Dlaczego orgazm należy się bardziej facetom?

Często jest tak, że jeśli podczas współżycia, kobieta nie będzie mieć orgazmu, to nic się nie dzieje. Jeśli natomiast facet nie dojdzie, to uważa się to za porażkę. Dlaczego tak jest i czy jest to sprawiedliwe? Czy kobiecy orgazm to jest coś tak nieosiągalnego, że po prostu lepiej odpuścić?

Bez budowania niepotrzebnej dramaturgii i ciągnięcia Was dalej do czytania, napisze wprost: kobiecy orgazm wcale nie jest trudny do osiągnięcia. Mocno wierzę w to, że każda kobieta, podczas każdego współżycia może go osiągnąć. Uważam również, że jest to potrzebne każdemu, ponieważ mózg jest wtedy dotleniony jak przy żadnej innej aktywności. Napięcie i stres schodzi z nas jak przy niczym innym. Niektóre kobiecie orgazmy mogą trwać całe minuty, a Ty możesz dosłownie znaleźć się przez chwilę w kosmosie.

Ciekawe natomiast jest to, że mózg faceta po orgazmie, traci wrażliwość. Natomiast w przypadku kobiet, mózg po szczytowaniu staje się bardziej wrażliwy i tak naprawdę pierwszy orgazm to dopiero początek czegoś wspaniałego.

Musimy jednak wrócić do podstaw i znaleźć przyczynę braku orgazmów. Czy wina leży po czyjeś stornie? Nie bardzo. Tak samo są winni leniwi faceci, którzy myślą tylko i wyłącznie o sobie jak i kobiety, które nie mają pojęcia co je podnieca i co sprawia im przyjemność.

Po pierwsze: masturbacja. Jeśli sami nie wiemy co sprawia nam przyjemność, to jak mamy ją osiągnąć z kimś innym w łóżku, kto bądź co bądź, zna nas gorzej niż my sami. Jeśli nigdy nie osiągnęłaś orgazmu, przyczyna może tkwić właśnie w braku masturbacji. Jest ona zdrowa, potrzebna i ten kto to robi jest po prostu lepszym kochankiem czy kochanką. Na pewno statycznie masturbuje się więcej mężczyzn niż kobiet, jednak powinno się to zmienić. Poznaj siebie, abyś mogła dać się poznać swojemu partnerowi.

Po drugie: rodzaje orgazmów. Z zasady można wyróżnić trzy rodzaje orgazmów, nie biorąc pod uwagę ekstremalnych przypadków jak orgazm podczas dotykania włosów czy całowania po szyi. Takie rzeczy się zdarzają i paradoksalnie czasem są przekleństwem, a nie darem. Wracając jednak do tradycyjnych form, kobieta może osiągnąć orgazm podczas penetracji (dotyczy to zaledwie 20% kobiet), stymulacji łechtaczki oraz stymulacji punktu G. Każdy z tych orgazmów jest inny i każdy przebiega inaczej. Najnowsze badania pokazują również, że orgazm podczas penetracji jest tak naprawdę orgazmem łechtaczkowym, ponieważ to co zazwyczaj nazywamy łechtaczką jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Cała jej budowa zaczyna się w znanym wszystkim punkcie i biegnie z dwóch stron waginy. Orgazm podczas penetracji wymaga bardzo dużego podniecenia oraz odpowiedniej intensywności. Orgazm łechtaczkowy natomiast jest dużo prostszy do osiągnięcia i również można do niego dążyć na wiele sposobów. Może to być rozgrzewka przed stosunkiem, jego środek lub zakończenie. Ostatni orgazm podczas stymulacji punktu G jest równie trudny do osiągnięcia jak poprzez penetrację, a dodatkowo towarzyszy mu kobiecy wytrysk. Tak, pochodzi on z cewki moczowej, jednak płyn nie ma takiego samego składu jak mocz i moczem nazwać go nie można. Taki orgazm wymaga bardzo dużego rozluźnienia, odpowiedniego wcześniejszego szczytowania oraz odpowiedniej techniki. Osoby które wcześniej nigdy go nie doznały na początku mogą odczuwać wrażenie jakby chciało im się sikać. Dlatego ważne jest aby przed stosunkiem udać się do toalety, a zabawy z punktem G po prostu cyklicznie trenować, aby przyzwyczaić się do całkowicie innych doznań i lekkiego poczucia dyskomfortu na początku.

Po trzecie: nie myśl o tym. Każde dobre współżycie zabija stres. Jeśli facet pomyśli o tym, że boi się, że nie będzie twardy, to mamy po zawodach. Jeśli kobieta, chcąc dojść pomyśli o tym, że trwa to zbyt długo, to również traci szansę na orgazm. Musimy pozbyć się negatywnych myśli i oddać się przyjemności. Tylko wtedy będziemy w stanie szczytować. W trakcie próby dojścia, trzeba się skupić na sobie, a nie na tym co w danym momencie myśli partner. Dodatkowa uwaga do kobiet: facet nigdy podczas seksu nie myśli o tym jak wyglądasz, jest wystarczająco zaabsorbowany tym, że leżysz z nim nago w łóżku.

Po czwarte: otwartość w relacji. Kiedy ostatni raz powiedziałaś swojemu partnerowi o swoich fantazjach? Trójkąt z inną kobietą? Trójkąt z dwoma facetami? Seks z nieznajomym? Chcesz żeby Cię uderzył, ale boisz się powiedzieć? Chcesz, odegrać scenę, ale boisz się, że będzie śmiesznie? Oczywiście, że można mieć fantazje, którymi nigdy nie będziemy się dzielić. Jednak z zasady powinniśmy rozmawiać o tym co nas kręci, co nas podnieca. Jeśli we wcześniejszych relacjach tego nie sprawdziliśmy, musimy to zrobić z obecnym partnerem. Nie wyobrażam sobie całe życie się ograniczać i nie doświadczać w łóżku tego czego chce, lubię i co mnie podnieca. Jeśli Wasze temperamenty są na podobnym poziomie (pisałem o tym w tym wpisie) to na pewno możecie razem doświadczać tego co Was podnieca. Tylko przy pełnej otwartości seks staje się niesamowitym doświadczeniem, a my nigdy nie będziemy szukać zaspokojenia w zdradach i przygodach z innymi. Sama natomiast masturbacja nigdy nie zastąpi współżycia. Zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Orgazm u faceta, również może trwać dłużej niż przy masturbacji i być bardziej intensywny, jednak to temat na inny wpis.

Jak przeczytaliście, kobiecy orgazm może nie jest osiągalny tak łatwo jak u mężczyzny. Jednak bez najmniejszej wątpliwości warto się o niego starać i gdy już poznamy swoje ciało i swoje pragnienia może być nierozerwalną częścią naszego współżycia. Trzeba po prostu odrobić zaległe lekcję i się go nauczyć.

Jeśli natomiast ostatni Wasz seks miał miejsce bardzo dawno temu, to jeszcze raz polecam ten wpis. Seks jest częścią związku i jego brak prędzej czy później może doprowadzić do złych rzeczy.

Naprawdę wierzę w to, że brak seksu w związku oznacza nieodpowiednie dobranie się partnerów. Co ja tam będę jednak pisał. Głęboko w środku wiesz, czy to jest miłość Twojego życia czy nie. Boisz się tylko prawdy i konsekwencji. Zapraszam do reszty wpisów, może dam Ci trochę odwagi. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego nie masz udanego życia seksualnego, czyli Twój brak edukacji seksualnej

Dawno nic tutaj nie pisałem, ze względu na brak czasu. Jednak to co się dzieje u nas w kraju, nie może zostać przeze mnie pominięte. Celem tego bloga, jest to aby ludzie byli odważniejsi w dążeniu do tego czego pragną w związkach oraz relacjach. Odwaga ta musi opierać się na pełnej otwartości przede wszystkim wobec siebie, ale również wobec innych. Otwartości, której boją się mali, zakompleksieni i niedouczeni ludzie, kierującymi się zabobonami i wiedzą, nawet nie ze starożytności, ponieważ wtedy ludzie, wydaję mi się, byli bardziej wyzwoleni seksualnie niż w Polsce XXI wieku. Nie poruszę w tym wpisie wszystkich aspektów, ponieważ można je znaleźć na blogu, ale wypunktuje te ważniejsze.…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Wierzysz w swojego partnera?

Wierzysz w osobę z którą jesteś? Wierzysz, że jest w stanie osiągnąć wszystko? Wierzysz, że zrealizuje to co sobie założy? Wierzysz, że razem jesteście silniejsi? Wierzysz, że jest dobrą osobą? Wierzysz, że poradzi sobie bez względu na wszystko? Wierzysz, że jest wyjątkowy? Wierzysz, że chce dla Ciebie jak najlepiej? Wierzysz, że przy nim/niej będzie Ci najlepiej? Wierzysz, że Cię kocha? Wierzysz w to, że Twój partner/partnerka, wierzy w Ciebie? Czujesz, że wierzycie w siebie nawzajem? Jeśli tak, to może być miłość Waszego życia. Potrzebujesz tylko jednej osoby na świecie, która w Ciebie będzie wierzyć – swojego partnera/partnerkę. Jeśli natomiast nie wierzycie w siebie, to prędzej czy później zwiążecie się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dobra córka, żona, matka

Niesamowite jak opinia innych może na nas wpływać. Wiem, że łatwo się mówi, aby nie myśleć o tym co powiedzą inni, ale jeśli żyjemy całe życie w takim schemacie, to naprawdę ciężko z niego wyjść. Jeśli jest się facetem, to robienie czego się chce jest trochę prostsze, choć również niesie ze sobą pewien bagaż. Taki, który mówi, że to od nich wszystko zależy, że to oni powinni być najsilniejsi i nieść na barkach rodzinę. Jednak dziś nie o facetach, a o kobietach. To im się wmawia od dzieciństwa, że powinny być dobrymi córkami. Później powinny być dobrymi żonami. Bez względu na to co robią, nawet jeśli próbują realizować siebie, mówi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Czy kastrujesz swojego faceta?

Bardzo często mówi się o facetach, którzy nie zwracają uwagi na kobiecość swojej kobiety. I tak jak mężczyźni powinni dawać poczucie swojej partnerce, że jest dla niego kobieca, tak kobieta powinna czuć, że jej facet jest męski. Czy Twój facet jest dla Ciebie męski? Nie jest to wcale skomplikowana sprawa, a tak naprawdę, dla kogoś kto związkami i relacjami się nie interesuje może w łatwy sposób rozpoznać, czy konkretny związek ma szanse na przetrwanie czy będzie to droga przez mękę. Zazwyczaj wygląda to tak, że kobieta daje wyraźne sygnały swojemu facetowi, że wszystko to co robi jest nie tak. Nie jest wystarczająco dobry. Cały czas uważa, że może i wręcz…
Czytaj więcej