, to robienie czego się chce jest trochę prostsze, choć również niesie ze sobą pewien bagaż. Taki, który mówi, że to od nich wszystko zależy, że to oni powinni być najsilniejsi i nieść na barkach rodzinę. Jednak dziś nie o facetach, a o kobietach. To im się wmawia od dzieciństwa, że powinny być dobrymi córkami. Później powinny być dobrymi żonami. Bez względu na to co robią, nawet jeśli próbują realizować siebie, mówi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego orgazm należy się bardziej facetom?

Często jest tak, że jeśli podczas współżycia, kobieta nie będzie mieć orgazmu, to nic się nie dzieje. Jeśli natomiast facet nie dojdzie, to uważa się to za porażkę. Dlaczego tak jest i czy jest to sprawiedliwe? Czy kobiecy orgazm to jest coś tak nieosiągalnego, że po prostu lepiej odpuścić? Bez budowania niepotrzebnej dramaturgii i ciągnięcia Was dalej do czytania, napisze wprost: kobiecy orgazm wcale nie jest trudny do osiągnięcia. Mocno wierzę w to, że każda kobieta, podczas każdego współżycia może go osiągnąć. Uważam również, że jest to potrzebne każdemu, ponieważ mózg jest wtedy dotleniony jak przy żadnej innej aktywności. Napięcie i stres schodzi z nas jak przy niczym innym. Niektóre…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Czy kastrujesz swojego faceta?

Bardzo często mówi się o facetach, którzy nie zwracają uwagi na kobiecość swojej kobiety. I tak jak mężczyźni powinni dawać poczucie swojej partnerce, że jest dla niego kobieca, tak kobieta powinna czuć, że jej facet jest męski. Czy Twój facet jest dla Ciebie męski? Nie jest to wcale skomplikowana sprawa, a tak naprawdę, dla kogoś kto związkami i relacjami się nie interesuje może w łatwy sposób rozpoznać, czy konkretny związek ma szanse na przetrwanie czy będzie to droga przez mękę. Zazwyczaj wygląda to tak, że kobieta daje wyraźne sygnały swojemu facetowi, że wszystko to co robi jest nie tak. Nie jest wystarczająco dobry. Cały czas uważa, że może i wręcz…
Czytaj więcej