Dlaczego nie masz udanego życia seksualnego, czyli Twój brak edukacji seksualnej

Dawno nic tutaj nie pisałem, ze względu na brak czasu. Jednak to co się dzieje u nas w kraju, nie może zostać przeze mnie pominięte.

Celem tego bloga, jest to aby ludzie byli odważniejsi w dążeniu do tego czego pragną w związkach oraz relacjach. Odwaga ta musi opierać się na pełnej otwartości przede wszystkim wobec siebie, ale również wobec innych. Otwartości, której boją się mali, zakompleksieni i niedouczeni ludzie, kierującymi się zabobonami i wiedzą, nawet nie ze starożytności, ponieważ wtedy ludzie, wydaję mi się, byli bardziej wyzwoleni seksualnie niż w Polsce XXI wieku.

Nie poruszę w tym wpisie wszystkich aspektów, ponieważ można je znaleźć na blogu, ale wypunktuje te ważniejsze.

Udane życie seksualne.

Zacznijmy od tego czym jest udane życie seksualne. Jeśli ktoś czuje, że nie dostaje w związku tego czego pragnie (bez względu na to co to jest) i dochodzi do zdrady, to nie można mówić o udanym życiu seksualnym. Niestety, zdrady zdarzają się bardzo często, rozwody również. Brak życia seksualnego wśród par jest przerażający. Jeśli nie ma zbliżenia przez 14 dni, to seksuolodzy jasno określają to jako oddalenie się od siebie partnerów. Seksuolodzy, nie ja. Taka jest prawda i dobrze to wiedzieć.

Jak mieć udane życie seksualne.

Pierwszym etapem jest poznanie siebie i tego, czego potrzebujemy. Masturbacja jest jedną z przyczyn braku udanego życia seksualnego. Jak można zaspokoić kogoś innego, jeśli nie zna się swojego ciała i nie zaspokoiło się nigdy nawet siebie. Osobiście uważam, że brak masturbacji jest również powodem napięć, nerwowości i ogólnie powodem większego stresu w życiu codziennym. Oj, dużej ilości tych małych i nakręconych ludzi przydałoby się poczucie ulgi, której chyba nigdy nie doświadczyli, stąd mają takie głupie pomysły.

Sam masturbuje się od chyba 6 roku życia i nie widzę w tym nic złego. Dziecko już w łonie matki masturbuje się i to zarówno chłopcy jak i dziewczynki, SZOK?

Co jest podstawą udanego życia seksualnego.

Szczerość oraz otwartość ze swoim partnerem lub partnerką. Głównym powodem braku zadowolenia w związku jest nie projektowanie tego czego potrzebujemy. Tylko jeśli wyraźnie będziemy mówić o tym czego oczekujemy możemy to dostać, a co za tym idzie mieć udane życie seksualne. I nie ma tutaj żadnych granic. Bez względu na to czy chodzi o to co nas kręci, czy czego chcielibyśmy spróbować. Ja z Iwoną opowiadamy sobie nawzajem nasze fantazje seksualne, które szczególnie dotyczą innych osób i jest to jedna z podstaw naszego udanego życia seksualnego.

Na czym udane życie seksualne stoi.

Na wiedzy. O tym jak skonstruowane jest nasze ciało oraz partnera, partnerki. O psychologii seksu i o tym, że nawet wymiana partnerów czy trójkąty, nie muszą być niczym złym. Istnieją od początku tego świata i nic tego nie zmieni. Musimy mieć wiedzę na temat seksu, jeśli chcemy aby był udany. Jak możemy zaspokoić na przykład kobietę, jeśli nie wiemy ile rodzajów orgazmów może mieć i jak je wywołać (w większości przypadków usta i ręka jest lepsza niż penis). Jeśli natomiast chodzi o homoseksualizm to jest na tym świecie również od zawsze i to zarówno wśród ludzi jak i wśród zwierząt. Jeśli ktoś próbuje to ignorować to po prostu jest idiotą.

Strach i grzech powodem braku satysfakcji.

U podstawy tego wszystkiego leży strach przed grzechem i tego co jest złe a co dobre. Szczególnie u kobiet, którym od dzieciństwa wmawia się jakie one muszą być grzeczne, że muszą założyć rodzinę i żyć długo i szczęśliwe z jednym facetem. Jeśli nie do końca będą z nim szczęśliwe (jak mamusia) to po prostu muszą to kurwa przeboleć i już. Przepraszam, ale nic tak mnie nie denerwuje jak nakładanie na innych ograniczeń, które później są powodem nieszczęścia.

Skąd czerpać wiedzę.

Jeśli kiedykolwiek będę miał dzieci, książki Lew-Starowicza oraz Katarzyny Miller będą dla nich ważniejsze niż “Pan Tadeusz”. Sam przeczytałem dziesiątki książek o seksie. Dodatkowo polecam podcast “Sex with Emily”, gdzie dowiecie się wszystkiego na temat seksu, a przede wszystkim tego, że wasze fantazje, bez względu na to jakie są, nie czynią Was złym, niedobrym czy zboczonym.

Otwartość, otwartość i jeszcze raz otwartość.

To ona jest jedynym czego potrzebujemy w związku aby być szczęśliwym. Oczywiście wymaga to znalezienia odpowiedniego partnera lub partnerki. Mi się udało, więc wierze, że Wam również się uda. Musicie tylko mówić czego chcecie, nie wstydzić się swoich fantazji (choć nie wiem jakby pokręcone były) i przede wszystkim rozmawiać ze swoim partnerem lub partnerką.

Zachowujmy się ODWAŻNIE w naszych związkach, a będziemy szczęśliwi. Nie dajmy również, nawet ustawowo, tej odwagi nam zabrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You May Also Like
Czytaj więcej

Prawdziwa miłość nie gaśnie z czasem i ma do zaoferowania więcej niż na początku

Kiedy jesteś zakochany i spotykacie się na początku, słyszyszycie: “Na początku zawsze tak jest, zobaczymy za kilka lat.” “Poczekaj, zobaczysz, że będzie inaczej.” “Pogadamy za jakiś czas.” Nie słuchaj tych, którzy są w nieudanych związkach Takie stanowiska są bardzo smutne, ponieważ świadczą jedynie o tym, że ktoś uważa, że miłość musi z czasem przygasać. Przygasa natomiast zauroczenie, a nie prawdziwa miłość, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Etapy związku Większość związków przechodzi trzy etapy, z czego nie wszystkim udaje się dotrzeć do tego ostatniego. Na początku jest zauroczenie, są hormony oraz ekscytacja. Jeśli natomiast mogę coś do tego dodać, to to, że przy prawdziwej miłości siła tych hormonów jest tak…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego seks w związku, z czasem, powinien być lepszy niż na początku

Nic mnie tak nie denerwuje, jak twierdzenie, że miłość z czasem traci swoją intensywność zarówno jeśli chodzi o uczucia, jak i o życie seksualne. Jeśli nie chce Ci się starać, to się nie dziw, że nie masz więcej. Przecież to jest tak kurwesko proste. Nie starasz się, nie masz lepiej. Czy istnieje jakakolwiek dziedzina w życiu w której bez starania coś staje się lepsze? Teraz napiszę dlaczego uważam, a nawet wiem, że seks w związku jest lepszy od tego pełnego ekscytacji seksu przygodnego lub tego który jest na początku. Owszem, na początku zawsze jest dużo ekscytacji, ze względu na hormony i coś całkiem nowego. Ten stan, który wiąże się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Przejrzyj na oczy i przestań żyć złudzeniami

Rozejrzyj się dookoła. Czy Twoje życie wygląda tak jak tego chcesz? Popatrz na osobę z którą jesteś. Co czujesz? Chcesz się przytulić? Pocałować? Czy może czujesz złość lub żal? Nic nie czujesz? Potęga naszej głowy jest niesamowita. Czasem to czego nie dostajemy w życiu, a czego bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie sobie tak wytłumaczyć, że naprawdę latami godzimy się na bylejakość. Zamiast dążyć do szczęścia, poprzestajemy na tym co jest wystarczające. Więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że osoba z którą jesteśmy wcale nie jest taka za jaką ją uważamy. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy cały czas myślimy, że ta osoba taka się stanie. Nagle, zstąpi duch z nieba…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Wierzysz w swojego partnera?

Wierzysz w osobę z którą jesteś? Wierzysz, że jest w stanie osiągnąć wszystko? Wierzysz, że zrealizuje to co sobie założy? Wierzysz, że razem jesteście silniejsi? Wierzysz, że jest dobrą osobą? Wierzysz, że poradzi sobie bez względu na wszystko? Wierzysz, że jest wyjątkowy? Wierzysz, że chce dla Ciebie jak najlepiej? Wierzysz, że przy nim/niej będzie Ci najlepiej? Wierzysz, że Cię kocha? Wierzysz w to, że Twój partner/partnerka, wierzy w Ciebie? Czujesz, że wierzycie w siebie nawzajem? Jeśli tak, to może być miłość Waszego życia. Potrzebujesz tylko jednej osoby na świecie, która w Ciebie będzie wierzyć – swojego partnera/partnerkę. Jeśli natomiast nie wierzycie w siebie, to prędzej czy później zwiążecie się z…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dobra córka, żona, matka

Niesamowite jak opinia innych może na nas wpływać. Wiem, że łatwo się mówi, aby nie myśleć o tym co powiedzą inni, ale jeśli żyjemy całe życie w takim schemacie, to naprawdę ciężko z niego wyjść. Jeśli jest się facetem, to robienie czego się chce jest trochę prostsze, choć również niesie ze sobą pewien bagaż. Taki, który mówi, że to od nich wszystko zależy, że to oni powinni być najsilniejsi i nieść na barkach rodzinę. Jednak dziś nie o facetach, a o kobietach. To im się wmawia od dzieciństwa, że powinny być dobrymi córkami. Później powinny być dobrymi żonami. Bez względu na to co robią, nawet jeśli próbują realizować siebie, mówi…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Po czym poznać, że zaczynacie oddalać się od siebie

Chciałbym żyć w świecie w którym ludzie dbają o swoje związki. Rozpoznają kiedy jest źle i albo poświęcają czas na to aby popracować nad swoją relacją, albo jeśli to niemożliwe, rozstają się i szukają szczęścia gdzie indziej. Niestety tak nie jest. Wydaję mi się, że więcej jest związków w których ludzie są ze sobą, ponieważ jest im tak wygodnie, niż tych w których nie potrafią bez siebie żyć. To mnie smuci. Jedyne co mogę zrobić, to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wiedzą na temat relacji, abyście podejmowali lepsze decyzje. Kiedy zaczynacie się od siebie oddalać? Jest kilka naprawdę prostych pytań które można sobie zadać, aby wiedzieć, czy zmierzacie…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dlaczego orgazm należy się bardziej facetom?

Często jest tak, że jeśli podczas współżycia, kobieta nie będzie mieć orgazmu, to nic się nie dzieje. Jeśli natomiast facet nie dojdzie, to uważa się to za porażkę. Dlaczego tak jest i czy jest to sprawiedliwe? Czy kobiecy orgazm to jest coś tak nieosiągalnego, że po prostu lepiej odpuścić? Bez budowania niepotrzebnej dramaturgii i ciągnięcia Was dalej do czytania, napisze wprost: kobiecy orgazm wcale nie jest trudny do osiągnięcia. Mocno wierzę w to, że każda kobieta, podczas każdego współżycia może go osiągnąć. Uważam również, że jest to potrzebne każdemu, ponieważ mózg jest wtedy dotleniony jak przy żadnej innej aktywności. Napięcie i stres schodzi z nas jak przy niczym innym. Niektóre…
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Czy kastrujesz swojego faceta?

Bardzo często mówi się o facetach, którzy nie zwracają uwagi na kobiecość swojej kobiety. I tak jak mężczyźni powinni dawać poczucie swojej partnerce, że jest dla niego kobieca, tak kobieta powinna czuć, że jej facet jest męski. Czy Twój facet jest dla Ciebie męski? Nie jest to wcale skomplikowana sprawa, a tak naprawdę, dla kogoś kto związkami i relacjami się nie interesuje może w łatwy sposób rozpoznać, czy konkretny związek ma szanse na przetrwanie czy będzie to droga przez mękę. Zazwyczaj wygląda to tak, że kobieta daje wyraźne sygnały swojemu facetowi, że wszystko to co robi jest nie tak. Nie jest wystarczająco dobry. Cały czas uważa, że może i wręcz…
Czytaj więcej