CrossFit to nie sport, tylko styl życia.

Jak każdy, który zaczął interesować się CrossFit gdy tylko pojawił się w Polsce, ja również, wcześniej trenowałem w podobny sposób. Zawsze chciałem być lepszy w tym co robiłem. Trenując karate, chodziłem na siłownie po to aby zwiększyć siłę w walce. Biegałem, aby pracować nad kondycją. Od zawsze prowadzę aktywny styl życia. Miałem swoje gorsze chwile, ale zawsze wracałem do tego co mi bliskie.

CrossFit to styl życia. Jaki styl życia?

Powinniśmy być gotowi na wszystko. Bez względu na to co nas czeka w życiu, jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie. Kto nie boi się nowej aktywności fizycznej, nie boi się również życia. Próbuje, poszerza swoje horyzonty, rozwija się.

Rozwój, to druga cecha każdego CrossFitera. Jeśli stoimy w miejscu, po prostu źle się czujemy. Chcemy poznawać nowe rzeczy, chcemy iść do przodu i pokonywać swoje słabości. CrossFit w tym jest piękny, że bez względu na to gdzie jesteśmy, możemy być dalej.

Szacunek do drugiej osoby. Na zajęcia przychodzą zarówno osoby, które są sportowcami, ale również takie, które chcą coś zrobić ze swoim życiem. Po to jest społeczność. Zawsze szanujemy to w jakim ktoś jest miejscu. Jeśli widzimy, że potrzebuje pomocy, to pomagamy.

Wsparcie dla innych. Ciężko w boxie zauważyć kogoś kto trenuje w nieprawidłowy sposób. W przeciwieństwie do typowej siłowni, gdzie aż oczy bolą. W boxie sobie pomagamy. Żaden trener nie powinien przejść obojętnie obok osoby, która popełnia błędy techniczne. Jeśli tak się stanie, powinien pracować gdzie indziej. Gdzieś gdzie nie ma to znaczenia. W boxie, każdy może liczyć na pomoc. Nawet gdy nikt nie patrzy.

Otwartość na nowe aktywności. W regułce CrossFit zawiera się zdanie, że powinniśmy próbować nowych dyscyplin. Jest to zdrowe nie tylko dla naszego ciała, ale i dla głowy. Nie ma co zamykać się tylko w boxie. Poza nim jest również mnóstwo ciekawych aktywności. Nie tylko latem, ale i zimą od czasu do czasu, a nawet w każdym tygodniu wystawmy swoje ciało na nowe bodźce.

Większość z Was wie, że nie pracuje już jako trener. Potrzebowałem zmian oraz nowych wyzwań. Nie należę do grona osób, które są w stanie cały czas robić to samo. Jedno nazwą to wadą, ja nazwę to osobowością. Jednak bez względu na to, czy pracuje jako trener czy nie, dalej wyznaje ten styl życia. Cały czas trenuję, poznaję, szanuję i uczę jeśli ktoś chce słuchać. CrossFit to po prostu styl życia, który będę praktykował do jego końca.

Korzystasz z cateringu dietetycznego?

JA TAK!

Sprawdź dlaczego korzystam z Pomelo już 5 LAT!

PRZEJDŹ DO WPISU